Jak wyhodować chmiel z nasion w 2 prostych krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać chmiel z nasion, ucieszy Cię to, że zajmie Ci to tylko dwa kroki. Coraz więcej osób interesuje się produkcją chmielu ze względu na jego dochodowy potencjał. Dlatego musisz znaleźć idealną technikę startową, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Nie każdy jest zadowolony z rozpoczynania chmielu z nasion, podobnie jak inne rośliny. Zrozumiałe jest, że możesz założyć, że proces będzie drobiazgowy, ale możesz zagwarantować kiełkowanie w stabilnym środowisku, takim jak szklarnia. Co więcej, łatwo jest znaleźć różne publikacje z rozszerzeniami, które pomogą Ci w dalszej produkcji chmielu.

Poradnik dla początkujących dotyczący uprawy chmielu z nasion

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia uprawy chmielu z nasion jest przygotowanie ich do kiełkowania. Pamiętaj, że nasiona chmielu przed kiełkowaniem wymagają obróbki na zimno. To jeden z powodów, dla których niektórzy hodowcy ponownie rozważają uprawę chmielu z nasion, ale sam proces i tak jest stosunkowo prosty.

Najprostszą metodą zaprawiania nasion chmielu jest zmieszanie ich z mokrym piaskiem i umieszczenie ich w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie. Włóż torebkę do lodówki przez pięć do sześciu tygodni, a następnie umieść ją w temperaturze pokojowej. Nie zapomnij jednak wybrać obszaru z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć uszkodzenia nasion i spłaszczyć torebkę, aby pomóc w kiełkowaniu.

Następnie możesz sadzić nasiona w temperaturze około 68 ° F przez dwa miesiące, aż wykiełkują. Sadzonki te powinny być gotowe do przesadzenia, ale cierpliwość jest koniecznością. W przypadku, gdy nasiona jeszcze nie wykiełkowały, możesz powtórzyć cykl i włożyć je z powrotem do lodówki.

Krok 2. Sadzenie

Traktowanie na zimno aktywuje nasiona, aby zaczęły kiełkować i rosnąć. Poddając je zimnym warunkom, naśladujesz, jak będą sobie radzić w naturze i kiełkować zgodnie z twoim harmonogramem. Jeśli w Twojej okolicy panują zmienne klimaty, możesz rozważyć sadzenie sadzonek chmielu w tunelu foliowym, aby przygotować idealne miejsce.

Najlepiej, jeśli chcesz mieć miejsce, które zapewni Twoim sadzonkom co najmniej 12 godzin bezpośredniego światła słonecznego. Nie zapomnij pracować i poprawiać glebę kompostem i mchem torfowym, aby je wspierać. Następnie w połowie kwietnia można posadzić chmiel na obszarze z nawozem o powolnym działaniu.

Nie zapomnij sprawdzić odstępów i ustawić chmiel w odległości 4 stóp od siebie, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Z biegiem czasu będziesz musiał trenować winorośl, więc przygotuj patyki, aby wspierać swoją roślinę. W tym momencie nie powinieneś stawiać czoła wielu wyzwaniom związanym z uprawą chmielu i możesz założyć, że praca będzie potrzebna tylko do zbioru.

Jak wyhodować chmiel z kłączy

Możesz również wyhodować chmiel z kłączy w dwóch prostych krokach. Jeśli właśnie zebrałeś kłącza, możesz umieścić je w plastikowej torbie i przechowywać w lodówce, aż będziesz mógł je zasadzić. Nie zapomnij jednak regularnie je spryskiwać, aby zapobiec wysychaniu.

Krok 1. Przygotowanie strony

Przygotowanie miejsca jest niezbędne, aby kłącza dobrze się rozwijały. Najlepiej najpierw przetestować glebę, aby poznać niezbędne poprawki. Na przykład pamiętaj, że chmiel powinien rosnąć na glebie obojętnej i żyznej.

Dlatego przed sadzeniem może być konieczna zmiana pH gleby i wprowadzenie do niej materii organicznej. Co więcej, sam kompost poprawia strukturę gleby, czyniąc miejsce bardziej idealnym do sadzenia. Nie zapomnij spulchnić ziemi i dobrze ją spulchnić, zanim zaczniesz sadzić kłącza późną wiosną.

Krok 2. Sadzenie i pielęgnacja 

Po przygotowaniu miejsca możesz zacząć sadzić kłącza z pąkami skierowanymi do góry. Zakop je cal pod ziemią iw odległości 3 stóp między każdym kłączem. Chcesz również przygotować kratę, która pomoże później wspinać się chmielowi.

Jeśli chodzi o konserwację, zawsze musisz sprawdzić glebę. Pierwszy rok jest krytyczny dla chmielu, ponieważ wciąż rozwijają swój system korzeniowy. Utrzymuj ziemię wilgotną, nie tworząc mokrego środowiska.

Czy możesz wyhodować chmiel z sadzonek?

Oprócz nasion i kłączy chmiel można również rozpocząć z sadzonek. Wybierz zdrową roślinę późną wiosną lub latem i przygotuj doniczki do ukorzenienia. Podobnie jak w przypadku poprzednich wskazówek, chcesz zmienić glebę, aby była żyzna i neutralna.

Umieść sadzonkę w doniczce tak, aby dwa jej węzły znajdowały się pod podłożem. Przykryj pojemnik plastikiem, aby zachować wilgotność i umieść je w tunelu foliowym, aby zachęcić do ukorzeniania się. W porównaniu do rozpoczynania od nasion jest to szybsza metoda i można ją przesadzić już po dwóch tygodniach.

Wniosek

Chmiel to rośliny o niskich wymaganiach konserwacyjnych, które mogą być opłacalnym przedsięwzięciem do rozważenia dla wszystkich hodowców. Jednak nie wszyscy są zainteresowani nauką uprawy chmielu z nasion, ponieważ nie kiełkują one łatwo. Chociaż będziesz potrzebować ich poddania się zimnemu leczeniu, aby wykiełkować, jest to dość nieskomplikowana technika, która nie wymaga dużego wysiłku.

Będziesz potrzebować tylko trochę cierpliwości, gdy przechowujesz je w lodówce i hodujesz sadzonki do przesadzania. Później owocem Twojej pracy są rośliny, które nie mają wielu problemów i wymagań konserwacyjnych. Tylko upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca i naucz się efektywnie trenować winorośl.