6 Łatwe i Proste sposoby na wykonanie izolowanych zasłon!

Umieszczenie zasłon w naszym domu dodaje urody i elegancji, a występują one w różnych rodzajach. Aby lepiej zrozumieć, jak wykonać izolowane zasłony, zebraliśmy te istotne informacje, korzystając z przewodnika krok po kroku.

Izolowane zasłony zmniejszają straty ciepła, pomagają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania dzięki kreatywnemu projektowi technologii DIY. Ten rodzaj zasłon jest idealny do zimnych pomieszczeń mieszkalnych lub szybkiego ogrzania zimnego mieszkania, domu lub strychu.

6 Łatwe i Proste sposoby na wykonanie izolowanych zasłon!

Łatwe kroki do wykonania izolowanych zasłon

Proces produkcji zasłon izolowanych polega na połączeniu materiału izolacyjnego, materiału paroizolacyjnego i wybierasz materiał osłonowy (często nie jest to konieczne).

Musisz również przymocować materiał do wiszącego obiektu, uszczelnić go na ramie okna, aby zapobiec wyciekom powietrza.

Krok 1: Przygotowanie materiałów

Planując wykonanie zasłon izolowanych, musisz zaopatrzyć się w następujące materiały; użyjesz ich do wykonania zasłon izolowanych:

  • Miarka do tkanin, Nożyczki do tkanin
  • Szpilki do szycia, maszyna do szycia i nici
  • Miarka, żelazko do ubrań, karnisz lub kołek 1″
  • Pierścienie zaciskowe do karnisza, 1 €³ uchwyty do karnisza Kwik-Hang
  • Mały młotek, dekoracyjna tkanina zewnętrzna
  • Materiał paroizolacyjny, tkanina mrugająca i biała podszewka

Upewnij się, że masz przygotowane wyżej wymienione elementy. Rodzaj tkaniny, której użyjesz, zależy od Twoich preferencji.

Krok 2: Pomiar

Przejdź do pomiaru długości i szerokości tkaniny. Następnie długość zasłony i okienko za pomocą taśmy lub innego narzędzia, którego użyjesz do pomiaru odległości.

Krok 3: cięcie materiałów

Wytnij materiał i tkaninę zgodnie z wymiarami okna. Daj naddatek około 2 cali wokół obwodu materiału dekoracyjnego.

Uwaga: Powinieneś mieć więcej niż, żeby to nie wystarczyło.

Krok 4: szycie materiałów

Przypnij tę dekoracyjną tkaninę do materiału mrugającego; to ułatwi ci szycie. Dopasowując materiał do mrugnięcia, upewnij się, że jest skierowany w stronę ozdobnej części materiału.

Za pomocą maszyny do szycia przyszyj tkaninę dekoracyjną do materiału mrugającego. Następnie połącz trzy krawędzie, zszyj i obróć zasłonę, aby odsłonić zewnętrzną część.

Na krawędzi, której nie szyłeś, wsuń pozostały materiał do wnętrza firanki, a następnie zszyj je razem. Dzięki temu szew będzie ukryty wewnątrz i zapewni bardzo atrakcyjne wykończenie.

Krok 5: Tworzenie otworów i mocowanie

Następnym krokiem do wykonania zasłon izolowanych jest tworzenie otworów. Utwórz otwory w szytym materiale na górnym końcu, aby zrobić miejsce na przelotki. Kontynuuj wbijanie w przelotki, aby pozostać na miejscu.

Kontynuuj, przyszywając po bokach panelu zasłonowego rzep. Szyjesz to na części paneli zasłonowych, które uszczelniasz na ścianie.

Upewnij się, że umieszczasz i mocujesz rzepy na preferowanych ścianach zgodnie z pozycją rzepów na zasłonach. Robisz to, aby uzyskać lepszą izolację.

Krok #6: Instalacja

Ostatnim krokiem do wykonania zasłon izolowanych jest montaż. Zainstaluj karnisz, a następnie zawieś zasłony na miejscu. Jeśli chcesz, zrób ozdobne krawaty z pozostałego materiału.

Czy izolowana kurtyna chroni przed zimnem?

Chociaż izolowane zasłony mają chronić przed zimnem, mogą nie do końca sprostać temu zadaniu. Podnoszą jednak poziom izolacji okien.

Pracują, aby zatrzymać zimne powietrze wewnątrz okna i zasłony. Dlatego zimne powietrze nie będzie mogło dostać się do Twojej przestrzeni.

Jaka tkanina jest najlepsza do izolacji?

Nie chodzi tylko o izolację przestrzeni izolowaną zasłoną, ale także o poznanie odpowiedniej tkaniny. Niektóre włókna naturalne będą idealne do pracy. Należą do nich wełna owcza, bawełna, konopie i słoma. Są doskonałymi materiałami izolacyjnymi.

Jak wykonać izolowaną osłonę okienną

Aby wykonać izolowane osłony okienne, dodałbyś warstwy włókna wypełniającego. Możesz umieścić paroizolację, która często jest plastikową folią pomiędzy preferowaną tkaniną zewnętrzną a tkaniną wybraną na podszewkę.

Następnie uszyjesz trzy, a może cztery małe plastikowe pierścienie w kolumnach po stronie, która jest zwrócona do okna na kloszu. Wykorzystasz mocne wiązania używane w pikowaniu, aby połączyć pierścienie i warstwy.

Jaka jest różnica między podszewką izolowaną a zaciemniającą?

Możesz stworzyć ocieplane zasłony, używając 100% materiału z bawełny lub w większości możesz użyć też wełny lub poliestru. W celu ochrony przed promieniami UV, aluminium lub akryl tworzą powłoki na tylnej części ocieplanych kurtyn.

Chociaż zasłony zaciemniające są głównie używane do blokowania ilości światła, w pomieszczeniu nie ma zbyt dużo światła.

Wniosek

W wielu domach okna są największą jednostką utraty ciepła. Chociaż szkło jest słabym izolatorem, w przypadku pojedynczych szyb mają one wartość R wynoszącą 1.

W sytuacji, gdy degradowalna uszczelka otacza ramę, starsze okna mają tendencję do szybszej utraty ciepła. Ponadto podstawowe zasłony zapewniają mniejszą izolację przed zimnem z zewnątrz, podczas gdy zasłony ocieplane mają tendencję do zwiększania wartości izolacyjnej.

Twoje okno ma około 7 razy więcej, tj. wartość R wynoszącą 7. W rezultacie Twój dom może zatrzymać więcej ciepła. Porównując ocieplane zasłony do innych cech oszczędzających ciepło, są bardzo wydajne i ekonomiczne.

Nauka tworzenia zasłon izolowanych jest nie tylko pomocna w Twojej sytuacji finansowej, ale tworzenie projektów izolowanych zasłon jest dość łatwe.

Dostajesz również potrzebne materiały w przystępnych cenach i oszczędzasz na zasobach, które wykorzystasz do ogrzewania domu. Izolowane zasłony pomogą Ci osiągnąć skuteczną izolację okien. Możesz użyć zarówno wydajnego, jak i inteligentnego projektowania z montażem.