Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem

Szczypiorek to warzywa charakteryzujące się łagodnym smakiem porównywalnym z cebulą i są znane ze swojego zastosowania w kuchni i medycynie. To, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, zależy od gatunku, w jakim się znajdują. Uprawiano je razem z innymi ziołami, takimi jak pietruszka, estragon, kolendra i bazylia.

Nie można zapomnieć o magicznych właściwościach szczypiorku. Warzywo jest bogate w witaminy i minerały, w tym przeciwutleniacze i kalorie. Korzyści zdrowotne to zwalczanie ryzyka raka, ochrona układu sercowo-naczyniowego, poprawa zdrowia kości, ułatwienie trawienia i zwiększenie odporności.

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem

Szczypiorek jest również zalecany do przetwarzania w kuchni w celu odtrucia organizmu, poprawy widzenia, poprawy snu, zdrowia skóry, włosów i pomocy w czasie ciąży.

Jednak sadzenie szczypiorku, na przykład w szklarniach, daje pewne różnice i punkty do rozważenia. Jakie zioła dobrze rosną w szczypiorku? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co mogę posadzić ze szczypiorkiem?

Uprawa szczypiorku w ogrodzie lub szklarni wymaga wiedzy, jakie zioła pasują do szczypiorku. Jest to również sposób na zaoszczędzenie miejsca i zmaksymalizowanie wszystkiego, aby uzyskać najzdrowsze korzyści, jakie można uzyskać ze szczypiorku.

Idealnymi towarzyszami szczypiorku w ogrodzie są pietruszka, zioła, kolendra, estragon i bazylia. Tymczasem można unikać uprawy szczypiorku z tymiankiem, rozmarynem, szałwią, oregano i majerankiem. Chociaż wszystkie te rośliny są idealnymi uprawami do uprawy w szklarni, istnieją tylko zioła, których nie można uprawiać z tym szczypiorkiem.

Niemniej jednak istnieje szkoła myślenia, która mówi, że szczypiorek może rosnąć praktycznie ze wszystkim. Obejmują one:

 • Brokuły
 • Kapusta
 • Marchew
 • Bakłażan
 • Winogrona
 • Kalarepa
 • Musztarda
 • Papryka
 • Ziemniaki
 • Rabarbar
 • Róże
 • Squash
 • Truskawki
 • Pomidory

Możesz jednak odłożyć je na bok podczas sadzenia szczypiorku: szparagi, fasolę, szpinak i groszek, ponieważ mogą być trudne w uprawie ze szczypiorkiem.

Czego NIE można sadzić w pobliżu szczypiorku?

Oprócz nauki o tym, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, są też rośliny, których nie można uprawiać ze szczypiorkiem ze względu na ich różne właściwości. Najlepiej najpierw skonsultować się z ekspertem ogrodniczym, aby dowiedzieć się, czy dobierasz odpowiednie zioła.

Sadzenie towarzyszące to popularyzatorski trend w ogrodnictwie i uprawie. Odnosi się to do tego, jak ogrodnicy sadzą dwie pary kompatybilnych roślin, a być może bardziej razem jako grupa w swoich szklarniach lub ogrodach. Na przykład razem uprawia się fasolę, kukurydzę i kabaczki.

Szczypiorek może być dobrze dopasowany do celów sadzenia towarzyszącego. Szczypiorek można sadzić w pobliżu marchwi i pomidorów, ale nie w pobliżu fasoli i grochu. Mówi się, że ta roślina odstrasza mszyce, a także japońskie chrząszcze. Najlepszym sposobem jest umieszczenie ich w pobliżu podatnych roślin.

Uprawy, które mogą mieć trudności z tymi produktami to:

 • Szparagi
 • Fasola
 • Groch
 • Szpinak i nie tylko

Które zioła można sadzić razem?

Teraz przyjrzymy się szerszemu obrazowi. W poprzednich akapitach zapoznałeś się z sadzeniem towarzyszącym, a aby lepiej zrozumieć, rzućmy okiem na to, jakie zioła są zwykle sadzone razem. Czy istnieje coś takiego?

Zaskakujące jest jednak to, że nie każdy ogrodnik zna tę sztuczkę w taki sposób, że istnieją zioła, które można sadzić razem, ponieważ przynoszą sobie nawzajem korzyści, w przeciwieństwie do ziół, które nie pasują do siebie ze względu na swoje właściwości.

Zwróć uwagę, że niektóre gatunki ziół najlepiej rosną na suchej glebie, podczas gdy inne są przyzwyczajone do wilgotnej gleby, dlatego ogrodnikom zaleca się trzymanie podobnych gatunków blisko siebie, aby lepiej się rozwijały.

Światło słoneczne to radość estragonów, kolendry i bazylii. Te zioła i rośliny uprawne wymagają wilgoci w tym upale i doskonale rosną razem tak długo, jak są podlewane w podobnym tempie jak między sobą.

Z drugiej strony zioła, które preferują bardziej suchą i piaszczystą glebę, to rozmaryn, majeranek, oregano, szałwia, tymianek i lawenda. Wiadomo, że są to zioła śródziemnomorskie, które mogą żyć w takich warunkach pogodowych.

Co więcej, w sadzeniu towarzyszącym, tymianek może dobrze rosnąć w połączeniu z różnobarwną szałwią i rozmarynem w szklarni.

Czy szczypiorek i bazylia można sadzić razem?

Bazylia to roślina, która ma wszystkie magiczne właściwości, za którymi chcesz gonić. A jeśli zapytasz „jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem?” bazylia jest na liście. Ta azjatycka uprawa oferuje korzyści zdrowotne, które wspomagają trawienie, zwalczają wolne rodniki, a zatem dobry przeciwutleniacz zapewnia korzyści dla pielęgnacji skóry, zwalcza depresję, wspomaga pracę wątroby i leczy rozstrój żołądka.

Tak, szczypiorek i bazylia można sadzić i zbierać razem w jednej szklarni. Po pierwsze, te dwa mają kilka cech wspólnych, które same w sobie czynią z nich idealną parę. Wiadomo, że zarówno bazylia, jak i szczypiorek wytwarzają substancje chemiczne, które pomagają odstraszać mszyce lub szkodniki ogrodowe.

Bazylia jest rośliną jednoroczną, a szczypiorek to byliny. Mając to na uwadze, mogą się uzupełniać w czasie, nie rywalizując zbytnio ze sobą. Oprócz pomagania w odstraszaniu owadów, pomagają sobie nawzajem w rozwoju.

Porozmawiajmy teraz o bazylii i szczypiorku w ogrodzie, oba mogą być również pakowane. Co to znaczy? Szczypiorek i bazylia są razem wspaniałymi towarzyszami dla roślin o podobnych cechach i właściwościach. Czy wiesz, że szczypiorek również wytwarza piękne kwiaty lawendy? Są również świetnymi warzywami letnimi, obok papryki i pomidorów.

Jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem: Szczypiorek vs. Cebula

Co powiesz na cebulę? Czy dobrze rosną z twoim szczypiorkiem? Istnieje kilka różnic między szczypiorkiem a cebulą, chociaż oba są odpowiednimi składnikami do każdej kuchni. Powinieneś spróbować je mieć.

Pierwszy dotyczy wyglądu. Cebula, pod tym względem zielona cebula, ma długie, smukłe łodygi, które na samym końcu wytwarzają białe cebulki. Z drugiej strony szczypiorek należy do gatunku cebuli bulwiastej, którego cebulki są tak małe, że mogą być niezauważone gołym okiem.

Ich smaki i właściwości botaniczne są również inne. Cebula i szczypiorek wydają się należeć do tego samego gatunku i chociaż wiele taksonomii je przedstawia, szczypiorek jest najmniejszym gatunkiem z grupy cebuli. Jak wiesz, są one wieloletnie, podczas gdy zielona cebula jest jednoroczna i wymaga zbioru, gdy tylko łodygi staną się brązowe.

Uprawiaj szczypiorek w optymalny sposób dzięki Krostrade.com

Czy jest lepszy sposób na hodowanie szczypiorku i jego par jak bazylia niż w przypadku Krostrade? Jest to sklep internetowy i źródło, które oferuje szklarnie do różnych zastosowań. Wiedza o tym, jakie zioła dobrze rosną ze szczypiorkiem, powinna również zachęcić Cię do wyboru różnorodnych produktów na stronie. Więcej informacji o produktach znajdziesz na www.krostrade.com.