Jak uprawiać tulipany na Florydzie. Sukces w 3 krokach

Aby nauczyć się uprawiać tulipany na Florydzie, musisz wykonać trzy kroki. Zaskakujące może być zobaczenie roślin bulwiastych, które rozwijają się w chłodne dni w stanach takich jak Floryda, ale można je rozwijać, korzystając z poniższych wskazówek. Jednakże, jeśli jesteś w środkowej Florydzie, możesz bardziej skorzystać z uprawy tulipanów doniczkowych jako jednorocznych zamiast bylin.

Odkrycie różnych metod i technik ogrodniczych umożliwia uprawę tulipanów niezależnie od obszaru. Możesz użyć szklarni i systemów hydroponicznych, aby zapewnić zdrowe kwitnienie, nawet jeśli twoja lokalizacja różni się od rodzimych obszarów tulipanów. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o uprawie tulipanów na Florydzie i podobnych stanach.

Jak uprawiać tulipany na Florydzie. Sukces w 3 krokach

Krok 1. Planowanie

Strefy odporności na Florydę wahają się od 8a do 11a, dzięki czemu stan jest korzystny dla uprawy roślin bulwiastych. Jednak wszyscy wiemy, że tulipany rozwijają się w zimnych regionach, więc ich uprawa w stanie takim jak Floryda wymaga specjalnych technik. Nadal możesz uprawiać tulipany na Florydzie, ale musisz odpowiednio zaplanować.

Na przykład pamiętaj, że tulipany wymagają zimnych miesięcy, aby przejść w stan uśpienia, a sezon zimowy na Florydzie jest zbyt ciepły, aby zachęcić tulipany do uśpienia. Możesz rozwiązać tę wadę, sadząc zamiast tego tulipany jako rośliny jednoroczne. Jasne, tulipany kwitną tylko przez jeden sezon, ale musisz zaakceptować ten kompromis, jeśli chcesz uprawiać tulipany na Florydzie.

Dobrą wiadomością jest to, że po kwitnieniu można wykopać tulipany i zastąpić je letnimi kwiatami. Najlepsze tulipany do uprawy jednorocznej to odmiany hybrydowe, które można przygotować samemu. Niektórzy sprzedawcy sprzedają nawet wstępnie schłodzone cebulki gotowe do sadzenia na wiosnę.

Krok 2. Przygotowanie

Według University of Florida można traktować tulipany jako rośliny jednoroczne, schładzając cebulki przez dwa do czterech miesięcy do sadzenia w zimie. Możesz także kupić cebulki na osiem tygodni przed planowanym sadzeniem i przygotować się do uprawy w zależności od strefy, w której mieszkasz. Na przykład te w strefie 8 mogą sadzić od listopada do grudnia, a te w strefie 10 powinny sadzić od Od grudnia do stycznia.

Jak przygotować cebulki do sadzenia? Możesz po prostu włożyć je do papierowej torby, a następnie do lodówki. Pamiętaj jednak, że dojrzewające owoce mogą uszkodzić tulipany z powodu etylenu, więc sprawdź, gdzie je włożysz do lodówki.

Najlepiej byłoby również przygotować miejsce do sadzenia, aby cebulki nie wyschły. Możesz rozważyć uprawę tulipanów w tunelu foliowym, jeśli twój klimat jest niestabilny. Tak czy inaczej, jasny obszar z żyzną, dobrze przepuszczalną glebą jest doskonały dla tulipanów.

Krok 3. Sadzenie

Po zaplanowaniu wszystkiego i upewnieniu się, że data sadzenia jest odpowiednia, możesz wyhodować cebulki na przygotowanym przez siebie miejscu. Idealna jest odległość ośmiu cali między nimi, a cebulki można sadzić na głębokości pięciu cali, czubkami skierowanymi do góry. Przykryj cebule ziemią i ściółką, aby lepiej zatrzymywać wilgoć, jednocześnie zwalczając chwasty.

W tym momencie wymogiem utrzymania jest utrzymywanie wilgotnej gleby przez cały okres wegetacji tulipanów. Niektórzy ogrodnicy również nawożą ziemię przed podlewaniem, ale zawsze sprawdzaj instrukcje na etykiecie dla nawozu, którego będziesz używać. Nie zapomnij również usunąć ściółki, gdy ziemia zacznie się nagrzewać.

Możesz oczekiwać, że twoje kwiaty zakwitną wiosną, jeśli nie napotkają wyzwań podczas wzrostu. Należy jednak pamiętać, że osoby w strefie 11 prawdopodobnie powinny pominąć sadzenie tulipanów, ponieważ północna Floryda byłaby jedyną częścią stanu odpowiednią do uprawy tulipanów. Niektóre obszary na Florydzie byłyby zbyt ciepłe do uprawy tulipanów lub, jeśli chcesz, wybierz cebulki, aby przetrwać klimat południa.

Dbanie o tulipany

Aby Twoje tulipany dobrze się rozwijały, musisz zapewnić im odpowiednią pielęgnację i pielęgnację. To prawda, niezależnie od tego, gdzie je posadzisz. Na przykład najlepszą lokalizacją dla tulipanów jest miejsce jasne, ponieważ cień nie sprzyja ich wzrostowi.

Musisz również sprawdzić swoją glebę, jeśli wymaga poprawek pod względem jej struktury, poziomu pH i składników odżywczych. Jednak najczęstszą przyczyną uszkodzeń tulipanów jest mokra gleba. Możesz tego łatwo uniknąć, używając dobrze przepuszczalnej gleby i podlewając tylko wtedy, gdy jest to konieczne podczas suszy.

Możesz również wspierać swoje tulipany, karmiąc je wiosną i kompostując co roku, aby uzyskać lepsze kwitnienie. Ponadto usuń wyblakłe kwiaty i pozwól liściom odmłodzić się, aż zmienią kolor na żółty do przycinania. Na koniec nie zapomnij sprawdzić przestrzeni tulipanów i w razie potrzeby przesadzić.

Wniosek

Tulipany są niewątpliwie jednym z najpiękniejszych kwiatów, ale mieszkańcy stanów takich jak Floryda mogą czuć się pominięci w uprawie tych roślin, które wymagają zimnej pogody do spoczynku. Możesz jednak nauczyć się uprawiać tulipany na Florydzie, traktując je jako rośliny jednoroczne. Osoby w północnej części stanu w strefach od 8 do 10 mogą używać wstępnie schłodzonych cebul i sadzić je na zewnątrz lub w szklarni.

Żarówki można umieścić w papierowej torbie i w lodówce z dala od owoców. Schłodź je przez dwa do czterech miesięcy i posadź zgodnie ze strefą wzrostu. Wybierz jasny obszar z żyzną i dobrze przepuszczalną glebą dla tulipanów, które powinny zakwitnąć na wiosnę.