Jak uprawiać chmiel w Michigan: 3 przydatne wskazówki

Zanim spróbujesz dowiedzieć się, jak uprawiać chmiel w Michigan, musisz lepiej zrozumieć samą roślinę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej roślinie.

Bliższe spojrzenie na chmiel

Są to byliny, które wiosną mają wijące się pędy lub łodygi z trwałej podkładki. Ponieważ wiadomo, że rośliny chmielu są dwupienne, oddzielne rośliny wyrastają na żeńskie kwiaty lub szyszki. W komercyjnych chmielach stosuje się grube włosy lub trichomy, aby wspomóc rośliny chmielowe, gdy rosną zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół systemów kratowych.

Jak uprawiać chmiel w Michigan: 3 przydatne wskazówki

Odpowiednie warunki pozwalają pnączom rosnąć do 4 do 10 cali dziennie. Pod koniec czerwca, podczas przesilenia letniego, chmiel ma tendencję do wypuszczania bocznych gałęzi. W tym czasie wytwarzają również grona zielonych szyszek lub kwiatów.

Należy pamiętać, że w procesie warzenia piwa wykorzystywane są wyłącznie szyszki i kwiaty wytworzone przez żeńskie rośliny chmielu.

Chociaż rośliny chmielowe można uprawiać na różnych obszarach, ich początki sięgają Chin. W Stanach Zjednoczonych komercyjna produkcja tej rośliny rozpoczęła się w XVIII wieku na Wschodnim Wybrzeżu. Obecnie ponad 80% chmielu w kraju jest uprawianych na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Ponieważ lokalnie uprawiane piwa spożywcze i specjalne stają się obecnie coraz bardziej popularne, produkcja chmielu znacznie wzrosła wśród entuzjastów ogrodnictwa, rolników, a także piwowarów domowych w Michigan.

Różne zastosowania chmielu

Na przestrzeni dziejów kwiaty te znane są ze swoich właściwości leczniczych. Chmiel może być używany jako środek nasenny w poduszkach i doskonały dodatek do sałatki.

Natomiast przy produkcji piwa chmiel wykorzystywany jest jako środek smakowo-zapachowy, a także jako konserwant. Dzięki zawartości olejków eterycznych oraz kwasów alfa i beta chmiel nadaje piwu charakterystyczną goryczkę i aromat. Na różnych etapach procesu warzenia piwa dodawane są różne odmiany chmielu, aż do uzyskania pożądanego smaku i aromatu.

Wskazówki dotyczące uprawy chmielu w Michigan

Aby dowiedzieć się, jak uprawiać chmiel w Michigan, zapoznaj się z tymi przydatnymi wskazówkami:

Wskazówka 1: wybierz odpowiedni rodzaj gleby

Rośliny chmielowe bez problemu rosną na różnych rodzajach gleb. Jednak dobrze się rozwijają, gdy są sadzone na dobrze przepuszczalnych glebach gliniastych, które są głębokie i piaszczyste.

Idealne pH dla wzrostu roślin chmielu wynosi około 6,5. Jeśli umieszczasz chmielniki, upewnij się, że unikasz tego na ciężkiej glebie, która jest słabo przepuszczalna.

Wskazówka 2: Określ sezon wegetacyjny

Aby uzyskać wysokie plony szyszek, chmiel wymaga okresu wegetacyjnego, który ma dłuższe dni i krótsze noce. Dodatkowo potrzebują około jednego do dwóch miesięcy zimowych temperatur, które spadają poniżej 40˚F. To wyjaśnia, dlaczego komercyjna produkcja chmielu występuje między 40˚F a 50˚ szerokości geograficznej.

Wskazówka 3: Zapewnij dodatkową wodę i składniki odżywcze

Rośliny chmielowe wymagają uzupełnienia wody, a także składników odżywczych, aby w pełni się rozwijać i dobrze prosperować.

Czy polytunnelGardening ma sens?

W porównaniu z tradycyjnym ogrodnictwem na zewnątrz, ogrodnictwo w tunelu foliowym oferuje więcej korzyści. Wyświadczysz sobie i swoim roślinom wielką przysługę, jeśli założysz własną szklarnię semi-pro lub hobbystyczną.

Chociaż może to początkowo pociągać za sobą ogromną inwestycję, nie będziesz rozczarowany nagrodami, które zbierzesz. Aby to udowodnić, przyjrzyjmy się niesamowitym zaletom ogrodnictwa tunelowego:

Możesz kontrolować warunki wzrostu roślin

Założenie własnego tunelu foliowego daje możliwość manipulowania warunkami wzrostu cennych roślin. Zamknięta przestrzeń pozwala łatwo kontrolować temperaturę, a także poziom wilgotności, aby zachęcić do wzrostu roślin.

Oferuje ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

Chociaż tradycyjne ogrodnictwo na świeżym powietrzu jest świetne, nie będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwa Twoim roślinom w przypadku trudnych warunków pogodowych. Z tego powodu ogrodnicy na świeżym powietrzu są zobowiązani do awaryjnych przygotowań przed nadejściem burzy. Z drugiej strony apolitunel eliminuje potrzebę takich przygotowań, ponieważ sama konstrukcja zapewnia roślinom warstwę ochrony przed żywiołami.

Ochrania Twoje rośliny przed szkodnikami i szkodnikami

Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą przytrafić się twoim roślinom, jest plaga szkodników i atak robactwa. Są to ciągłe zagrożenia, z którymi borykają się tradycyjni ogrodnicy na świeżym powietrzu. Kiedy te owady i zwierzęta trafiają do swoich ogrodów, powodują nieodwracalne uszkodzenia roślin.

Jednak dzięki apolitunelowi, który działa jak bariera, możesz mieć pewność, że robactwo i szkodliwe owady będą trzymane na dystans.

Możesz uprawiać własne jedzenie

Posiadanie własnego tunelu foliowego ułatwia sadzenie i uprawę ulubionych warzyw, owoców i ziół. Ponieważ ogrodnictwo wielotunelowe umożliwia uprawę własnej żywności, zaoszczędzisz pieniądze na zakupach spożywczych. Co więcej, możesz być również pewien, że do uprawy Twoich upraw nie użyto żadnych szkodliwych chemikaliów.

Możesz przedłużyć sezony wegetacyjne

Okresy wegetacyjne można przedłużyć, jeśli hodujesz rośliny w szklarni. Ponieważ warunki ich wzrostu można łatwo manipulować, ogrodnictwo w tunelu foliowym umożliwia uprawę roślin, które nie pochodzą z Twojego regionu.

Wniosek

Teraz, gdy w końcu wiesz, jak uprawiać chmiel w Michigan, możesz rozważyć uprawę w szklarni!