Kiedy przesadzać słoneczniki?

Czy masz wątpliwości, kiedy przesadzić słonecznik? Odpowiedź jest bardzo prosta; kiedy słonecznik osiągnie 4 do 5 cali wysokości, możesz zacząć przesadzać go przy dobrej pogodzie.

To świetna wiadomość. Lato jeszcze się nie skończyło, więc sezon kwiatów rozkwita na Twoim podwórku. Kwiaty są źródłem szczęścia dzięki swoim estetycznym klimatom. Zwykle jest sezonowy i reprezentuje radosne dni naszego codziennego życia. Jednym z kwiatów, które mogą Cię zadziwić, jest słonecznik.

Kiedy przesadzać słoneczniki?

Jednak kupowanie słoneczników na rynku jest po prostu łatwe do wyobrażenia niż uprawianie ich w małym ogrodzie. Ale jeśli jesteś uzależniony od samodzielnej uprawy słoneczników, przesadzanie może cię zastanowić.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na przeszczep słonecznika, wykopmy więcej poniżej.

Sadzenie słoneczników

W większości przypadków kwiaty są nieustannie wręczane jako prezenty i hołd. Podobnie jak słonecznik, może być prezentem urodzinowym, bukietem uznania lub hołdem dla ukochanych, którzy odeszli.

Słonecznik ma naukową nazwę Helianthus annuus. Należy do rodziny roślin Asteraceae, przedstawiając dużą, wydłużoną i owłosioną łodygę, która rośnie w kierunku pionowym. Jej kwiat jest dużą strukturą przypominającą stokrotkę, która zwykle wydaje się żółta. Kwitnie w miesiącach letnich i rozwija się w okresie rocznym.

Lepiej jest zacząć uprawiać słoneczniki w szklarniach, ale w rzeczywistości mogą one dobrze się rozwijać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możesz po prostu zacząć sadzić go w pomieszczeniu we wczesnym okresie kwitnienia i przesadzać na zewnątrz, gdy wiosna jest w pełnym rozkwicie.

Co należy rozważyć, kiedy przesadzać słoneczniki

Wielu z was pomyślałoby, że ponowne sadzenie słoneczników jest trudne, jak się wydaje. Ale to nie jest. Pamiętaj tylko, że przy przesadzaniu słoneczników zaleca się delikatną pielęgnację zielonego kciuka.

Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, kiedy przesadzać słoneczniki:

Wysokość lub długość

Kiedy słoneczniki osiągną wysokość od 4 do 5 cali, są gotowe do przesadzenia w sprzyjających warunkach pogodowych. Na tym etapie słoneczniki potrafią już stać i przetrwać dzięki odpowiedniej opiece i wystarczającemu podtrzymaniu.

Zmiana temperatury

Aby rozpocząć przesadzanie, słonecznik musi stwardnieć. Aby stopniowo dostosowywały się do zmiany temperatury, muszą się do niej przyzwyczaić. W ciągu dnia wynieś słoneczniki na zewnątrz i przynieś je z powrotem na noc. Możesz to zrobić przez co najmniej dwa tygodnie, zanim zdecydujesz się go przeszczepić.

Wczesny sezon

Przed przesadzeniem na zewnątrz trzeba poczekać od 3 do 4 tygodni przed ostatnimi przymrozkami. Nie zaczynaj sadzenia słonecznika na tyle późno, aby sezon miał większą szansę na przeżycie.

Czas

Nie czekaj zbyt długo na przeszczep swoich słoneczników. Rozpocznij, gdy tylko pojawią się oznaki przesadzania słoneczników. W miarę upływu dni korzenie będą rosły w małych pojemnikach, powodując ich zahamowanie i uwięzienie w środku. Utrudni wzrost słonecznika lub w najgorszym przypadku może nie przetrwać.

Wybór odpowiedniego miejsca do sadzenia

Zadanie sadzenia słonecznika jest dość męczące, ale nigdy nie jest jeszcze za późno na rozpoczęcie nowego hobby, jeśli jesteś zainteresowany nauką. Dowiedz się, kiedy przesadzać słoneczniki. Zobaczmy kroki, które musisz znać, wybierając miejsce sadzenia słoneczników.

 

#1 Bezpośrednie światło słoneczne

Zawsze bierz pod uwagę słoneczne miejsce na lokalizację rośliny. Najlepszym miejscem do obfitego kwitnienia słonecznika jest bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Te kwiaty mogą wytrzymać długie godziny w wysokiej temperaturze, ale nadal są zdolne do wytwarzania kwiatów.

#2 Dobrze osuszona powierzchnia

Stanowisko roślin powinno być podwyższone i dobrze odprowadzać wodę po ulewnych deszczach. Magazyn wody nie powinien zatapiać korzeni roślin, ponieważ może to wchłonąć za dużo. Ten rodzaj kwiatów jest odporny na suszę, co pozwala im rosnąć przy mniejszej ilości wody. Aby obficie zakwitły, muszą być regularnie podlewane.

 

#3 Rodzaj gleby

Jeśli chodzi o glebę, słoneczniki mogą rosnąć na każdej powierzchni gleby. Czasami preferują lekko kwaśny typ gleby. Ale w głębi powinien mieć długość stopy i szerokość trzech stóp. Lubią rosnąć w głębokich wykopach, ponieważ ich długie korzenie rozciągają się i rozprzestrzeniają pod spodem.

 

#4 Materiały organiczne

Jeśli ludzie potrzebują zdrowej żywności, aby służyć jako składniki odżywcze, rośliny również. Roślina ta jest ciężkim pokarmem i pochłania zbyt dużo gleby. W tej kwestii jego powierzchnię należy wymieszać z nawozami lub dobrymi materiałami kompostowymi. Z pewnością będziesz mógł zobaczyć swoje rosnące rośliny w stabilnym i zdrowym stanie.

#5 Wiatroodporny

Słoneczniki nie znoszą zbyt dużego wiatru i silnej bryzy. Lepiej postawić jakieś ogrodzenie lub w pobliżu wysokiej i mocnej fasady, która może je chronić lub osłonić przed silnymi wiatrami.

#6 Estetyka

Poszukaj miejsca, w którym możesz spojrzeć oczami lub każdego przechodnia. Dzienna dawka słonecznika czasami dodaje pozytywności i energii. Lepiej emanować tą atmosferą ze swoim towarzyszem.

Pielęgnacja słoneczników

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy przesadzać słoneczniki, najlepiej też wiedzieć, jak się nimi zająć. Wykonajmy poniższe kroki:

#1 Wystarczająca ilość wody

We wczesnym stadium rośliny podlewaj ją regularnie od 3 do 4 cali wokół strefy korzeniowej. Jeśli łodyga rośliny stanie się jędrna, podlewaj ją kilkoma galonami wody raz w tygodniu.

 

#2 Kompost/nawóz organiczny

Umieść wystarczającą ilość nawozu lub kompostu. Nadmierna ilość nie jest dobra dla wzrostu rośliny.

#3 System wsparcia

Kiedy rośnie wysoki, czasami potrzebuje wsparcia, aby stać mocno. Zrobiłyby to kije bambusowe.

Wniosek

Rzeczywiście, fajnie jest rozmawiać o sadzeniu i przesadzaniu słonecznika. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego nauczyłeś się kilku pomysłów i wskazówek. Zawsze pamiętaj, że wyciągnięta lekcja jest lekcją, którą należy się podzielić. Nigdy nie ma wątpliwości, że możesz mieć udany przeszczep słoneczników.

Mam nadzieję, że odpowiesz na pytanie, kiedy przesadzać słoneczniki. Kwitnij z gracją!