Jak ciepło robi się w tunelu foliowym podczas zimy

Być może zastanawiałeś się: „Jak ciepło robi się apolitunnel w zimie?” Nie jest tajemnicą, że mrozy nie są odpowiednie dla roślin, niezależnie od tego, czy są w tunelu foliowym. Aby były zdrowe, upewnij się, że w szklarni nie jest za ciepło lub za zimno.

Temperatura w tunelu foliowym różni się w zależności od kilku czynników, takich jak klimat, przeszklenie tunelu foliowego, temperatura zewnętrzna i inne. Generalnie temperatura w tunelu foliowym jest o 30 stopni F wyższa niż temperatura na zewnątrz. Jednak pogoda, oszklenie tunelu foliowego, temperatura zewnętrzna może mieć wpływ

Jak ciepło robi się w tunelu foliowym podczas zimy

Czy apolytunnel działa zimą?

Jednym słowem tak. Trzeba jednak przygotować się do sadzenia w sezonie zimowym. Niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę, obejmują izolację, inwazję szkodników i rodzaje roślin, które chcesz uprawiać.

Izolacja

Rośliny potrzebują energii (ciepła), aby rosnąć, więc musisz wziąć pod uwagę swoje źródło ciepła podczas zimy. Trzymaj energię/ciepło, które otrzymujesz, izolując szklarnię.

Plaża szkodników

Zimą oprócz roślin, cieplejszy klimat przyciąga również szkodniki. Aby zapobiec poważnym uszkodzeniom szkodników, pozbądź się martwych liści, roślin, kamieni, pustych doniczek i innych materiałów, które mogą pomieścić szkodniki.

Rodzaje roślin

Bądź praktyczny w kwestii rodzaju roślin, które chcesz uprawiać w swojej szklarni. Na przykład, jeśli temperatura nie przekracza 20 stopni F, najlepiej posadzić sezonowe warzywa i zioła, takie jak czosnek, cebula, fasola, szpinak, szalotka itp.

Jak utrzymać ciepło tunelu foliowego podczas zimy?

Jak wspomniano, rośliny potrzebują ciepła, aby przetrwać i wyprodukować aromatyczne zbiory. Oto kilka sposobów na ogrzanie tunelu foliowego w zimie:

Dodaj izolację

Jednym z najtańszych sposobów na dodanie izolacji jest użycie folii bąbelkowej. Oprócz ochrony delikatnych opakowań warstwa folii bąbelkowej na ścianie może zatrzymywać ciepło i blokować zimno. Im większe bąbelki, tym lepsza izolacja.

Zakryj swoje rośliny

Aby zapewnić dodatkowe ciepło, pomaga okryć rośliny w chłodniejsze noce. Możesz użyć przykryć rzędów, plandek i włókniny ogrodniczej, aby zatrzymać wilgoć. Jeśli nie jest zima, zdejmuj osłonę w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli jest zbyt wilgotno.

W obszarach o surowej zimie, takich jak Montana i Północna Dakota, można użyć tkaniny mrozowej, aby uzyskać dodatkową izolację. Tkanina Frost umożliwia swobodny przepływ deszczu i nawadniania do tunelu foliowego, jednocześnie zatrzymując ciepło. Jeśli masz rośliny, które najlepiej rozwijają się w wilgotnym środowisku, rozważ założenie tkaniny mrozowej.

Zainstaluj system grzewczy

Jednym z najpewniejszych sposobów na ogrzanie tunelu foliowego w okresie zimowym jest zainstalowanie systemu grzewczego. Jednak grzejniki mogą być drogie, a ciepło rozproszy się, jeśli wyłączysz grzejnik. Możesz użyć grzejników przeznaczonych specjalnie do szklarni. Jeśli nie czujesz się komfortowo z przedłużaczami w szklarni, wybierz grzejniki propanowe. Pamiętaj, że musisz rozprowadzić ogrzane powietrze po całej szklarni.

Dlaczego szklarnie są warte inwestycji?

Ogrodnicy domowi mogą skorzystać z tunelu foliowego podczas zimy. Jeśli nadal jesteś na płocie, oto kilka powodów, dla których apolytunnelis jest warty popisu:

Przedłuż sezon wegetacyjny

Szklarnie mogą przedłużyć okres wegetacji Twoich roślin. Jeśli mieszkasz w Idaho w stanie Oregon lub gdziekolwiek w rejonie północno-zachodniego Pacyfiku, lata są chłodne i krótkie, co utrudnia uprawę pojedynczych roślin. Szklarnie pozwalają na rozpoczęcie sadzenia, nawet jeśli na dworze jest jeszcze mróz.

Ochroni również Twoje rośliny przed deszczem, zapobiegając ich zagrzybieniu. Możesz kontynuować zbieranie plonów nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż zwykle.

Uprawiaj różne rodzaje roślin

Nie musisz polegać na porach roku, aby wyhodować określone rośliny. Jeśli mieszkasz w północnej części kraju, wiesz, jak trudna jest uprawa roślin w ciepłych porach roku. Drzewa cytrusowe, bakłażany i melony nie mogą się rozwijać w regionach o mroźnych zimach – chyba że umieścisz je w szklarni.

Instalując apolitunel z systemem grzewczym i oświetleniem do uprawy, możesz sadzić i zbierać różne rodzaje owoców i warzyw. Nie musisz czekać na kolejny sezon wegetacyjny, aby rozpocząć sadzenie. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym ogrodnikiem, z pewnością możesz skorzystać z posiadania szklarni.

Chroń rośliny przed wiatrem i opadami

Ekstremalne opady mogą zaszkodzić twoim roślinom, zwłaszcza delikatnym. Po ulewnym deszczu możesz zauważyć, że niektóre rośliny przyginają się do ziemi. Lekka warstwa śniegu może zniszczyć cały ogród delikatnych roślin.

Jeśli często doświadczasz mrozów i ulewnych deszczów, lepszym pomysłem jest uprawa roślin w tunelu apolipolitowym. Możesz kontrolować środowisko, dodając izolację, pokrywę, grzejniki elektryczne, ogrzewanie słoneczne i inne naturalne źródła ciepła. Pozwala to stworzyć mikroklimat wewnątrz tunelu foliowego pomimo temperatur na zewnątrz.

Odpowiedź na pytanie „Jak ciepło Apolytunnel robi się zimą?”

Istnieje kilka możliwości ocieplenia tunelu foliowego podczas zimy. Nie musisz wydawać fortuny, aby stworzyć idealny klimat w swojej szklarni. Podsumowując, odpowiedź na pytanie „Jak ciepło robi się apolitunel zimą?” zależy od temperatury zewnętrznej i stosowanych technik grzewczych.