Jak utrzymać przy życiu bazylię hydroponiczną?

Zioła są uważane za przydatne. Ze względu na ich większą rolę w kuchni, warto poznać kilka wskazówek, na przykład jak utrzymać przy życiu bazylię hydroponiczną.

To może wydawać się trudne do osiągnięcia. Jednak większość ludzi nie wie, że istnieje sposób, aby te miętowe zioła pozostały świeże poza ogrodem. W idealnym przypadku należy spełnić określone warunki.

Basil: Bliższe spojrzenie

Pochodząca z rodziny Lamiaceae (mięty), bazylia jest szeroko stosowana w świecie kulinarnym. Ta delikatna roślina ma wiele zastosowań, z których najczęstszym jest aromat. W szczególności świeżą bazylię dodaje się do gotowanego dania tuż przed podaniem.

Co to jest bazylia hydroponiczna?

To jest jak typowa bazylia, z pominięciem jednego składnika: jest uprawiana bez potrzeby gleby. To, co musisz najpierw rozważyć, to jaki rodzaj bazylii byłby odpowiedni do kiełkowania. Trwa to około 3 do 10 dni i temperatura 75 stopni.

Jak utrzymać przy życiu bazylię hydroponiczną: co musisz wiedzieć

Współczesne praktyki ogrodnicze w dzisiejszych czasach nakazują, aby te zioła były świeże, aby były bardziej praktyczne. Na szczęście każda odmiana bazylii będzie się dobrze rozwijać w warunkach hydroponicznych, jeśli zwróci się uwagę na szczegóły.

Warunki świetlne

Najlepiej wystawiać hydroponiczną bazylię na około 14 do 16 godzin światła słonecznego dziennie, aby uzyskać najbardziej produktywne rezultaty. Duże oświetlenie LED do uprawy będzie dobrze, lub możesz użyć oświetlenia fluorescencyjnego T5. Daj mu przynajmniej 10 godzin dziennie.

Poziomy składników odżywczych

Zrównoważony stosunek potasu i wapnia (stosunek 1:1) musi być dobrze utrzymany, aby uwolnić olejek i smak z liści bazylii i gałęzi. Azot zwiększa również jego zdolność do wydawania liści. Upewnij się, że jego poziom jest stały przez cały czas.

Poza tym magnez musi być na poziomie co najmniej 50 ppm. Pamiętaj, że to odpowiada za ogólny smak i aromat rośliny.

Zalecenie dotyczące pH

Bazylia hydroponiczna może rosnąć przy pH tak niskim jak 5,5, ale najlepiej będzie produkować w zakresie pH od 6,5 do 6,8. Ważne jest również, aby przez kilka pierwszych dni po wykiełkowaniu lub tylko do pojawienia się embrionalnych liści używać czystej wody (odpowiednie pH jest idealne).

Zakres temperatur

Bazylia hydroponiczna najlepiej rośnie w ciągu dnia w temperaturach od 70-80°F. Ponadto bazylia potrzebuje ciepłego środowiska chronionego przed przeciągami, więc temperatura w nocy nie może spaść poniżej 65 ° F.

Podczas uprawy w pomieszczeniu, zwłaszcza w małym pomieszczeniu, należy nadal utrzymywać przepływ powietrza, aby odeprzeć grzyby i ułatwić odparowanie nadmiaru wody z roślin w procesie zwanym inaczej transpiracją.

Przycinanie i regularne manicure

Usuń wszelkie złamane łodygi i stary wzrost (w tym obumierające liście). Okaż przy tym ostrożność i używaj prześwitów (nie tylko je wyciągaj), ponieważ możesz przypadkowo wyciągnąć całą łodygę.

Wymaganie dotyczące odstępów

Bazylia jest ogólnie uważana za roślinę łodygową, co oznacza, że ​​mogą rosnąć blisko siebie, bez konieczności stłoczenia. Oznacza to, że możesz mieć średni odstęp około 6 cali między każdą rośliną, aby zapewnić utrzymanie prawidłowego przepływu powietrza.

Jeśli jednak masz większy obszar do sadzenia bazylii, możesz umieścić je w odległości od 9 do 12 cali, aby uzyskać bardziej rozłożony i boczny wzór wzrostu. Zagwarantuje to również zwiększoną wydajność.

Współczynnik wilgotności

Liście bazylii mają skłonność do wchłaniania wilgoci, dzięki czemu bazylia hydroponiczna pozostaje przy życiu. Z tego powodu należy unikać długich okresów wysokiej wilgotności. W przeciwnym razie może to prowadzić do niedoboru wapnia. W scenariuszu hydroponicznym utrzymuj wilgotność w granicach 60-65%.

Kluczowe zalety ogrodnictwa w tunelu foliowym

Czy wiesz, że jeśli zdecydujesz się uprawiać rośliny w dowolnym tunelu foliowym (hobby, mini lub półpro), przygotowujesz się na najlepsze wrażenia ogrodnicze? Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym miłośnikiem zieleni, możesz przyjrzeć się bliżej kluczowym korzyściom posiadania własnej szklarni:

Przedłużono sezon wegetacyjny

Ponieważ tunel foliowy zapewnia roślinom zamknięte środowisko, klimat wewnątrz konstrukcji jest bardziej kontrolowany w porównaniu z klimatem na zewnątrz. Z tego powodu rośliny z tunelu foliowego będą miały większą przewagę nad roślinami na zewnątrz, ponieważ nie będą narażone na wahania temperatur.

Co więcej, będziesz w stanie sadzić o tygodnie lub miesiące dłużej niż jest to zwykle możliwe! Oznacza to, że dzięki ogrodnictwu w tunelu foliowym możesz spodziewać się całorocznych zbiorów!

Możesz zatrzymać złe błędy, a dobre błędy

Twój tunel foliowy chroni Twoje rośliny przed atakami destrukcyjnych szkodników, takich jak czerwie kapuściane, gąsienice, wycinanki, pchełki i inne drapieżniki. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodników, którzy nieustannie szukają wiewiórek, kretów, jeleni i szopów, możesz spać spokojnie, wiedząc, że tunel foliowy działa również jako skuteczna bariera przed tymi niechcianymi stworzeniami.

Podczas gdy twój tunel foliowy utrzymuje populację uciążliwych owadów pod twoją kontrolą, pozwala ci również zawierać pożyteczne owady, takie jak biedronki i modliszki, które pomagają zwalczać niszczycielskie robale, które zdołały zakraść się do twojej szklarni. Te pożyteczne owady pomagają również twoim roślinom dobrze się rozwijać.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak utrzymać przy życiu bazylię hydroponiczną, być może zechcesz spróbować swoich sił w ogrodnictwie tunelowym. Nie będziesz rozczarowany wynikami!