Kiedy przeszczepić Hardy Mamom, aby osiągnąć sukces?

Jeśli jesteś ostrożny, kiedy przesadzasz odporne mamy, możesz to zrobić, gdy roślina stanie się zdrewniała. Może się to zdarzyć co dwa lata, kiedy mamy są mniej wydajne i można je przeszczepić wczesną wiosną. Można również przesadzać rośliny, gdy osiągną wysokość 8 cali lub przesadzać je, gdy aktywnie rosną jesienią, a nawet wykonać drugi przesadzenie wiosną, gdy zakorzenią się w korzeniach.

Niezależnie od tego nie jest zaskakujące, że wielu ogrodników chce mieć te byliny. Są stosunkowo łatwe w uprawie, a rozmnażanie matek nie jest nawet skomplikowane dla początkujących. Jednak przeszczep może być trudny, więc zawsze możesz rozpocząć mamę w tunelu foliowym, aby uzyskać energiczne przeszczepy.

Kiedy przeszczepić Hardy Mamom

Kiedy przeszczepić twardą mamę i wskazówki, jak osiągnąć sukces

Istnieją trzy przypadki, w których można przeszczepić odporne mamy. Konieczne jest położenie nacisku na słowo „odporna”, ponieważ przesadzanie matek, które nie są wystarczająco energiczne, będzie utrudniać wzrost, a nawet przetrwanie. Przydatną wskazówką dla hodowania odpornych matek jest zakładanie roślin w szklarni, niezależnie od metody rozmnażania.

Możesz kontrolować tunel foliowy, aby zapewnić matkom idealne warunki do wzrostu w ich wrażliwym okresie, co pomaga im odzyskać zdrowie i wytrzymać późniejsze warunki panujące na zewnątrz. Możesz wtedy delikatnie przyzwyczaić mamę do pogody na zewnątrz, a gdy tylko stwardnieją, możesz przeszczepić w tych okresach.

Kiedy stają się zdrewniałe

Odporne matki można przesadzać, gdy zdrewniały. Piękno tych bylin polega na tym, że po zakończeniu kwitnienia nadal można z nich korzystać. Chryzantemy ostatecznie zdrewniają w środku po około dwóch lub trzech latach i stają się mniej wydajne.

To doskonała okazja do podzielenia się mamami, co pomoże w promowaniu kwitnienia i kontroli przepełnienia. Podzielić rośliny wczesną wiosną, gdy pojawi się nowy przyrost, a następnie usunąć wszystkie martwe części. Można wtedy przesadzać podziały, ale nie te, które mają bardziej zdrewniałe części.

Kiedy osiągną 8 cali wysokości po siewie

Innym doskonałym czasem na przeszczepienie odpornych matek jest to, że po wykiełkowaniu mają około 6 do 8 cali wzrostu. Ponownie, chcesz, aby były wystarczająco silne do przesadzenia, więc poza wysokością i prawdziwymi liśćmi, sprawdź stan roślin przed przesadzeniem. Sianie nasion dla matek jest stosunkowo ekscytujące i proste, ponieważ nie wiesz, jaki rozkwit otrzymasz.

Ale ponieważ mamy mają długi okres wegetacyjny, chcesz zacząć je w szklarni. Zasiej sześć do ośmiu tygodni przed datą ostatniego przymrozku, którą możesz sprawdzić w strefie mrozoodporności twojego obszaru. Następnie możesz przeszczepić mamom, gdy mają około 8 cali wzrostu.

Wiosna lub jesień

Jeśli chcesz przesadzić mamy, możesz to zrobić jesienią, gdy jeszcze aktywnie rosną. Jeśli masz rośliny, które mogą zakorzenić się w korzeniach, możesz wiosną przesadzić chryzantemy po raz drugi. To drugie jest najlepsze, jeśli zauważysz, że Twoje mamy szybko rosną i tracą odpowiednią ilość miejsca na korzenie.

Jak przeszczepić Hardy Mamom

Przygotowanie

Kiedy już poznasz idealny czas na przeszczepienie mam, następnym krokiem do pomyślnego przeszczepu jest sam przeszczep. Chryzantemy są na ogół odporne, więc stosowanie się do zaleceń będzie jedynym czynnikiem wpływającym na ich przeżycie po przesadzeniu. Zacznij od wybrania obszaru, który codziennie otrzymuje 6 godzin światła słonecznego i dodaj kompost do gleby, aby poprawić jej drenaż i żyzność.

Sadzenie

Pamiętaj, aby być delikatnym, zwłaszcza jeśli dzielisz mamy. Na przykład kępa chryzantemy może mieć od trzech do czterech roślin, które można podzielić rękami. Otwór do przesadzania powinien być dwa razy szerszy niż korzenie rośliny, aby pomieścić jej wzrost, a następnie rozłożyć korzenie przed umieszczeniem mamy w otworze.

Chcesz, aby korona znajdowała się na poziomie gleby po ułożeniu gleby wokół korzeni. Po przeszczepieniu mamy mogą dobrze rosnąć w odległości 24 cali z centymetrem wody. A co z przesadzaniem?

Przesadzanie

Odwróć garnek do góry nogami, aby delikatnie wyciągnąć z niego mamę. Umieść roślinę w nowej doniczce z mieszanką doniczkową. Chcesz umieścić bryłę korzeniową o cal poniżej krawędzi doniczki, a następnie umieścić ją w miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Po zakończeniu przesadzania może być konieczne wykonanie dodatkowych praktyk. Na przykład, jeśli sadzisz rośliny latem, mamy będą potrzebować szczypania, aby zachęcić do jesiennego kwitnienia. Wręcz przeciwnie, te wyrosłe jesienią będą w końcu gotowe do kwitnienia bez szczypania.

Wniosek

Rozpoczęcie chryzantem w roślinach odpornych na tunel foliowy do przesadzania. Ale czy wiesz, kiedy przeszczepić odporne mamy, aby odnieść sukces? Trzy przypadki to dobry czas na przesadzanie.

Pierwszy to dzielenie zdrewniałych matek po dwóch latach; po drugie, kiedy mamy osiągają 8 cali wzrostu po ich zasianiu, a na koniec jesienią lub wiosną do przesadzania. Ci, którzy chcą zapobiec ukorzenieniu się swoich mam, skorzystają na przesadzaniu na wiosnę. Jednak czas to tylko pierwszy czynnik, który należy przezwyciężyć podczas przesadzania.

Upewnij się, że obszar jest dobrze przygotowany dla mam i utwardziłeś je przed przesadzeniem. Niemniej jednak najlepiej jest zacząć je w pomieszczeniu, aby były wystarczająco energiczne i wytrzymały nieprzewidywalne warunki zewnętrzne.