Kiedy używać rosnącego światła w tunelu foliowym?

Czy wiesz, kiedy użyć światła do uprawy w szklarni? Po pierwsze, rośliny potrzebują światła do stymulacji fotosyntezy; to pozwala im produkować dla siebie energię i żywność.

Aby zapewnić źródło światła, entuzjaści tuneli foliowych czasami używają sztucznego źródła. Urządzenia te są znane jako rosnące światła i różnią się znacznie na całym świecie. Jednak te światła wymagają odpowiedniej oceny różnych czynników i rozważań przed instalacją.

Kiedy używać rosnącego światła w tunelu foliowym?

Lepiej korzystać z naturalnego światła słonecznego, ale kiedy zastosować światło do uprawy w szklarni? W tym artykule wyjaśnimy, kiedy powinieneś używać światła do uprawy w szklarni. Wszystkie sugerowane warunki należy wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować użyteczność twoich rosnących świateł.

Rodzaje rosnących świateł

Chociaż wszystkie mają tę samą funkcję, uzupełniania światła słonecznego lub bezpośredniego zastępowania światła słonecznego, zwłaszcza w rolnictwie miejskim, te rosnące światła są podzielone na trzy główne typy. Zanim dowiesz się, kiedy użyć światła do uprawy w szklarni, porozmawiajmy o rodzajach.

Świetlówki do uprawy

Te rosnące światła są dostępne w lampach, świetlówkach kompaktowych lub kompaktowych lampach fluorescencyjnych. Te żarówki są przydatne do zapewniania luminancji warzyw i ziół w pomieszczeniach. Skuteczność rozsyłu światła zależy od odległości świetlówek od roślin.

Światła HPS

HPS lub wysokoprężne lampy sodowe są dla ekspertów. Są to żółte żarówki emitujące ciepło, które są używane od ponad 75 lat. Istnieją na rynku, ale ich konfiguracja jest skomplikowana i nie jest efektywna, jeśli chodzi o zapewnienie niezawodnego, stabilnego źródła światła.

Światła LED

Najpopularniejsze są diody elektroluminescencyjne (LED). Są bardziej wydajne pod względem świetlnym i energooszczędnym w porównaniu do swoich dwóch odpowiedników. Żarówki te wytwarzają ciepło od niskiego do zera i świetnie kierują fale świetlne. Mogą być jednak droższe niż świetlówki kompaktowe, a ich wydajność jest maksymalizowana tylko przy małym spektrum.

Rosnące światło do Twojej szklarni

Teraz, gdy znasz już różne rodzaje rosnących świateł, powinieneś również zwrócić uwagę na idealny czas na ich użycie. W tej części bloga wyjaśniono warunki i wskazówki, które należy monitorować i przestrzegać przed użyciem tych tuneli foliowych.

Środowisko

Światło słoneczne może być niespójne ze względu na szybko zmieniającą się pogodę i nieprzewidywalny klimat. Ta niespójność może poważnie wpłynąć na wzrost roślin w tunelach foliowych, które potrzebują wystarczającej ilości światła do produkcji pożywienia.

Lampy do uprawy są wydajne, gdy światło słoneczne jest niespójne lub niedostępne, szczególnie na obszarach północnych podczas długich i ciemnych zimowych dni. Pomimo niedostępności światła słonecznego te sztuczne urządzenia mogą stymulować wzrost twojej flory i dostarczać odpowiednią ilość fotonów, których potrzebują.

Szklarnia wewnętrzna

Niektórzy entuzjaści politunelowi chcą trzymać swoje szklarnie w pomieszczeniach. Dlatego używają rosnących świateł, aby zaopatrywać swoje rośliny w światło.

Użyj systemu rosnącego światła, gdy tunel foliowy jest umieszczony w pomieszczeniu lub w miejscu, w którym nie może przeniknąć odpowiednie światło słoneczne. Pozwoliłoby to na dalszy rozwój roślin i zwiększyłoby wydajność utrzymywania tunelu foliowego.

Wyposażenie

Nie możesz czegoś użyć, jeśli nie wiesz, jak tego użyć. Po dokonaniu oceny wymienionych powyżej czynników, przed użyciem tych świateł do uprawy należy zwrócić uwagę na potrzeby roślin w tunelu foliowym.

Światło składa się z różnych kolorów tęczy, wyświetlając je w szerokim spektrum. Rośliny wykorzystują czerwoną i niebieską stronę spektrum, aby stymulować swój wzrost. Nie wystarczy kupić zwykłą żarówkę, aby łagodzić i imitować światło słoneczne, aby rozwijać swoje rośliny.

Zdecydowanie zaleca się używanie żarówek niebieskich i czerwonych, ponieważ są one bardziej wydajne niż zwykłe białe lub żółte.

Ponieważ oświetlenie do uprawy jest sztuczne, konieczne jest również śledzenie czasu, w którym rośliny są na nie narażone. Ogólnie rzecz biorąc, większość kwiatów i warzyw wymaga ekspozycji na światło przez co najmniej 12-16 godzin dziennie. Więcej może zakłócić cykl roślin, ponieważ potrzebują ciemności do oddychania.

Sprzęt ten powinien być również prawidłowo skonfigurowany, aby umożliwić prawidłowe rozprowadzanie światła w szklarni. Jeśli rośliny otrzymają niewystarczające fotony, zahamowałoby to ich wzrost i pozytywnie wpłynęło na ich rozwój.

Wreszcie, użyj lampek foliowych, które nie wytwarzają dużo ciepła. Dowody naukowe pokazują, że ciepło i wysokie temperatury mogą wpływać na witaminy i zawartość składników odżywczych w twoich roślinach. Pomogłoby, gdybyś użył świateł, takich jak diody LED, ponieważ po włączeniu wytwarzają ciepło od zera do prawie zera.

Jak używać rosnącego światła?

Znajomość warunków, w jakich należy używać rosnącego światła w apolituneli, jest kluczem do rozwoju twoich roślin. Teraz omówimy wskazówki i procesy, jak używać rosnącego światła.

#1 Użyj wyłącznika czasowego

W zależności od potrzeb Twojej rośliny, Twój tunel foliowy nie będzie potrzebował światła przez całą dobę. Zaleca się użycie timera światła do sterowania cyklem włączania i wyłączania systemu oświetleniowego.

#2 Prawidłowe ustawienie świateł

Zgodnie z ogólną zasadą, rosnące światła o mniejszym natężeniu światła powinny znajdować się w odległości od jednego do trzech stóp od twoich roślin. Tymczasem światła o wyższej luminancji powinny być umieszczone w odległości od czterech do sześciu stóp. Sprawdź i wyreguluj oświetlenie w zależności od potrzeb Twojej flory.

Pamiętaj też, aby zawsze umieszczać światła w miejscu, w którym oświetlenie jest równomiernie rozłożone. Oznacza to, że jeśli Twój tunel foliowy jest większy, wyposaż się w żarówkę o większej mocy i szerszym zakresie oświetlenia, aby dostosować się do potrzeb Twoich roślin.

Końcowe słowa

W tym nowoczesnym i zmieniającym się świecie czasami powinniśmy polegać na sprzęcie sztucznym i wykonanym przez człowieka. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, kiedy użyć światła do uprawy w szklarni.

Jeśli robisz wszystko właściwie i zawsze przestrzegasz potrzeb swoich roślin, twoja kariera ogrodnicza będzie się rozwijać i rozwijać wraz z upływem czasu.