Jak używać Thuricide w ogrodzie?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wykorzystać turzycyd w swoim ogrodzie i jak to działa. Być może słyszałeś, jak inni ogrodnicy zalecają stosowanie Bacillus thuringienis (Bt) lub częściej turycydu w formie zwalczania szkodników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Bt do zwalczania szkodników.

Co to jest Bacillus Thuringiensis?

Bt to bakteria występująca w glebie. Posiada unikalne właściwości, dzięki którym jest skuteczny w zwalczaniu szkodników, zwłaszcza owadów zjadających liście. Szkodniki zjadają turzycyd, który reaguje na wyściółkę ich żołądka.

Jak używać Thuricide w ogrodzie?

Nie będą mogły jeść przez wiele godzin, przez co umrą z głodu. Kurstaki jest najpowszechniejszym szczepem Bt, co czyni go skutecznym w zabijaniu szkodników żywiących się igłami i liśćmi, takich jak gąsienice.

Bt zawiera aktywny składnik (białko krystaliczne), który może zwalczać szkodniki. Po zjedzeniu paraliżuje przewód pokarmowy owadów, które umrą z głodu. Odmiana Kurstaki jest skierowana głównie do gąsienic, takich jak omacnica prosowianka, zwijacze liści, hornwormy pomidora i chwytacze kapusty. Nowsze odmiany mogą teraz zabijać komary i muchy.

O czym musisz pamiętać

Teraz, gdy wiesz, czym jest Bacillus thuringeinsis, musisz wiedzieć o Bt jeszcze inne rzeczy, zanim użyjesz ich w swoim ogrodzie.

Uważnie przeczytaj etykietę

Bardzo ważne jest, aby przeczytać etykietę, ponieważ jeśli w Twoim ogrodzie nie ma szkodników Bt, nie musisz ich używać. Ważne jest, aby zrozumieć, że produkty ziemniaczane są specyficzne, jeśli chodzi o owady, które mogą lub nie mogą zabić. Podobnie jak inne rodzaje pestycydów, owady mogą się uodpornić na skutek nadużywania.

Inną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że turycyd wpływa tylko na owady, które faktycznie jedzą pestycyd. Nie będzie miało znaczenia, jeśli rozpylisz turzycyd na swoje uprawy po tym, jak larwy przedostały się do owoców lub warzyw. Czas jest najważniejszy, więc regularnie sprawdzaj swoje rośliny.

Jak zastosować Thuricide

Pomyśl o Bacillus thuringeinsis jak o antybiotykach; zbyt duża jego ilość może prowadzić do oporu. Innymi słowy, jeśli nadużywasz turzycydu, w końcu nie zadziała on już na gąsienice ani inne owady. Aby upewnić się, że twój turzycyd nadal będzie skuteczny w zabijaniu tych nieznośnych stworzeń, używaj go ostrożnie.

Turicyd zwykle występuje w dwóch postaciach: płynnej i sproszkowanej. Większość ogrodników woli używać płynnego roztworu, ponieważ mają większą kontrolę nad produktem. Pamiętaj, aby wymieszać roztwór zgodnie ze wskazówkami na butelce.

Przenieś swoją miksturę do małej butelki z rozpylaczem i spryskaj ją ostrożnie na dotkniętą część rośliny. Nałóż miksturę na liście – upewnij się, że wierzchołki i dolne części zostały zjedzone przez gąsienice. Nie ma potrzeby spryskiwania ciężką powłoką, więc upewnij się, że turycyd nie kapie.

Wreszcie, nie powinieneś oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Może minąć kilka dni lub tygodni, zanim zauważysz zmniejszenie liczby gąsienic w twoim ogrodzie. Spryskaj uszkodzoną część co 10 dni (lub cokolwiek podano w instrukcji), aż problem zostanie rozwiązany.

Dlaczego potrzebujesz hobbystycznej szklarni?

Jeśli chcesz dalej chronić swoje rośliny przed szkodnikami i innymi czynnikami, które mogą im zaszkodzić, możesz rozważyć zakup szklarni hobbystycznej. Oto kilka powodów, dla których zainwestowanie w mały tunel foliowy jest dobrą decyzją, jeśli nadal jesteś na płocie:

Chroni Twoje rośliny przed szkodliwymi owadami

Możesz zmniejszyć ryzyko zwabienia szkodników, umieszczając je w mini szklarni. Gąsienice, mszyce, gryzonie, świstaki oraz inne owady i zwierzęta chętnie żerują na twoich liściach i plonach. Ponadto trzymanie ich w tunelu polifoliowym chroni je również przed niektórymi chorobami, które mogą im zaszkodzić.

Jest świetny dla ogrodników, którzy nie mają dużo miejsca do pracy

Jeśli zamierzałeś zanurzyć palce u stóp w ogrodnictwie, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, tunel hobbystyczny jest świetną alternatywą. Małe szklarnie mają zwykle około sześciu stóp wysokości. Jeśli to dla Ciebie za duże, są też mniejsze i możesz je umieścić na balkonach, tarasach, tarasach, a nawet blatach. Ponadto oferuje te same korzyści, co szklarnia o zwykłej wielkości.

Możesz zacząć sadzić swoje rośliny wcześniej

Dzięki mini szklarni możesz kontrolować temperaturę wewnątrz, co pozwala na wczesne sadzenie, nawet przed nastaniem chłodów w Twojej okolicy. Gdy pogoda się ociepli, możesz przesadzić swoje rośliny z powrotem do ogrodu i spodziewać się wcześniejszych zbiorów.

Chroni Twoje rośliny przed nieprzewidywalną pogodą

Mini szklarnie doskonale nadają się do trzymania delikatnych roślin z dala od lodu, mrozu, śniegu, silnych wiatrów i ulewnych deszczy. Możesz umieścić je w hobbyskopowym tunelu, aż pogoda się ociepli, a następnie przesadzić z powrotem do swojego ogrodu.

Konkluzja dotycząca stosowania Thuricide w ogrodzie

Jeśli twój ogród jest zaatakowany przez owady, takie jak gąsienice, dżdżownice, zwijacze liści, dżdżownica kukurydziana i inne, nauczenie się stosowania turycydu w ogrodzie i faktyczne stosowanie go przeciwko tym nieznośnym owadom może być skutecznym rozwiązaniem. Jest nie tylko skuteczny, ale także przyjazną dla środowiska alternatywą dla szkodliwych pestycydów. Przed użyciem upewnij się, że dokładnie wiesz, jak go używać, aby osiągnąć optymalne rezultaty.