Jak zainstalować systemy Dosatron w systemie nawadniającym?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zainstalować systemy Dosatron w systemie nawadniającym? Wtryskiwacz chemiczny Dosatron to przydatne narzędzie, które może dokładnie wstrzykiwać chemikalia do systemu irygacyjnego. Są zasilane wodą, więc nie musisz się martwić o koszty energii. Systemy Dosatron wykorzystują dozowanie wolumetryczne; oznacza to, że pomiary chemiczne pozostają takie same, nawet gdy zmienia się ciśnienie i przepływ wody.

Oto, jak to działa: Kiedy woda trafia do Dosatrona, zmienia silnik hydrauliczny, który porusza się w górę iw dół wewnątrz wtryskiwacza. Kiedy silnik porusza się w górę, wciąga płyn ze zbiornika, a kiedy opada, wypuszcza płyn do obszaru mieszania, gdzie chemikalia są mieszane z wodą przepływającą przez system Dosatron. Ta mieszanina wody i chemikaliów zostanie następnie odprowadzona do systemu nawadniającego.

Jak zainstalować systemy Dosatron w systemie nawadniającym?

Co wchodzi do wstrzykiwacza Dosatron Chemical?

Jeśli hodujesz swoje rośliny w szklarni, będą potrzebować dodatkowych suplementów, aby rosnąć i prosperować. Będziesz mógł nakładać różne chemikalia za pomocą wtryskiwacza Dosatron. Możesz dodać nawóz, insektycydy, fungicydy przez system wodny. Dodatkowo można go również używać do dodawania detergentów i środków dezynfekujących.

Jak zainstalować systemy Dosatron w systemie nawadniającym

Aby zainstalować system Dosatron w systemie nawadniającym, należy wykonać kilka czynności. Musisz opróżnić Dosatron i ustawić odpowiednią dawkę.

Opróżnij Dosatron

Zanim będziesz mógł użyć Dosatrona, musisz go opróżnić. Oto jak:

 • Częściowo otwórz dopływ wody.
 • Przytrzymaj przycisk opróżniania znajdujący się nad pompą.
 • Zwolnij go, gdy woda wypłynie poza przycisk spuszczania powietrza.
 • Pompa jest samozasysająca i na tym etapie można całkowicie otworzyć dopływ wody.
 • Pozwól pompie pracować, aż mieszanina zostanie wciągnięta do rurki dozującej.
 • Pompa jest gotowa do pracy po usłyszeniu kliknięcia.
 • Ustawianie dawki

  Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to ustawić dawkowanie swojej pompy. Musisz upewnić się, że na pompie nie pozostało ciśnienie. Oto jak możesz wybrać dawkowanie:

 • Zamknij zawór po stronie wlotowej, aby usunąć ciśnienie z pompy.
 • Odkręć pierścień blokujący lub nakrętkę stożkową.
 • Obracaj nakrętkę w lewo lub w prawo, aż osiągniesz właściwą dawkę.
 • Dokręć pierścień/nakrętkę.
 • W przypadku pomp Dosatron dozowanie wynosi około 1/100 lub jednoczęściowy koncentrat na 100 części wody.
 • Jak utrzymać dosatron?

  Niezbędna jest regularna konserwacja Dosatron, aby przedłużyć jego żywotność. Jeśli brud i skrystalizowany koncentrat nagromadzą się w środku, mogą uszkodzić pompę dozującą. Upewnij się, że co najmniej raz w roku zostanie sprawdzony przez profesjonalistę.

  Jak wymienić i konserwować części Dosatron?

  Aby zapewnić najwyższą wydajność pompy Dosatron, wymieniaj części, takie jak uszczelki, wąż ssawny (jeśli to konieczne), zawór zwrotny itp. przynajmniej raz w roku. Jeśli sam wymieniasz części, pamiętaj o założeniu sprzętu ochronnego – gogli, rękawic i nie tylko. Ponadto nie używaj żadnych narzędzi, aby uniknąć uszkodzenia pompy.

  Dlaczego warto używać minitunelu foliowego dla swoich roślin?

  Jest kilka powodów, dla których minitunel foliowy jest świetny dla twoich roślin, zwłaszcza jeśli planujesz używać systemu Dosatron.

  Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi szkodnikami

  Używając pompy Dosatron, możesz wstrzykiwać do ogrodu insektycydy, odstraszając szkodliwe szkodniki. Trzymanie roślin w tunelu apolietylenowym może również chronić je przed nieznośnymi owadami, które chciałyby chrupać twoje liście i produkować.

  Szklarnie mają różne kształty i rozmiary

  Wiele osób uważa, że ​​szklarnie są ogromne i mają szklane ściany od podłogi do sufitu. Są jednak dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach – od szklarni stołowych do szklarni wielkości stodoły. Dobry tunel foliowy nie zawsze musi być duży i przestronny, chyba że jesteś hodowcą komercyjnym. Dla przeciętnego hobbysty lub ogrodnika domowego mały tunel foliowy jest więcej niż wystarczający do zaspokojenia potrzeb roślin.

  Idealne dla ogrodników bez dużej przestrzeni do sadzenia

  Ogrodnicy, którzy uwielbiają hodować rośliny, ale nie mają wystarczająco dużo miejsca, mogą skorzystać z małej szklarni. Przy standardowym rozmiarze sześciu stóp można je umieścić na balkonie, tarasie lub patio. Ale jeśli sześciostopowy tunel foliowy nadal jest dla ciebie za duży, istnieją mniejsze, które można nawet postawić na stołach. Mimo że są małe, oferują te same korzyści, co duża szklarnia.

  Rozpocznij sadzenie przed rozpoczęciem zimnej pory roku

  Dzięki mini szklarni nie musisz czekać na zmianę pory roku, zanim zaczniesz sadzić. Możesz sadzić swoje rośliny wcześnie, a gdy pogoda się ociepli, możesz przenieść je do swojego ogrodu, jeśli chcesz. Wczesne sadzenie oznacza, że ​​możesz również zebrać plony wcześniej, niż zamierzałeś.

  Chroń swoje rośliny przed mrozem i lodem

  Szron i lód tworzący się na korzeniach mogą być śmiertelne dla twoich roślin. Umieszczenie ich w apolitunelach gwarantuje, że są bezpieczne i chronione przed mrozem, lodem i ciągle zmieniającym się klimatem.

  Ostateczne myśli

  Nauka instalacji systemów Dosatron w systemie nawadniającym jest korzystna dla Ciebie i Twoich upraw. Nie musisz mierzyć liczby chemikaliów za każdym razem, gdy wprowadzasz je do systemu nawadniającego, ponieważ proces ten można zautomatyzować.