Jak zmusić tulipany do kwitnienia w pomieszczeniu?

Czy wiesz, że możesz nauczyć się zmuszać tulipany do kwitnienia w pomieszczeniach? Jeśli nie możesz się doczekać wiosny, aby zobaczyć te kolorowe kwiaty w swoim ogrodzie, to właśnie czytasz właściwy artykuł.

Przewodnik dotyczący zmuszania cebulek tulipanów do kwitnienia w pomieszczeniach

Tulipany to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie kiedykolwiek zdobiły każdy ogród. Cebule tulipanów można kupić jesienią i zmusić je do kwitnienia w okresie zimowym. Jeśli chcesz wymusić tulipany, oto jak to zrobić:

Jak zmusić tulipany do kwitnienia w pomieszczeniu?

Krok 1: Wybierz odpowiedni rodzaj tulipanów

Krótsze rodzaje tulipanów, takie jak Tulipa humilis lub Tulipany Czerwonego Krzyża, są najłatwiejsze do uprawy w pomieszczeniach. Ale jeśli wolisz wyższe tulipany, możesz spróbować Apricot Beauty. Generalną zasadą jest wybieranie dużych i twardych cebul oraz unikanie miękkich i małych odmian. Przechowuj cebulki w chłodnym miejscu, aż będziesz gotowy do ich sadzenia.

Krok 2: Wymuś rozkwitniecie tulipanów we właściwym czasie

Jeśli chcesz, aby Twoje tulipany zakwitły przed Bożym Narodzeniem lub późną jesienią, najlepszym momentem na ich wymuszenie to październik. Tulipany zwykle potrzebują około trzech do czterech miesięcy, aby zakwitnąć, jeśli zaczniesz je sadzić w październiku lub wrześniu, ale jeśli zaczniesz je zmuszać do grudnia, rozkwitnie zajmie im tylko 8 do 10 tygodni.

Krok 3: Wybierz najlepsze miejsce dla swoich tulipanów

Tulipany najlepiej rosną w glinianych doniczkach. Jeśli zdecydujesz się sadzić wyższe odmiany, użyj głębszych glinianych doniczek. Z drugiej strony płytkie najlepiej sprawdzają się w przypadku krótszych tulipanów. Upewnij się, że używasz garnków z otworami na dnie. Napełnij garnek do połowy wilgotną, bezglebową mieszanką doniczkową.

Krok 4: użyj tylu żarówek, ile chcesz

Możesz posadzić tyle cebul, ile tylko możesz w jednej doniczce, aby uzyskać piękny i kolorowy pełny rozkwit. Aby posadzić je w glinianych doniczkach, umieść cebulki korzeniami w dół, a górna część powinna znajdować się pod krawędzią. Przykryj je bezglebową mieszanką doniczkową, ale upewnij się, że nadal widzisz czubki czubków bulw. Dobrze podlewaj cebulki i zwróć uwagę na datę i odmianę sadzenia.

Krok #5: Rozpocznij okres schładzania

Aby Twoje cebulki zakwitły, musisz umieścić je w środowisku symulującym zimę. Jeśli nie schłodzisz cebulek, nie będziesz w stanie wyprodukować pięknych i wysokiej jakości kwiatów. Umieść żarówki doniczkowe w ciemnym, nieogrzewanym miejscu o temperaturze około 32 stopni F.

Najlepiej umieścić je w mini szklarni, ale jeśli jej nie masz, możesz umieścić je w lodówce, w nieogrzewanej piwnicy lub garażu. Jeśli planujesz umieścić je w lodówce, pamiętaj, aby nie umieszczać ich obok owoców, które wytwarzają etylen – gaz, który zapobiega kwitnieniu cebulek.

W cieplejszym klimacie możesz zostawić żarówki doniczkowe na zewnątrz, ale upewnij się, że temperatura nie przekracza 50 stopni F lub jest poniżej zera. Sprawdź swoje rośliny doniczkowe i upewnij się, że są zawsze wilgotne. Jak wspomniano, cebulki zwykle kwitną po dwóch do czterech miesiącach, ale zależy to od czasu sadzenia i rodzaju uprawianych tulipanów.

Jeśli zauważysz, że korzenie się rozwinęły, a kiełki zaczynają rosnąć, oznacza to, że twoje tulipany mają wystarczająco dużo chłodu.

Krok #6: Zmuś cebulki tulipanów do kwitnienia

Po zakończeniu okresu schładzania umieść garnek w pomieszczeniu z jasnym, pośrednim światłem na 14 dni. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić około 50 do 65 stopni F, ale im wyższa temperatura, tym krótsze łodygi i szybsze kwitnienie.

Gdy pędy osiągną co najmniej 2 cale wysokości, przenieś doniczki na zewnątrz lub w słoneczne miejsce o temperaturze około 68 stopni F. Powinieneś być w stanie zobaczyć, jak kwitną w ciągu tygodnia lub dwóch. Jeśli temperatura jest chłodna, dłużej utrzymają się tulipany.

Dlaczego powinieneś uprawiać rośliny w mini szklarni?

Dzięki licznym krokom związanym z zmuszaniem tulipanów do kwitnienia, najlepiej sadzić je w mini szklarni. Cebulki tulipanów potrzebują czasu na ochłodzenie, a potem trzeba je przenieść w bardziej nasłonecznione miejsce. Dzięki szklarni nie musisz przenosić ich z jednego miejsca do drugiego.

Ogrodnictwo szklarniowe daje możliwość kontrolowania temperatury w pomieszczeniach. Korzystając z naturalnych i mechanicznych systemów chłodzenia i ogrzewania, takich jak wentylatory, obiekty masy termicznej, mokre ściany, otwory wentylacyjne, tkaniny zacieniające itp., będziesz w stanie symulować zimowe i słoneczne warunki pogodowe.

Poza tym trzymanie ich w tunelu foliowym chroni rośliny przed chorobami, które mogą je zainfekować. Możesz także chronić je przed szkodnikami i zwierzętami, które chcą chrupać twoje kwiaty. Wreszcie, możesz chronić swoje tulipany przed nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi, które mogą natychmiast uszkodzić twoje kwiaty.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zmusić tulipany do kwitnienia w pomieszczeniach

Teraz, gdy wiesz, jak zmusić tulipany do kwitnienia w pomieszczeniach, powinieneś również wiedzieć, jak o nie dbać, gdy zakwitną. Upewnij się, że podlewasz tulipany, jeśli ziemia jest sucha, i trzymaj je z dala od przeciągów i bezpośredniego światła. Zmuszając do kwitnienia tulipany, będziesz mogła cieszyć się odrobiną lata podczas długich zimowych miesięcy.