Korzyści z koktajlu z buraków

Zanim w tym wydaniu bloga poznamy zalety koktajlu buraczanego, przyjrzymy się, o co chodzi w burakach. Burak ćwikłowy jest znany w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych jako burak ćwikłowy, którego częścią warzywną jest burak ćwikłowy. Inne warianty w nazwie to burak ćwikłowy, burak ćwikłowy, burak ćwikłowy, burak ćwikłowy i burak złocisty.

Składniki odżywcze znajdujące się w burakach obejmują potas, węglowodany, wapń, witaminę C, żelazo, witaminę B6 i magnez. Istnieje kilka przepisów, które możesz przygotować z burakami, zarówno z jedzeniem, jak i napojami, w tym z buraczanym koktajlem mlecznym.

Korzyści z koktajlu z buraków

Co to jest koktajl z buraków?

Historia buraków

Oto rzut oka na początki buraków. Bardzo przydatny w medycynie i barwnikach spożywczych, burak może być stosowany w kuchni i leczniczo. Istnieją relacje, które mówią, że burak pochodzi z Holandii, Egiptu i Grecji. Wierzcie lub nie, ale podobno uprawiano to również w Wiszących Ogrodach Babilonu, ale misja trwa.

Obecnie burak pojawia się w kuchni, szczególnie w sałatkach, jest również popularny w Europie Wschodniej i Środkowej. Oprócz koktajlu z buraków, Włosi spopularyzowali w swoim kraju barszcz lub zupę z buraków. Składniki obejmują paprykę, marchew, bulion wieprzowy, ziemniaki, jogurt, kefir, rzodkiewki i inne.

Jak zrobić koktajl mleczny z buraków

Jak smakuje burak? Wiadomo, że buraki mają nieco gorzki smak z ziemistą konsystencją. Są tacy, którzy twierdzą, że smak porównuje się do brudu. Aby je zrównoważyć, zaleca się łączenie ich z jasnymi, świeżymi i słodszymi smakami.

Do przygotowania koktajlu buraczanego (dwie porcje) potrzebne będą:

Dwa buraki, ugotowane i pokrojone na kawałki

2 łyżki syropu cukrowego

125 ml mleka schłodzonego

Lody dwie gałki, polecany smak to wanilia

1 łyżeczka cynamonu w proszku

Wskazówki:

 • Użyj blendera do zmiksowania buraków.
 • Następnie dodaj syrop cukrowy, cynamon w proszku, kruszony lód i mleko. Zacznij mieszać.
 • Dołącz lody waniliowe do mieszanki.
 • Podawać schłodzone.
 • Tak łatwo jest to zrobić, idealne do dzielenia się z rodziną i przyjaciółmi. Cieszyć się!

  Korzyści z buraka mlecznego

  Niskokaloryczne warzywo, burak jest źródłem pożywienia, gdy ma się go jako koktajl. Naładowany niezbędnymi witaminami i minerałami koktajl z buraków zapewnia korzyści zdrowotne, takie jak radzenie sobie z cukrzycą i wyrównywanie ciśnienia krwi.

  Wspiera zdrowie serca

  Sok z buraków obfituje w azotany. Są one obecne, aby rozszerzać naczynia krwionośne, obniżając w ten sposób ciśnienie krwi i przyczyniając się do lepszego zdrowia serca. Koktajl z buraków może również osłabiać układ nerwowy i nadmierną stymulację nerwów, które są odpowiedzialne za podnoszenie poziomu ciśnienia krwi i zwiększanie ryzyka chorób serca.

  Pomaga zapobiegać stanom zapalnym

  Korzyści przeciwzapalne koktajlu z buraków są widoczne, ponieważ pomaga zwalczać stany zapalne spowodowane chorobami sercowo-naczyniowymi, otyłością, chorobami wątroby i rakiem. Dobrą wiadomością jest to, że regularne spożywanie soku z buraków może zmniejszyć je w ważnych narządach organizmu.

  W burakach znajduje się Betalain, pigment znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych.

  Zwalcza ryzyko raka

  Dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie.

  Burak to miejsce, w którym można znaleźć przeciwutleniacz znany jako betacyjanina, znany z walki z wolnymi rodnikami. To jedne ze sposobów, w jaki sok przyczynia się do zapobiegania nowotworom.

  Pomoc w leczeniu cukrzycy

  Istnieją badania, które pokazują, w jaki sposób spożywanie soku z buraków lub koktajlu mlecznego może obniżać poziom glukozy we krwi za pomocą betalain.

  Efekty te zaobserwowano również u osób cierpiących na otyłość, które spożywały sok razem z węglowodanami, co powodowało u nich niższą oporność na insulinę w porównaniu z osobami nieotyłymi i tymi, które nie próbowały koktajli mlecznych z buraków.

  Zwiększa wydajność treningu

  Wreszcie sok z buraków kojarzony jest z wynikami sportowymi, poza poprawą stanu chorób układu krążenia i układu oddechowego. Sok miał również wpływ na biegaczy, ponieważ wykazano, że suplementacja napojem wydłuża czas, w którym biegacze czują się wyczerpani.

  Posiadanie ich podczas treningu poprawi wydajność i poprawi wyniki. Inne znane korzyści obejmują zmniejszenie ryzyka demencji, poprawę zdrowia wątroby, poprawę trawienia i pomoc w utracie wagi. Więcej tych buraków i uprawę możesz odkryć, czytając dalej na blogu.

  Wniosek

  Uprawa tych buraków na swoim podwórku pozwoli Ci uświadomić sobie wiele korzyści, jakie możesz mieć koktajle z buraków. Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebujesz. Masz miejsce w swoich nieruchomościach? Po drugie, wybierz dostawców tych szklarni i możesz wymienić kilku. Następnie połącz się z nimi, aby omówić swoje specyfikacje.

  Ważne jest określenie ceny i jakości. Gdy to zrobisz, te szklarnie do uprawy i zbioru buraków zapewnią najlepsze środowisko dla tych upraw, od gospodarstwa po kuchnię.