Ile tkaniny potrzebuję na poduszkę do rzucania. Kompletny przewodnik

Jeśli jesteś ciekaw, ile materiału potrzebuję na poduszkę do rzucania, może to być od jednego do dwóch metrów. Pamiętaj jednak, że poduszki do rzucania występują w różnych rozmiarach, więc musisz dostosować materiał, aby uzyskać. Być może będziesz musiał również zapewnić trochę naddatku tkaniny, jeśli zamierzasz użyć go do dodania szczegółów do poduszki do rzucania.

Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak obliczyć potrzeby dotyczące tkaniny do rzucania. Dowiesz się również, jak łatwo zrobić poduszkę do rzucania z zamknięciem kopertowym. A na dodatek znajdziesz wskazówki, jak wybrać materiał na poduszkę do rzucania.

Ile tkaniny potrzebuję na poduszkę do rzucania. Kompletny przewodnik

Ile materiału potrzebujesz na poduszkę do rzucania

Zawsze możesz użyć kalkulatora tkaniny do poduszki do rzucania, ale aby uzyskać szybką liczbę, potrzebujesz jednego do dwóch jardów. Chodzi o to, aby szerokość tkaniny była taka sama jak poduszka, ale długość będzie nieco większa. Jednak zawsze dobrze jest przeznaczyć więcej materiału na naddatek na szwy i inne szczegóły, które warto dodać do poduszki do rzucania.

Jeśli masz istniejącą poduszkę do rzucania, możesz ją zmierzyć, aby znaleźć wymiary, które chcesz wyprodukować. Pamiętaj tylko, aby przydzielić pół cala naddatku na szew wokół poduszki. Na przykład typowa poduszka do rzucania o wymiarach 14 na 14 cali może użyć pół metra materiału do wyprodukowania dwóch 15-calowych kawałków kwadratowej tkaniny.

Ile materiału potrzebuję na ściągawkę z poduszką do rzucania

Przede wszystkim pamiętaj, że są to kwoty szacunkowe. Możesz stale dostosowywać rozmiar materiału, którego będziesz potrzebować, aby uniknąć wad podczas robienia poduszki. Być może jest to jeszcze bardziej niezawodne, jeśli zmierzysz poduszkę, jak omówiono wcześniej.

Poduszka do rzucania o wymiarach 30 na 30 cali może wykorzystywać metr tkaniny, a połowa z tego będzie najlepsza dla poduszek o wymiarach 14 na 14 i 16 na 16 cali. Mniejsza poduszka do rzucania o wymiarach około 12 na 12 cali będzie zużywać metra materiału, podczas gdy poduszka do rzucania o wymiarach 18 na 18 cali potrzebuje metra materiału. Wreszcie, metra materiału powinno dać poduszkę do rzucania o wymiarach 20 na 20 cali.

Jak kupić tkaninę na poduszkę

Ilość materiału

Kupując materiał na poduszki do rzucania, musisz zapoznać się z terminologią. Na przykład metr tkaniny ma zwykle szerokość 56 cali, a pół metra ma długość 18 cali i różne szerokości. Z drugiej strony, jeśli kupiłeś grubą ćwiartkę materiału, możesz oczekiwać, że będzie miała 18 cali długości i połowę szerokości.

Rozmiary śrub będą się również różnić w zależności od szerokości i mogą wynosić od 36, 45, 54 i 60 cali. Sklep odetnie twoją tkaninę od śruby na żądaną ilość, która może być jardem lub częścią jarda. Jednak każdy sklep będzie się różnić w zależności od tych pomiarów, więc spodziewaj się pewnych korekt i wcześniej zapytaj o wymiary.

Typ tkaniny

Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie materiału na poduszki do rzucania, oprócz jego ilości, jest rodzaj materiału. Masz wiele opcji, od tkanin do wystroju domu na poduszki w różnych fakturach i nadrukach, po nawet pikowane tkaniny w różnych kolorach lub trwałe tkaniny obiciowe.

Te wybory będą zależeć od pożądanego wykończenia, wzoru, koloru, wzoru, tekstury, a nawet budżetu. Powinieneś szybko znaleźć tkaninę, która będzie najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwanemu efektowi poduszki. Możesz nawet rozważyć wygodę, jeśli zamierzasz używać poduszki do rzucania.

Jak zrobić ręcznie poduszkę do szybkiego rzucania dla początkujących

Teraz, gdy już wiesz, ile materiału potrzebuję na poduszkę do rzucania, możesz sam szybko zrobić poduszkę. Oto prosty, przyjazny dla początkujących przewodnik, który nie zawiera zamka błyskawicznego. Możesz szybko zmienić okładki ze względu na styl otwierania, a nawet obejść się bez maszyny do szycia!

Pamiętaj, aby zagiąć jeden długi bok dwóch kawałków tyłu dwa razy i obszyć je przed rozpoczęciem. Następnie umieść przednią tkaninę prawą stroną do góry, a tylne części prawą stroną w dół zachodzą na siebie, aby służyć jako otwór. Sprawdź, czy nieobrębione krawędzie tylnych elementów znajdują się na górze i na dole przedniej części.

Obszyj poduszkę dookoła z pół centymetrowym naddatkiem, ale pamiętaj o stebnowaniu za każdym razem, gdy zaczynasz i kończysz, wzmacniając szwy. Na koniec przytnij rogi i odwróć poduszkę. Ponieważ z tyłu masz zachodzące na siebie kawałki materiału, nie będziesz potrzebować specjalnego otworu do włożenia poduszki.

Wniosek

Poduszki do rzucania mogą być Twoim kolejnym projektem DIY. Ale zanim zaczniesz, czy wiesz, ile materiału potrzebuję na poduszkę do rzucania? W zależności od rozmiaru poduszki powinien wystarczyć metr lub dwa materiału. Zawsze możesz skorzystać z kalkulatora lub uzyskać wymiary poduszki, którą chcesz skopiować.

Pamiętaj, aby przeznaczyć więcej materiału na szwy i ewentualne detale, które chcesz dodać do poduszki. Wtedy powinno być łatwo kupić tkaninę w zależności od ilości i rodzaju materiału. A gdy już masz materiał, możesz szybko uszyć ręcznie poduszkę!

Z tyłu nałożysz dwa kawałki materiału, które posłużą jako otwór na poduszkę. Następnie umieść przód materiału i zszyj go dookoła, aby utworzyć poduszkę do rzucania. Voila! Sam tworzysz poduszkę do rzucania.