Jak puchnąć poduszkę poliestrową? 2 najlepsze techniki

Jeśli twoja poduszka się spłaszczyła, możesz nauczyć się spulchniać poduszkę poliestrową na dwa proste sposoby. Być może nie musisz od razu wymieniać poliestrowej poduszki, a mimo to można ją odzyskać ręcznie lub wkładając ją do suszarki. Regularne puchnięcie tego materiału powinno również utrzymać dobrą poduszkę i zapobiegać zbrylaniu się.

Poduszki z pianki memory nie są jedynym rodzajem, który może skorzystać na regularnym puchu. Zrób poniższe wskazówki jako część konserwacji poliestrowej poduszki, aby zapewnić wygodny i wspierający sen. Możesz również przeczytać dalej we Włoszech o tym, kiedy wymienić poduszkę poliestrową, jeśli puch nie przywraca jej formy.

Jak puchnąć poduszkę poliestrową? 2 najlepsze techniki

Jak puchnąć poliestrową poduszkę?

Technika #1. Ręcznie

Masaż

Pierwszą techniką, którą możesz zrobić, aby spulchnić poliestrową poduszkę, jest użycie rąk. Pamiętaj, że poduszki poliestrowe wykorzystują włókno poliestrowe, a ten syntetyczny materiał skorzysta na spulchnianiu manualnym. Na przykład masowanie poduszki z pewnym naciskiem może pomóc w ściśnięciu wypełnienia poduszki.

Ściśnij

Zaciśnij pięść i mocno ugniataj poduszkę. Możesz również pomóc w przywróceniu jej formy poprzez ponowne wprowadzenie powietrza do środka. Aby to zrobić, ściśnij oba końce poduszki do środka i na zewnątrz, tak jak grasz na akordeonie. Możesz również uderzyć poduszką we wszystkie miejsca, aby rozprowadzić grudki.

Uzupełnij

Na koniec pozwól swojej poliestrowej poduszce rozszerzyć się, usuwając farsz, a następnie wkładając go z powrotem. Pomaga to materiałowi wchłaniać powietrze i rozszerzać się. Jest to również okazja do wysuszenia nadzienia, jeśli jest wilgotne, dzięki czemu poduszka nie zbryli się i nie wróci do swojego puszystego kształtu.

Technika #2. W suszarce

Słabe ogrzewanie

Jeśli uderzanie i ściskanie poduszki poliestrowej nie załatwia sprawy, dlaczego nie poprosić o wzmocnienie? Twoja skromna suszarka może pomóc spulchnić poliestrową poduszkę. W tym celu umieść poduszkę w suszarce i wybierz ustawienie niskiej temperatury lub suszenia w suszarce.

Piłki tenisowe

Pamiętaj, aby nigdy nie używać opcji wysokiej temperatury, ponieważ może to uszkodzić materiał. Ale oprócz przewracania się w suszarce, kolejnym sekretem przywracającym puszystość poduszce jest piłka tenisowa. Wewnątrz suszarki dodaj również jedną lub dwie piłki tenisowe.

Upadek

Kulki pomogą wbić poduszkę do środka, co zniszczy grudkę, a także ponownie wprowadzi powietrze. Pozwól materiałom wirować przez 10 do 15 minut, a Twoja poduszka powinna być ponownie puszysta. Możesz również skrócić czas suszenia i ustawić poliestrową poduszkę na zewnątrz, aby matka natura zrobiła za Ciebie puch.

Jak prać poduszkę poliestrową

Sprawdź etykietę i postępuj zgodnie z instrukcjami

Przede wszystkim musisz sprawdzić metkę poduszki, czy możesz umieścić ją w pralce. Większość poduszek poliestrowych pozwoli na pranie w pralce lub pranie chemiczne, ale lepiej sprawdzić zalecenia producenta. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie poduszki.

Ustaw w delikatnym cyklu z zimną wodą i łagodnym detergentem

Jeśli możesz korzystać z urządzenia, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Zwykle najpierw wkłada się poliestrową poduszkę do worka na pranie, aby upewnić się, że farsz nie zostanie zbyt przemoczony lub z grubsza wyprany. Następnie wybierz delikatny cykl i użyj zimnej wody i łagodnego detergentu.

Nigdy nie używaj żrących chemikaliów

Podobnie jak większość poduszek, na poliestrowej poduszce należy unikać agresywnych chemikaliów, takich jak wybielacz, a nawet innych środków czyszczących, takich jak zmiękczacze do tkanin. Następnie ważne jest, aby przed użyciem dokładnie wysuszyć poduszkę. Wilgotna poduszka może wywołać rozwój pleśni lub spowodować zbrylanie się farszu.

Całkowicie wysuszyć

Potrząsaj poduszką i uderzaj, aby rozprowadzić grudki, które mogły powstać w pralce. Następnie umieść go na zewnątrz, aby wyschł na powietrzu, upewniając się, że wszystkie strony są wystawione na działanie słońca i powietrza. Możesz również umieścić go w suszarce bez podgrzewania, aby skrócić proces.

Kiedy wymienić poduszkę poliestrową?

W zależności od jakości poduszki może być konieczna wymiana co sześć miesięcy. Jednak liczba ta nie jest określona i wymiana poduszki może potrwać dłużej lub wcześniej. Pamiętaj, że gdy poduszka zbryli się lub nie będziesz w stanie jej strzepnąć, nie będzie wygodna i nie będzie wspierać.

Jeśli grudki już się nie łamią lub poduszka nie wraca do swojego poddasza i struktury po technikach wspomnianych wcześniej, należy ją całkowicie wymienić. Dobrym nawykiem jest również zmiana poduszki i zdobycie nowej do higieny z czasem.

Wniosek

Poduszki poliestrowe z czasem tracą swoją strukturę. Dlatego musisz wiedzieć, jak spulchnić poliestrową poduszkę, aby przywrócić jej wspierającą i wygodną formę. Możesz to zrobić we Włoszech ręcznie lub przy pomocy suszarki i kilku piłek tenisowych.

Wymasuj poduszkę i ściśnij ją, aby przywrócić jej puszystość. Możesz także pozwolić farszowi na rozszerzenie się, usuwając go i wymieniając. Jeśli wszystko inne zawiedzie, rozważ włożenie poduszki z piłeczkami tenisowymi do suszarki.

Ustaw je do suszenia w suszarce bębnowej na małym ogniu, a piłki tenisowe pomogą Ci rozprowadzić grudki farszu. Poduszkę można pozostawić w suszarce na około 15 minut, co powinno pomóc w przywróceniu jej formy.