Jakie są wymiary poduszki w rozmiarze queen?

Odpowiedź na to, jakie są wymiary poduszki w rozmiarze queen, to 20 na 30 cali. Zawsze dobrze jest mieć świadomość różnych rozmiarów poduszek, aby pomóc Ci wybrać najlepszą dla siebie poduszkę. Pamiętaj, że różne zastosowania będą wymagały różnych rozmiarów poduszek.

Właściciele domów często używają do spania poduszki o standardowym rozmiarze. Czy wiesz jednak, że poduszka w rozmiarze queen może być dla Ciebie odpowiednia? Jest większy niż poduszki standardowe, ale mniejszy niż poduszki typu king size.

To sprawia, że ​​są dobrym punktem środkowym dla śpiących, którzy chcą czegoś dużego, ale nie na tyle, aby konkurować z przestrzenią łóżka.

Jak duża jest poduszka w rozmiarze queen?

Poduszka w rozmiarze queen ma zwykle wymiary 20 na 30 cali. Warto jednak zauważyć, że różne marki mogą również oferować poduszki w rozmiarze queen o różnych wymiarach. Niemniej jednak niewielka różnica między poduszką w rozmiarze queen a poduszką w rozmiarze standardowym sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla osób śpiących, które potrzebują czegoś większego.

W porównaniu z poduszką typu king-size, poduszka typu queen-size nie zajmie dużo miejsca w łóżku. Ale ponieważ jego rozmiar jest większy niż zwykła poduszka do łóżka, może pomieścić osoby śpiące, które często się rzucają i obracają. Powinieneś być w stanie wygodnie mieć dwie poduszki typu queen-size obok siebie w łóżku typu queen-size, pełnym łóżku i jednej na podwójnym łóżku.

Jeśli chodzi o poszewki na poduszki, poduszkę typu queen-size można dopasować do standardowej poszewki na poduszkę. Jednak zawsze możesz dostać coś większego, a następnie dodać formę poduszki, aby uzyskać pełniejszą poduszkę. Decydującym czynnikiem będzie to, jak twarda i jak wysoko ma być Twoja poduszka.

Dlaczego rozmiar poduszki ma znaczenie

Konieczna jest znajomość rozmiaru używanej poduszki, ponieważ ma to wpływ na ogólne wrażenia. To, czego szukasz, to poduszka, która podpiera głowę i utrzymuje szyję i ramiona w jednej linii z kręgosłupem. Poduszka, która jest za duża lub za mała, spowoduje ból i dyskomfort ciała.

Jeśli śpisz na plecach i nie poruszasz się tak bardzo, odpowiednia będzie poduszka o standardowym rozmiarze. Jednak tym, którzy śpią na boku lub brzuchu, lepiej jest mieć poduszkę w rozmiarze queen lub większą, aby zapewnić dobre podparcie głowy i uniknąć odchylenia od kręgosłupa. Na koniec musisz wziąć pod uwagę przestrzeń łóżka, aby mieć pewność, że wygodnie zmieścisz poduszkę i siebie.

Typowe rodzaje poduszek

Oprócz rozmiarów poduszek poduszki będą się różnić również zastosowanymi materiałami. Musisz mieć pojęcie, czym się różnią, ponieważ materiał poduszki będzie miał również wpływ na wymiary poduszki w rozmiarze queen. Oznacza to, że niektóre materiały mogą nie zapewniać jędrności lub poddasza, które chcesz dla danego rozmiaru.

Najpopularniejszy rodzaj poduszek wykorzystuje polyfill, który jest niedrogi, łatwy do prania, a te wysokiej jakości są sprężyste jak poduszki puchowe. Dostępne są również poduszki z pianki z pamięcią kształtu, które w wyjątkowy sposób dopasowują się do użytkownika, dzięki czemu doskonale nadają się do zmniejszania ucisku. Wreszcie, droższe rodzaje poduszek używają puchu lub pierza, które zapewniają miękkość i przewiewność.

Na rynku znajdziesz również inne materiały, w tym bawełnę, łuski gryki, lateks, bambus i mikrokulki. Niektórzy producenci mieszają wypełnienia, aby uzyskać określoną strukturę poduszki. Wybierając poduszkę w rozmiarze queen, zwróć uwagę na materiały, z których korzysta, i sprawdź, czy zapewnia wsparcie i wygodę.

Czy poduszki są regulowane?

Szukając poduszek, prawdopodobnie spotkałeś się z możliwością regulacji jako funkcją. Dzieje się tak dlatego, że niektóre wypełnienia poduszek umożliwiają regulację wypukłości lub twardości poduszki. Możesz poeksperymentować z wypełnieniem poduszki, aby uzyskać pożądany kształt i upewnić się, że ma odpowiednią strukturę, aby utrzymać głowę w jednej linii z szyją i kręgosłupem.

Co to jest poduszka Loft?

Jeśli dowiedziałaś się, że poduszka w rozmiarze queen jest dla Ciebie odpowiednia, sprawdź również jej poddasze. Loft poduszki nawiązuje do jej wysokości, co oznacza, że ​​wpłynie na ogólne podparcie i wygodę podczas użytkowania poduszki. I chociaż typowe wymiary dla niskiego, średniego i wysokiego strychu to odpowiednio 3, 5 i 6 cali, niektórzy producenci mogą oferować różne wysokości.

Przy wyborze lub dopasowywaniu poduszek warto zwrócić uwagę, że osoby śpiące na plecach mogą dobrze sobie radzić ze średnimi poduszkami, osoby śpiące na boku powinny wybierać wysokie, a osoby śpiące na brzuchu wymagają niskiego. W ten sposób możesz utrzymać dobre wyrównanie kręgosłupa i uniknąć bólu szyi. Ogólnie rzecz biorąc, nie bój się eksperymentować z rodzajem i właściwościami poduszki, dopóki nie osiągniesz idealnej dla swoich nawyków spania i potrzeb fizycznych.

Wniosek

Jeśli chcesz coś nieco większego niż poduszka w standardowym rozmiarze, poduszka w rozmiarze queen jest dla Ciebie. Ale jakie są wymiary poduszki w rozmiarze queen? Zazwyczaj ma wymiary 20 na 30 cali, ale w przypadku niektórych marek można spodziewać się pewnych różnic w rozmiarach.

Poduszki w rozmiarze queen są przydatne dla osób śpiących, które dużo się poruszają, ale nadal nie chcą czegoś tak dużego jak poduszka w rozmiarze king size. Powinieneś z łatwością dopasować ten rozmiar do większości łóżek, nie poświęcając miejsca. Mimo to należy położyć nacisk na sprawdzenie materiałów, z których wykonana jest poduszka, ponieważ mogą one wpływać na ogólny kształt poduszki.