Jak zbierać smoczy oddech: wskazówki i wytyczne

Zastanawiasz się, jak zebrać oddech smoka? Oddech smoka to inna odmiana celozji. Jest podobny do zarozumianego grzebienia, ponieważ ma zarówno ogniste, jak i czerwone pióropusze, a także piękne czerwone liście, co czyni go wyjątkowym wśród innych kwiatów.

Oddech smoka rozświetli każdy ogród, gdy zakwitnie. Świetnie sprawdzają się również jako kwiaty cięte i upiększą każdą przestrzeń, do której je dodasz. Najlepiej posadzić ją z innymi kwiatami, takimi jak nagietki i trawy ozdobne, aby podkreślić wspaniałe piękno i atrakcyjność np. bukietów.

Jak zbierać smoczy oddech: wskazówki i wytyczne

3 wskazówki, jak wyhodować smoczy oddech

Istnieją trzy wskazówki, o których musisz pamiętać podczas uprawy roślin smoczego oddechu:

Wskazówka 1: Daj im pełne słońce

Rośliny Smoczego Oddechu mogą rosnąć w ciepłym środowisku i wymagają niewielkiej konserwacji, co czyni je idealnymi dla nowych ogrodników. Rośliny te lubią pełne słońce i potrzebują co najmniej od pięciu do sześciu godzin bezpośredniego nasłonecznienia dziennie.

Wskazówka 2: podlewaj je regularnie

Oddech smoka należy do odpornych na suszę kwiatów. Oznacza to, że przetrwają w ciepłym otoczeniu, a nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Po ich ustanowieniu będziesz mieć pięknie wyglądające rośliny o ciągłym kwitnieniu.

Ale nawet jeśli oddech smoka może pochłaniać ciepło, nadal trzeba je regularnie podlewać. Ważne jest, aby były dobrze podlewane, jeśli chcesz, aby stale dostarczały zdrowych kwiatów.

Wskazówka 3: wytnij je jesienią

Roślina ta będzie produkować kwiaty przez cały sezon wegetacyjny, a jesienią będą nawet większe. To idealny czas na pocięcie ich na kompozycje kwiatowe, wazony i bukiety. Będziesz mieć wystarczająco dużo smoczego oddechu przez cały sezon.

Jak zebrać smoczy oddech

Ponieważ celozja smoczego oddechu wymaga jedynie minimalnej konserwacji, istnieje duża szansa, że ​​twoje rośliny zakwitną. Po wyhodowaniu celosi ze smoczego oddechu następnym krokiem jest zebranie jej pięknych czerwonych piór i liści.

Oto kilka wskazówek, jak zbierać pióropusze i liście celosii ze smoczego oddechu:

Podczas wycinania łodygi kwiatu nie chodzi tylko o jej wyrywanie. Używanie ostrego sprzętu, takiego jak nóż, nożyczki i nożyce ogrodnicze, pomoże ci prawidłowo odciąć je od głównej łodygi. Konieczne jest przestrzeganie procesu cięcia i odpowiednich pozycji cięcia kwiatu, aby wydłużyć jego żywotność, abyś mógł cieszyć się pięknymi kwiatami przez długi czas.

W pewnym sensie, jak smoczy oddech, prawidłowe cięcie jest ważne dla utrzymania ciągłego kwitnienia i dłuższej żywotności, gdy jest wystawiane lub przechowywane w pomieszczeniach. Kwiaty smoczego oddechu są zwykle przycinane od trzech do czterech cali nad ziemią.

Dodatkowo celozja oddechowa smoka może sama się zasiać, dlatego ważne jest, aby zbierać kwiaty, aby zachować nasiona do przyszłego kiełkowania. Dobrze przepuszczalna gleba to jeden z sekretów skutecznego uprawiania kwiatów (celosia smoczego oddechu). Gleba jest podstawowym materiałem niezbędnym do rozpoczęcia procesu wzrostu większości roślin.

Im zdrowsza jest gleba, tym większa szansa na niesamowicie piękny rozkwit aż do jesieni. Rośliny pobierają składniki odżywcze z gleby, aby mogła przetrwać i sama się wyżywić.

Korzyści z uprawy oddechu smoka w szklarni

Jest kilka powodów, dla których każdy ogrodnik powinien rozważyć sadzenie smoczego oddechu w mini szklarni. Oto niektóre z nich:

Utrzymuje oddech smoka przed szkodnikami i chorobami

Mini szklarnie to przenośne konstrukcje idealne do ochrony roślin przed szkodnikami i wszelkimi możliwymi chorobami grzybiczymi. Jest zbudowany, aby stworzyć opłacalne środowisko wzrostu dla twoich roślin. Przechowywanie roślin w mini szklarniach lub ogólnie szklarniach jest alternatywnym rozwiązaniem, aby kontynuować wzrost roślin, nawet jeśli zmieni się pogoda.

Mini szklarnie chronią również rośliny smoczego oddechu przed inwazją szkodników i infekcjami chorób. Zamknięta przestrzeń zmniejsza ryzyko przedostania się i zjedzenia roślin przez mszyce, gąsienice, wełnowce i inne szkodniki. Dodatkowo zapobiega również łapaniu przez rośliny chorób i infekcji od sąsiednich roślin.

Chroni rośliny oddechu smoka przed złymi warunkami pogodowymi

Jeśli mieszkasz na obszarach o nieprzewidywalnej pogodzie, możesz użyć tunelu polifoliowego, aby zachować zdrowie i wzrost roślin. Dla większości hodowców i ogrodników szklarnie są dla nich korzystne podczas uprawy rośliny niezależnie od warunków pogodowych.

Kiedy nadchodzi sezon zimowy, mogą sadzić nawet używając szklarni jako miejsca do przechowywania roślin. Następnie, gdy pogoda się ociepli, mogą przesadzić poza ogród rośliny, które wyhodowały w szklarniach i kontynuować wzrost, aż do uzyskania plonów.

Doskonała opcja dla ogrodników z ograniczoną przestrzenią ogrodniczą

Jeśli masz mały ogródek lub nie masz miejsca na sadzenie roślin, możesz wykorzystać minitunel do uprawy różnych rodzajów roślin. Przy standardowym rozmiarze sześciu stóp można z łatwością umieścić tarasy z tunelem foliowym, balkony i nie tylko. Są też mniejsze rozmiary, jeśli standardowy jest dla ciebie za duży.

Końcowe przemyślenia na temat zbierania smoczego oddechu

Rośliny Smoczego Oddechu to pięknie wyglądające kwiaty, które mogą upiększyć każdy trawnik, szklarnię czy wazon. Jeśli wiesz, jak sadzić i jak zbierać smoczy oddech, zapewnisz piękne kwiaty przez cały sezon wegetacyjny, zwłaszcza jesienią.