Jakie małe grzybki rosną w moim tunelu foliowym?

Szklarnie mają odpowiednie warunki środowiskowe do promowania wzrostu roślin; pytasz, jakie małe grzybki rosną w mojej szklarni? Może to być dobry lub zły gatunek.

Rzeczywiście, szklarnie mogą umożliwiać rozwój także innym organizmom – tym budynkom, wyposażonym w termoregulatory i inne urządzenia, które zapewniają odpowiednie czynniki wzrostu.

Jakie małe grzybki rosną w moim tunelu foliowym?

W twojej szklarni mogą rosnąć inne małe organizmy. Grzyby to rodzaj grzyba, który może rosnąć w wilgotnej, bogatej w składniki odżywcze glebie. Jeśli widziałeś kilka z nich w swojej szklarni, nie martw się!

W tym artykule wyjaśnimy, czym są małe grzybki rosnące w twoim tunelu foliowym. Udzielimy również wskazówek, jak wyeliminować wady i zachować plusy swojego miniekosystemu.

Małe grzybki w twojej szklarni

Małe grzybki rosnące w tunelu foliowym mogą być różnymi gatunkami, takimi jak Leucopcoprinus Birnbaum. Mogą być duże lub małe, białe lub brązowe, w zależności od rodzaju grzyba znajdującego się w środowisku tunelu foliowego.

Ta część artykułu dokładnie wyjaśni, jakie małe grzybki rosną w mojej szklarni?

Dobry gatunek

Grzyby pochodzą z zarodników, które przenoszą się z różnych miejsc do gleby. Zarodniki to tak zwane „nasiona” tych grzybów. Są obecne prawie wszędzie, ale w niektórych obszarach, takich jak szklarnia, ich populacja i odpowiednie warunki środowiskowe pozwoliły im wykiełkować.

Zanim wpadniesz w panikę i pomyślisz, że to zły znak, tak nie jest! Obecność tych organizmów wskazuje na bogactwo minerałów gleby w szklarni, co jest idealne dla ich wzrostu i obecnych roślin.

Sieć strzępek tych grzybów, znana również jako ich „korzenie”, w rzeczywistości zapewnia twoim roślinom więcej składników odżywczych. Grzyby rozkładają materię organiczną w glebie i przekształcają ją w składniki odżywcze, które rośliny mogą wykorzystać do produkcji cukrów i energii.

W zamian rośliny dostarczają tym grzybom nadmiar cukrów, aby stymulować ich wzrost. Maleńkie grzybki, które kwitną w twojej glebie, mogą w zamian dać twojemu tunelowi foliowemu pewne korzyści! Organizmy te poprawiają strukturę i drenaż gleby.

Minimalizują również możliwość chorób roślin przenoszonych przez glebę, które mogą wpływać na ich korzenie i hamować ich wzrost.

Inny czynnik również może powodować ich obecność: nadmierne podlewanie. Grzyby preferują wilgotną, wilgotną i bogatą w składniki odżywcze glebę. Jeśli te organizmy są obecne w twoim ogrodzie w tunelu foliowym, prawdopodobnie oznacza to, że zbyt często podlewałeś rośliny.

Zminimalizuj ilość wilgoci, jaką Twoja flora bakteryjna dostaje każdego dnia.

Zły gatunek

Czasami grzyby nie pojawiają się w grzybach o typowej strukturze kapelusza i łodygi. Mogłeś przeoczyć grzyb, który może być szkodliwy dla twoich roślin – pleśnie.

Chociaż nie wyglądają jak grzyby, pleśnie roślinne pochodzą z tej samej rodziny co one. Jednak robią coś przeciwnego. W tych środowiskach mogą również występować pleśnie, które mogą wyrządzić wiele szkód twoim roślinom.

Organizmy te pochłaniają i kradną składniki odżywcze z roślin, zamiast mieć dwukierunkowy związek. Są to pasożyty, które mogą powodować brązowienie liści lub, w gorszych przypadkach, obumieranie roślin.

Upewnij się, że nie tylko sprawdzisz tunel foliowy na grzyby. Pleśnie roślinne mogą czaić się w glebie i na twoich roślinach. Najlepiej byłoby, gdybyś podjął natychmiastowe działania, gdy potwierdzisz ich obecność.

Jak pozbyć się grzybów i innych grzybów

Jeśli nie podoba Ci się wygląd grzybów rosnących w Twoim ogrodzie, doskonale je usunąć. Zalecamy jednak ich zachowanie, ponieważ zapewniają one zastrzyk składników odżywczych dla Twojej flory.

W tej części artykułu znajdziesz wskazówki, jak usunąć te grzyby i inne niechciane grzyby.

Aby wyeliminować grzyby, zdejmowałeś ich czapki; Zwykle grzyby rosnące w twoim ogrodzie są jak parasol. Wycinając je, zmniejsza to ich tempo reprodukcji i minimalizuje wzrost kolejnej partii.

Jeśli chcesz całkowicie usunąć kiełkujące grzyby, powinieneś natychmiast zmienić glebę. Usuwa obecne grzyby, a także zarodniki w glebie, które mogą wyrosnąć na nowe. Usuwa również wszelkie ewentualne pleśnie, które mogą zaszkodzić twoim roślinom!

Możesz również pozbyć się grzybów za pomocą fungicydu, który zabija organizmy i eliminuje wszystkie zarodniki, które mogły opaść na powierzchnię. Jednak używaj go oszczędnie i ostrożnie. Zbyt dużo fungicydów może być również szkodliwe dla twoich roślin i gleby.

Aby zahamować wzrost tych organizmów i uniemożliwić ich rozwój, możesz zmienić środowisko w swojej szklarni. Zmniejsz wilgotność wewnątrz budynku poprzez odpowiednią cyrkulację powietrza. Uważaj, aby nie przelać roślin i od czasu do czasu monitoruj temperaturę.

Jeśli w szklarni występują szkodliwe pleśnie, należy odizolować zakażone rośliny i zastosować fungicyd do leczenia ich i gleby. Upewnij się również, że często głęboko czyścisz i dezynfekujesz swój tunel foliowy, aby wyeliminować ich populację.

Wniosek

Ten artykuł dostarczył ci wystarczających informacji, aby wiedzieć, jakie małe grzybki rosną w mojej szklarni; jak leczyć rosnące w nich grzyby.

Nasz świat jest ze sobą połączony. Rozróżniając, które połączenia są korzystne lub szkodliwe, pozwalamy sobie pracować na rzecz lepszego środowiska i naszej planety.