Jak zrobić na drutach poszewkę na poduszkę dla początkujących w 4 niezwykle prostych krokach

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić na drutach poszewkę na poduszkę dla początkujących, bez względu na to, czy jesteś ekspertem w Wielkiej Brytanii, czy początkującym w rzemiośle, te kilka prostych kroków poprowadzi Cię po drodze.

Dzięki odpowiedniej fakturze przędzy dzianiny są miękkie, a w kontakcie z nimi daje uczucie ciepła i wygody. Z tego powodu zwykle wytwarza się go na materiałach do spania, takich jak między innymi koce i poszewki na poduszki.

Przewodnik po dziewiarskich poszewkach na poduszki

Oto cztery proste kroki, jak wykonać na drutach poszewki na poduszki:

Krok 1: Przygotuj wszystkie materiały

Do tego projektu DIY potrzebujesz podstawowych wymagań dotyczących szycia, takich jak igła i nitka, szpilki do fastrygowania i narzędzia tnące. Potrzebujesz również pustej poszewki na poduszkę, dwóch drutów do robienia na drutach, szpilki do szydełka i kłębków włóczki.

Krok 2: Wybierz rodzaj wzoru ściegu

Zwróć uwagę, że dotyczy to ułożenia przędzy, a nie koloru i kształtu powstałego produktu. Mając to na uwadze, na całym świecie istnieje niezliczona liczba wzorów szwów. Te wymienione poniżej to jedne z dość znanych i najczęściej używanych.

Są to między innymi ściegi podstawowe lub do pończoch, pończoch, odwróconych pończoch, ściegów żebrowych, nasiennych, linowych, fair isle i intarsji. Wszystkie podążają za różną organizacją przędz i kończą z unikalnym własnym projektem.

Krok 3: Dziergaj na tyle, aby zakryć przynajmniej przód poduszki

Procesy wahają się od prostych do złożonych, w zależności od wzoru. Niezależnie od tego, najpierw musisz zrobić węzeł na włóczce. Następnie narzuć go na drut, zacznij robić na drutach w zależności od wybranego wzoru, a następnie odrzuć, aby zakończyć projekt.

Aby go założyć, włóż lewą igłę w pętelkę od węzła i zaciśnij ją. Następnie owiń włóczkę roboczą wokół kciuka, tworząc otwór, przez który może przejść igła. Dokręć wełnę i powtarzaj kroki, aż pokryjesz pożądaną długość.

W międzyczasie, aby ją zamknąć, przerobić dwa oczka na prawo i na lewym drucie przeciągnąć pierwsze oczko przez drugie i opuścić drugie. Powtarzaj to, aż pozostanie tylko jeden ścieg. Weź 10 cali ogona przędzy i owiń go wokół igły. Następnie przeciągnij ścieg przez koniec i zaciśnij go.

Krok 4: Przyszyj dzianinę do pustej poszewki na poduszkę

Dopasuj dzianinowy wzór do pustej poszewki na poduszkę i tymczasowo zepnij je razem. Aby przymocować oba panele, obszyj wszystkie boki pokrowca z tkaniny, najlepiej tym samym kolorem nici, aby nie zwracać zbytniej uwagi na szew.

Wskazówki, jak wykonać poszewkę na poduszkę

Ogólnie rzecz biorąc, w projektach dziewiarskich istnieją wskazówki, które dobrze sprawdzają się również na poszewkach na poduszki. Jednak nie byłyby one obce tym, którzy mają już wysoki poziom umiejętności w rzemiośle.

Wybierz mądrze rodzaj igły

Na rynku dostępne są różne rodzaje i marki drutów dziewiarskich, a producenci wytwarzają je z różnych materiałów. Dla początkujących zalecanymi odmianami będą drewno lub bambus ze względu na ich surową powierzchnię, która zmniejsza tarcie o przędzę.

Rozmiar igły odpowiada przędzy

Kiedy kupujesz przędzę lub wełnę do robienia na drutach, piłka zwykle ma metki. Tam jeden wskazuje zalecane rozmiary igieł. Zwróć uwagę, że niekoniecznie muszą one być dokładne, ponieważ milimetr mniej lub więcej nadal działałoby równie dobrze.

Jakie są zalety używania poduszki?

Większość z nas używa poduszek od lat, ale czy znasz korzyści z ich używania? Oto niektóre z zalet używania poduszek:

Wyrównanie kręgosłupa

Projektanci opracowują wysokiej jakości poduszki, aby utrzymać kręgosłup w naturalnym ustawieniu. Krzywizna szyi utrzymuje i podtrzymuje ciężar szyi. Utrzymanie tej pozycji jest bardzo ważne nawet podczas snu. Zbyt wysoka poduszka może powodować obciążenie mięśni szyi i pleców. Może również powodować zwężenie przewodów powietrznych, co może utrudniać oddychanie i utrudniać spokojny sen. Z drugiej strony, jeśli twoja poduszka jest zbyt niska, może to również nadwyrężyć mięśnie szyi.

Dla komfortu

Komfort to jeden z głównych powodów, dla których ludzie używają poduszek. Jeśli poduszka, której używasz, jest wygodna, pomoże Ci się zrelaksować i dobrze spać, dzięki czemu rano obudzisz się wypoczęty. Poszewki na poduszki mogą również przyczynić się do zwiększenia komfortu poduszki. Niektórzy wolą bawełniane poszewki na poduszki, inni wolą jedwab lub flanelę.

Wszechstronny

Poduszki są wszechstronne. Uniwersalne w tym przypadku oznacza, że ​​mogą dostosować się do różnych pozycji do spania. Niektóre poduszki mogą nawet dostosować się do unikalnego kształtu i pozycji spania użytkownika. Regulacja pomaga w łagodzeniu bólu i punktów nacisku.

Konkluzja dotycząca tego, jak zrobić na drutach poszewkę na poduszkę

Nauka robienia na drutach poszewki na poduszkę dla początkujących może nie być tak łatwa, tym bardziej, jeśli nie masz wcześniej żadnego doświadczenia. W końcu jest to umiejętność, której biegłość wymaga czasu. Twój pierwszy projekt w Wielkiej Brytanii może nie wyglądać tak, jak oczekiwałeś, ale nadal jest wynikiem twoich wysiłków.