Jak wyłączyć wodę do lodówki? 3 proste kroki do naśladowania!

Wszystkie lodówki mają podłączony przewód doprowadzający wodę, a my jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię, jak odkręcić wodę do lodówki. Linia doprowadzająca zimną wodę ma zawór odcinający, który łączy się z domem. Zazwyczaj znajduje się pod zlewem w kuchni, w szafce, piwnicy lub w pobliżu lodówki.

Zobaczysz, że jest mała miedziana linia około ¼ cala. Jest on podłączany do linii wodociągowej za pomocą zaworu T lub zwanego również zaworem siodłowym. Ten zawór siodła ma mały słupek, który wystaje z boku. Będzie wyglądać jak drut biegnący przez środek zaworu.

Jak wyłączyć wodę do lodówki? 3 proste kroki do naśladowania!

Czytaj dalej ten post, ponieważ będziemy dostarczać instrukcje, jak odkręcić wodę do lodówki. Ale przede wszystkim daj nam znać, czego będziesz potrzebować, aby to zrobić. Zawiera szczypce i klucz. Jak więc odkręcić wodę do lodówki?

Kroki, jak wyłączyć wodę do lodówki

Jednym z ważnych elementów większości lodówek wyposażonych w dozownik wody, kostkarkę lub oba te elementy to zawór wody. Bez tego zaworu wodnego naprawa uszkodzeń lub wycieków w dystrybutorze wody lub kostkarce do lodu będzie niezwykle trudna.

Zważywszy, że odcięcie całego systemu wodnego jest niepraktyczne lub niewskazane, konieczne jest zainstalowanie tego konkretnego wlotu zaworu wody. Pozwoli to również kontrolować przepływ wody z systemu wodnego do lodówki.

Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać, aby odciąć wlot zaworu wody do lodówki podczas konserwacji.

Krok 1. Wyłączanie kostkarki do lodu w lodówce

Zanim wyłączysz dopływ wody do lodówki, pamiętaj, aby najpierw wyłączyć kostkarkę. W przeciwnym razie kostkarka będzie nadal włączać się i wyłączać, co może spowodować uszkodzenie zaworu. Aby to zrobić, przytrzymaj zawór odcinający i przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Kontynuuj obracanie, aż zawór przestanie działać.

Krok 2. Lokalizowanie zaworu wody lodówki

Ustalenie, gdzie znajduje się zawór wody, może być nieco trudne. Jest to szczególnie ważne, jeśli ktoś inny zainstalował zawór wlotowy. Ale najczęściej znajduje się na tylnej ścianie lodówki.

Przesuń lodówkę do przodu, aby zobaczyć położenie zaworu wlotowego. W przypadku, gdy jest schowany w pudełku zakrytym metalową lub plastikową osłoną, musisz ją odkręcić, aby odsłonić zawór.

Jeśli nie możesz znaleźć zaworu wlotowego z tyłu lodówki, możesz zacząć od źródła wody. Podążaj za linią, aby znaleźć zawór. Może znajdować się w pobliżu źródła wody pod zlewem.

Krok 3. Zamykanie zaworu wlotowego

Zasadniczo zamknięcie większości zaworów wodnych jest łatwe. Jest wyposażony w pokrętło lub dźwignię służącą do jej wyłączania. Być może do jej włączania lub wyłączania używana jest dźwignia, będziesz wiedział, że jest ona w pozycji otwartej, gdy dźwignia znajduje się w linii z linią doprowadzającą wodę.

Teraz, aby go wyłączyć, musisz obrócić dźwignię tak, aby była prostopadła do linii wodnej. Ale jeśli zawór wody korzysta z pokrętła, można go wyłączyć, obracając pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Pamiętaj, że czasami może być trochę trudno obrócić pokrętło lub dźwignię. To dlatego, że rzadko go używasz. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie używałeś go już zbyt długo. W takim przypadku musisz odciąć główny dopływ wody, aby uniknąć bałaganu wodnego na wypadek, gdyby zawór wody pękł podczas forsowania.

Użycie szczypiec lub kluczy do odkręcenia gałki może być nawet konieczne. Ale zanim to zrobisz, przyjrzyj się uważnie zaworowi wody. Sprawdź, czy u podstawy wału znajduje się duża nakrętka. Należy to przesunąć za pomocą klucza podczas pracy nad dźwignią lub pokrętłem, aby się zgubiło.

Następnie zdejmij go z zaworu. Powinieneś to wyczyścić i wymienić uszczelki przed ponownym złożeniem. Po wykonaniu tej czynności możesz już zawrócić na głównej linii zaopatrzenia w wodę.

Przydatne wskazówki do zapamiętania

Jeśli nie możesz łatwo zamknąć zaworu wody w lodówce, idealnym rozwiązaniem jest jego wymiana na nowy. Ma to na celu zapewnienie łatwego wyłączenia w przyszłości w razie potrzeby. Pamiętaj, że ważne jest, aby zamknąć zawór wody, zwłaszcza gdy kostkarka do lodu lub dystrybutor wody wymagają naprawy.

Być może masz zamiar zainstalować zawór wlotowy, upewnij się, że umieściłeś go w miejscu, które można łatwo zauważyć. Spowoduje to łatwiejsze i szybsze wyłączenie go później, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy musisz iść w trudno dostępne miejsce, tak jak pod zlewem kuchennym.

To okładka!

Postępuj zgodnie z powyższymi krokami, aby odkręcić wodę do lodówki. Może to być trochę trudne, ale możesz to zrobić przy dodatkowym wysiłku.