Jak używać zielonego środka czyszczącego do przędziorków?

Dowiedz się, jak używać zielonego środka czyszczącego do przędziorków poprzez odpowiednie mieszanie i aplikację. Nie jest to wyczerpujący proces, aby był skuteczny przeciwko tym irytującym szkodnikom. Prawda jest taka, że ​​chociaż możesz pomyśleć, że nigdy nie przeoczyłeś zapobiegania owadom w szklarni, pewnego dnia możesz w końcu zobaczyć sieci i inne charakterystyczne oznaki przędziorków.

Kiedy tak się dzieje, potrzebujesz rozwiązania i jest to zielony środek czyszczący do przędziorków. Dobrą rzeczą w tym produkcie jest to, że można go również używać w pomieszczeniach, hodowcy tuneli sopolynnelowych nie powinni martwić się o wady Green Cleaner. A jeśli uprawiasz rośliny w kontrolowanym środowisku, takim jak szklarnia, łatwiej będzie ci pozbyć się przędziorków.

Jak używać zielonego środka czyszczącego do przędziorków?

Jak używać zielonego środka czyszczącego do pająków: wskazówki dotyczące sukcesu

Podczas stosowania pestycydów w szklarni, University of Massachusetts, Amherst kładzie nacisk na sprawdzanie zalecanych dawek produktu. Wielkość twojego tunelu foliowego i uprawy, które uprawiasz, również wpłynie na to, jaki pestycyd jest dla ciebie najlepszy i najbezpieczniejszy. Jeśli chodzi o Green Cleaner, producent zaleca go do stosowania wyłącznie na roślinach ogrodniczych, więc jeśli posiadasz uprawy spożywcze, powinieneś pominąć ten produkt.

Mieszanie

Przed użyciem upewnij się, że wstrząśnij butelką Green Cleaner, zmierz ją i dodaj do wody. Pomogłoby, gdybyś od czasu do czasu potrząsał nim podczas opryskiwania, a doświadczeni ogrodnicy zalecają nawet używanie opryskiwacza ciśnieniowego lub rozpylaczy i zamgławiaczy. Następnie wymieszaj od 1 do 2 uncji na galon Green Cleaner i pamiętaj, aby podczas aplikacji na rośliny zachować mieszaną mieszankę.

Aplikacja

Możesz uniknąć niepożądanych reakcji, testując najpierw Green Cleaner na jednej ze swoich roślin z niską szybkością około 0,5 uncji na galon. Następnie możesz zwiększyć tę dawkę do 2 uncji przy pierwszej aplikacji, 1 uncji co jeden do dwóch dni przy drugiej aplikacji i 0,5 uncji do cotygodniowej konserwacji. Jednak należy stosować Green Cleaner tylko wtedy, gdy światła są wyłączone, a następnie poczekać, aż rośliny całkowicie wyschną, zanim ponownie włączysz światła.

Dodatkowo najlepiej byłoby zastosować lekką mieszankę, jeśli opryskujesz rośliny późno kwitnące. Marka zaleca częste spryskiwanie lekkim roztworem, a nie ciężką mieszanką. Na koniec upewnij się, że masz równomierne pokrycie roślin.

Green Cleaner powinien zabić wszystkie przędziorki, z którymi się zetknie, ale nie używaj go na wewnętrznym kwiatku. Łatwiej byłoby również wyeliminować szkodniki, zanim rośliny przejdą kwitnienie lub wczesne kwitnienie. Następnie możesz użyć zielonego środka czyszczącego do konserwacji przed problemami.

Dodatkowe wskazówki, jak pozbyć się przędziorków

Zanim zaczniesz stosować Green Cleaner, usuń niezdrowe liście z roślin i wyrzuć je ze szklarni. Możesz także obniżyć temperaturę tunelu foliowego, aby spowolnić wzrost przędziorków, jeśli masz do czynienia z silną inwazją, którą trudno jest kontrolować. Na koniec upewnij się, że spryskałeś każdą powierzchnię zainfekowanych roślin i dokładnie je nasyciłeś.

Co to jest zielony środek czyszczący?

Green Cleaner to koncentrat, który mieszasz, aby stworzyć roztwór o 0-godzinnej przerwie na ponowne wejście i 0-dniowej przerwie przed zbiorami przeciwko szkodnikom i grzybom. Chociaż nie jest przeznaczony do upraw spożywczych, jest wystarczająco bezpieczny do stosowania na każdym etapie rozwoju rośliny i bez sprzętu ochronnego podczas spryskiwania. Dla osób dbających o środowisko, ten produkt jest również zwolniony z pestycydów o minimalnym ryzyku, ale jeśli jesteś w Kalifornii, ten produkt nie jest zarejestrowany do sprzedaży.

To, co sprawia, że ​​Green Cleaner jest wyborem ogrodników przeciwko przędziorkom, to fakt, że szkodniki nie są na niego odporne i mogą zabijać zarówno dorosłe osobniki, jak i jaja. Jako bonus, Green Cleaner może również działać przeciwko mączniakowi prawdziwemu i innym pospolitym błędom, takim jak mączliki, rdzawe roztocza, szerokie roztocza i mszyce. Green Cleaner zawiera olej sojowy, laurylosiarczan sodu, kwas cytrynowy i alkohol izopropylowy, które działają jako składniki roztoczobójcze, owadobójcze i grzybobójcze.

Jak kontrolować inwazję przędziorków

Roztocza przędziorków można zwalczać za pomocą pestycydów i środków niszczących, takich jak Green Cleaner. Jednak Ohio State University omawia również inne praktyki mające na celu rozwiązanie problemu inwazji przędziorków. Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest strącenie przędziorków z roślin za pomocą silnego strumienia wody.

Inną metodą jest kontrola biologiczna lub wprowadzenie drapieżników przędziorków do szklarni. Te pożyteczne owady, takie jak lady chrząszcze, złotooki, a nawet drapieżne roztocza, mogą kontrolować populację przędziorków. Warto jednak zauważyć, że musisz wiedzieć, jaka pogoda jest dla nich najlepsza i unikać stosowania pestycydów, które mogą je zabić.

Wniosek

Zawsze możesz zrobić wszystko, aby zapobiec inwazji roztoczy, ale co powinieneś zrobić, jeśli niektórym udało się dostać do twoich roślin? Jeśli inwazja jest trudna do opanowania, naucz się używać zielonego środka czyszczącego do przędziorków. Starannie wymieszaj roztwór i zacznij od niskiej dawki 0,5 uncji na galon, aby pomóc Ci rozpocząć eliminację inwazji przędziorków.

Możesz także użyć tunelu foliowego, aby utrzymać wewnętrzne warunki, w których szkodniki nie będą chciały dalej zmniejszać swojej populacji. Ogólnie rzecz biorąc, mogą się zdarzyć problemy, ale szybkie działanie może uratować twoje rośliny. Przeczytaj uważnie swoje pestycydy i wykonaj badania z pierwszej ręki.