Jaka jest trwałość materaca piankowego? Czego oczekiwać

Znajomość odpowiedzi na pytanie, jak długo utrzymuje się materac piankowy, oznacza zróżnicowanie materiałów piankowych. Pamiętaj, że łóżka piankowe nie ograniczają się do pianki z pamięcią kształtu, ponieważ istnieją również pianki lateksowe i hybrydowe. Jednak sama pianka ma imponującą żywotność w porównaniu z innymi rodzajami materacy, takimi jak łóżka sprężynowe.

Porozmawiamy o tym, czego możesz oczekiwać od każdego rodzaju materaca piankowego. W ten sposób możesz lepiej o nie dbać i wiedzieć, kiedy wymienić to, czego używasz. Pamiętaj, że podtrzymującą pozycję do spania możemy utrzymać tylko wtedy, gdy nasz materac jest w idealnej formie.

Jaka jest trwałość materaca piankowego? Czego oczekiwać

Jak długo i dlaczego wytrzymuje materac piankowy

Pianka pamięci a pianka lateksowa

Oczekiwana żywotność materaca piankowego zależy od rodzaju materiału. Na przykład jedno z najbardziej imponujących łóżek piankowych wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu i może wytrzymać dziesięć lat lub dłużej. Ale jeśli chcesz czegoś bardziej naturalnego, pianka lateksowa może służyć do 20 lat, w zależności od jakości produktu.

Pianka hybrydowa

A co z materacami hybrydowymi? Niektóre łóżka łączą piankę z systemem zwojów, aby uzyskać specyficzne odczucie. Mogą działać przez sześć lat, ale może to być dłużej, jeśli górna i dolna warstwa pianki oraz system nośny cewki są dobrze wykonane.

O czym należy pamiętać

Materace piankowe przewyższają inne rodzaje materacy, jeśli chodzi o długość życia. Wspomniane liczby i zakres nadal nie są jednoznaczne, a lata mogą się wydłużać lub skracać w zależności od jakości produktu, sposobu jego użytkowania i dbałości o niego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co wpływa na żywotność materaca piankowego i jak wydłużyć jego trwałość.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac z pianki memory jest zużyty?

Zwisanie

Być może najbardziej oczywistym znakiem, że Twój materac piankowy z pamięcią kształtu jest zużyty, jest jego zwisanie, szczególnie w środku, gdzie codziennie leżą ciężkie obszary ciała. Większość ludzi rozważa nawet zwiotczenie jako sygnał do zrobienia zakupów w celu zakupu nowego łóżka z pianki z pamięcią kształtu. Ale jeśli nadal nie jest tak głęboko, możesz rozważyć odwrócenie lub obrócenie materaca, a nawet użycie nakładki na materac, dopóki nie będziesz mógł wymienić łóżka.

Podczas gdy pianka z pamięcią kształtu nie zawiera żadnych sprężyn, które mogą pękać podczas ciągłego użytkowania, sam materiał może się skompresować po kilku latach. Możesz zignorować krater, ale wszystko, co jest głębsze niż dwa cale, zrani twoją pozycję podczas snu. Nie ma wątpliwości, że Twój materac jest już na emeryturze, jeśli zaczyna uginać się.

Wgniecenia i grudki

Zauważalne zwiotczenie to nie jedyny sposób, w jaki materac może stwierdzić, że jest zużyty. Ogólna deformacja jej powierzchni, kształtu lub struktury oznacza, że ​​struktura komórkowa pianki uległa załamaniu. Prowadzi to do wgnieceń i grudek, ponieważ pianka z pamięcią traci swoje właściwości „pamięci”.

Pianka nie wraca już do swojej właściwej formy, a na powierzchni zauważysz więcej odcisków. Możesz użyć tego jako szybkiego testu, aby wiedzieć, kiedy kupić nowe łóżko. Spróbuj wywierać nacisk na łóżko, popychając je rękami i zobacz, czy materac wróci do swojego kształtu.

Niezadowalająca formowalność i wrażliwość

Ostatnim znakiem ostrzegawczym, że materac piankowy z pamięcią kształtu był nadużywany, jest jego słaba wydajność. Unikalną cechą pianki z pamięcią kształtu jest to, że może ona wyjątkowo dostosować się do użytkownika. Możesz zauważyć, że nie jest tak podatne na formowanie lub łóżko wydaje się zbyt miękkie lub zbyt twarde.

Częściej budzisz się z bólem ciała, a nawet czujesz się ogólnie nieswojo przez całą noc. I chociaż można się spodziewać, że pianka z pamięcią kształtu jest gorąca niż inne materiały, zużyty materac sprawi, że będziesz się jeszcze bardziej spocić i obrzydliwie. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu jest wrażliwa na temperaturę, ale stara straci swoje zalety.

Jak często należy wymieniać materac piankowy?

Materac piankowy możesz wymieniać co sześć lat, później lub wcześniej, w zależności od wcześniej omówionych znaków. Łóżka z pianki memory mogą wytrzymać nawet dekadę, dlatego niektóre marki mogą pochwalić się 10-letnią gwarancją. Jeśli chodzi o materace z pianki lateksowej, niektóre produkty syntetyczne mogą trwać dłużej niż materac piankowy z pamięcią kształtu dwa razy.

Po co wymieniać materac piankowy?

Najbardziej oczywistym powodem, którego nigdy nie należy przeoczyć, jest utrata struktury. Pianka nie będzie wspierać i wygodna, co prowadzi do złej jakości snu. Możesz nawet rozwinąć bóle i bóle w różnych częściach ciała z powodu wgnieceń i słabej podatności na formowanie.

Co więcej, stary materac rzeczywiście gromadzi alergeny, zapachy, plamy, pleśń, a nawet roztocza. Mogą wywoływać alergie i inne nieprzyjemne reakcje, niezależnie od tego, jak dobrze czyścisz łóżko. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma znaczenia, czy Twój materac jest piankowy, ale zaakceptuj, że materace nie są przeznaczone do wieczności.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jest to pianka z pamięcią kształtu, czy lateks, musisz wiedzieć, kiedy ją wymienić. Jaka jest trwałość materaca piankowego? Będzie to zależeć od materiału, jakości konstrukcji, użytkowania i konserwacji.

Łóżko piankowe może wytrzymać od 10 do 20 lat, ale może być konieczna wymiana co sześć lat, jeśli widoczne są oznaki starzenia i zużycia. Rozważ zwisanie, wgniecenia i słabą formowalność jako sygnał do zakupu nowego materaca. Jeśli często zauważasz alergie i bóle ciała, twoje ciało może również mówić ci, że czas pożegnać się z piankowym łóżkiem.