Kiedy należy sadzić w mini tunelu foliowym?

Jeśli jesteś nowym ogrodnictwem topolitunelowym, prawdopodobnie myślisz: „Kiedy powinieneś sadzić w mini szklarni?” Szklarnie to doskonałe narzędzie, które powinien mieć każdy ogrodnik i początkujący ogrodnik.

Jedną z zalet ogrodnictwa foliowego jest możliwość uprawy roślin przez cały rok. Musisz jednak zwrócić uwagę na pewne czynniki, takie jak oświetlenie, podlewanie, temperatura i rodzaje roślin, które chcesz uprawiać.

Kiedy należy sadzić w mini tunelu foliowym?

Musisz także dostosować warunki w naszym tunelu foliowym w zależności od aktualnej pory roku, ilości światła słonecznego w tunelu foliowym, strefy USDA i warzyw, które chcesz uprawiać.

Więc pytanie brzmi, kiedy powinieneś sadzić w mini szklarni?

Uprawy w ciepłe dni

W przypadku warzyw na ciepłą pogodę najlepiej rozpocząć sadzenie w marcu i kwietniu. Te rośliny nie rozwijają się w mrozie, a większość z nich wykiełkuje w ciągu jednego do dwóch miesięcy.

Jeśli mieszkasz w chłodniejszych lub wyżej położonych obszarach, gdzie wiosną często występują mrozy, poczekaj do początku maja; lub aż minie ostatni mróz. Najlepszy czas na przesadzanie upraw w ciepłym sezonie to temperatura co najmniej 70 stopni F.

Niektóre z ciepłych warzyw, które można sadzić, to rośliny strączkowe, pomidory, fasola winna, ogórki, papryka, ziemniaki, kukurydza, melony, groszek i dynia.

Fajne uprawy pogodowe

Najlepszy czas na rozpoczęcie sadzenia upraw w okresie chłodnym to początek marca. Warzywa te rozwijają się w temperaturach od 55 do 65 stopni F. Rośliny te można przesadzić na początku kwietnia.

Należy pamiętać, że kiełkowanie zimnych i twardych warzyw trwa dłużej (od 7 do 12 tygodni) w porównaniu z warzywami sezonowymi. Niektóre z najlepszych warzyw sezonowych to brokuły, jarmuż, seler, rukola, boćwina i kalafior.

Warzywa twarde

Odporne warzywa – lub rośliny tolerujące mróz należy sadzić w tunelu foliowym najpierw w grudniu lub styczniu. Rośliny te można utwardzić poprzez stopniowe wystawianie ich na kilka dni na zewnątrz. Jeśli chcesz, możesz przesadzić je w swoim ogrodzie w lutym lub marcu.

Niektóre z twardych warzyw, które powinieneś posadzić, to boćwina, buraki, marchew, rzepa, szpinak, cebula cebulowa i sałata liściasta.

Jak możesz chronić swoje rośliny przed mrozem?

Jak już ustaliliśmy, większość roślin nie toleruje mrozu. Oprócz umieszczania roślin w szklarni, istnieją inne sposoby na dalszą ochronę ich przed mrozem.

Okryj polar ogrodniczy

Jednym ze sposobów na utrzymywanie tunelu foliowego w cieple jest nałożenie jednej lub dwóch warstw polaru ogrodniczego na noc. Pamiętaj, aby usunąć go rano, aby uniknąć przegrzania. Włóknina ogrodnicza to świetny sposób na ogrzanie tunelu foliowego, aby zaoszczędzić na energii elektrycznej.

Zainstaluj system grzewczy

Inną opcją jest zainstalowanie systemu grzewczego. Niezależnie od tego, czy planujesz używać grzejników, czy chcesz zainstalować większy, pamiętaj, aby trzymać je z dala od materiałów łatwopalnych. W celu prawidłowej instalacji zleć instalację profesjonaliście.

Najlepiej skontaktować się z profesjonalistą HVAC, aby określić rozmiar i typ grzejnika potrzebnego do Twojej szklarni.

Niezależnie od wybranej trasy, zadbaj o to, aby rośliny były ciepłe w zimowe noce. W znacznie chłodniejsze noce najlepiej mieć dodatkową ochronę przed mrozem.

Mini szklarnia: czy warto?

Krótka odpowiedź: tak. Większość ludzi uważa, że ​​posiadanie apolitunelu to luksus. Chociaż istnieją drogie i luksusowe szklarnie, istnieją również niedrogie i wysokiej jakości opcje, takie jak mini-szklarnie.

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w apolytunnelis:

Doskonała opcja dla początkujących

Minitunel foliowy to świetna opcja, jeśli chcesz wiedzieć, jak działa technologia tunelu foliowego przed zakupem większego. Możesz go użyć, aby zobaczyć, jak działa tunel foliowy i jak różne rośliny rozwijają się w zamkniętej przestrzeni.

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami i zwierzętami

Szkodliwe szkodniki i zwierzęta mogą łatwo zniszczyć miesiące ciężkiej pracy. Owady i zwierzaki chcą chrupać liście i jeść twoje plony. Chroń swoje rośliny i uprawy, umieszczając je w szklarni.

Najlepsze dla ogrodników z ograniczoną przestrzenią

Nie pozwól, aby ograniczona przestrzeń powstrzymywała Cię przed uprawą warzyw. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieszkaniu, czy w kawalerce, możesz czerpać korzyści z ogrodnictwa, korzystając z mini szklarni. Możesz umieścić je na tarasach, podwórkach, tarasach, balkonach, a nawet blatach. Niezależnie od swoich niewielkich rozmiarów miniszklarnia zapewnia te same korzyści, co szklarnia o normalnej wielkości.

Rozpocznij sadzenie wcześnie

Jak wspomniano, możesz użyć minitunelu foliowego, aby rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić swoje plony poza ogród. W ten sposób będziesz cieszyć się wcześniejszymi zbiorami.

Chroń swoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Oprócz szkodników i zwierząt, umieszczanie roślin w tunelu apolitowym chroni je również przed trudnymi warunkami pogodowymi. Deszcz czy blask, twoje rośliny będą rosły dobrze w mini szklarni.

Konkluzja: kiedy należy sadzić w małej szklarni?

Kiedy powinieneś sadzić w mini szklarni? Z jednym nie musisz się martwić o złą pogodę i zmieniające się pory roku, ponieważ mini-tunelowe sadzenie pozwala uprawiać warzywa i inne rośliny przez cały rok!