Nauka uprawy chmielu w doniczkach w trzech krokach jest potencjalnie przydatną umiejętnością. Podczas gdy niektórzy hodowcy koncentrują się na produkcji na dużą skalę, University of Kentucky dostrzegł równą wagę i zalety bycia hodowcą na małą skalę. W rzeczywistości możesz łatwo określić, gdzie możesz dostarczać chmiel, uprawiając go w mniejszej liczbie.
Uprawa chmielu może być opłacalnym przedsięwzięciem, a na wypróbowanie tej produkcji nie trzeba przeznaczać znacznego areału. Dzięki temu artykułowi możesz produkować chmiel w doniczkach i nadal zapewniać dobrą jakość plonów. Ci, którzy mają ograniczoną przestrzeń, mogą wykorzystać apolytunnelor w dowolnym zabezpieczonym miejscu do uprawy chmielu bez większych problemów.
Table of Contents
Kompleksowy przewodnik po uprawie chmielu w doniczkach
Krok 1. Przygotowanie
Pierwszym krokiem w uprawie chmielu w doniczkach jest przygotowanie stanowiska i pojemników. Idealnie dla optymalnej produkcji najlepiej wybrać lokalizację, która ma pełne słońce. Jednak nie chcesz narażać swoich upraw na wyzwania, takie jak wiatry, ponieważ uszkadza to winorośl.
Możesz rozważyć, aby doniczki w tunelu foliowym dostosowały niezbędne wymagania dotyczące uprawy i utrzymania chmielu, aby zapewnić produkcję wysokiej jakości kwiatów i owoców. A gdy już zabezpieczysz lokalizację, przygotuj dobrze przepuszczające wodę doniczki wypełnione mieszanką ziemi doniczkowej i perlitu.
Włóż kołki do podłoża z zachowaniem odpowiednich odstępów w zależności od wielkości doniczki. Zawiąż sznurek chmielowy na każdym paliku, aby uzyskać między nimi krzyżujący się wzór. Na koniec odetnij koniec sznurka i zwiąż je razem.
Krok 2. Sadzenie
W zależności od wielkości doniczki, wykop dołek u podstawy każdego palika, aby otrzymać kłącze chmielu. Połóż kłącze na miejscu przed przykryciem go ziemią doniczkową i podlaniem na głębokość do czterech cali, aby wesprzeć wzrost. W tym momencie pozwól glebie wyschnąć między podlewaniami, ale zapewnij wilgotność gleby na górnych dwóch calach.
Uprawa w tunelu foliowym ułatwia również utrzymanie kłączy, ponieważ utrzymanie temperatury około 68 ° F jest łatwiejsze w pomieszczeniach. Wzrostu można spodziewać się już po dwóch tygodniach, a następnie można namoczyć doniczki przez otwory drenażowe, gdy rośliny rozwiną pnącza.
Krok 3. Konserwacja
Gdy chmiel rozwija winorośl, utrzymuj wilgotność gleby na górnych trzech centymetrach podłoża. Dostosuj częstotliwość podlewania do pogody, ale pamiętaj o topieniu roślin. Po pewnym czasie możesz również rozpocząć trening winorośli nad sznurkiem i palikiem.
Możesz to zrobić, zapętlając ich końce na sznurku i wokół palika i dostosowuj co dwa tygodnie, aż będą mogły rosnąć wzdłuż kratki. Wzbogać swój chmiel, karmiąc go rozcieńczonym nawozem co cztery tygodnie od momentu wschodu winorośli do owocowania. Nie zapomnij jednak o podlewaniu po każdym karmieniu, aby zapobiec spaleniu korzeni nawozem.
Kolejna praktyka pielęgnacyjna, o której należy pamiętać podczas uprawy chmielu w doniczkach, zapobiega zarastaniu przez winorośle kratki. Spowoduje to problemy, takie jak infestacje i choroby z powodu słabej cyrkulacji powietrza i zahamowań wzrostu z powodu ciasnych korzeni i roślin. Przytnij czubki winorośli i w razie potrzeby usuń dolną część liści.
Jak wybrać chmiel do doniczek
Przydatną wskazówką przy wyborze odmian chmielu do uprawy jest konsultacja z kupującymi i innymi producentami. Dzięki tej pierwszej możesz zabezpieczyć rynek, podczas gdy w drugiej zyskasz wgląd w to, jakie odmiany są najlepsze dla twojego obszaru. Pamiętaj, że każdy region różni się klimatem i glebą, które będą wspierać określone odmiany chmielu.
Zastanów się również, czy zaczniesz od kłączy czy koron. Dzięki omówionemu powyżej przewodnikowi możesz używać kłączy do doniczek, ale pamiętaj, że korony są w pełni rozwiniętymi roślinami. Dlatego rozpoczęcie od kłączy będzie oznaczało dłuższy czas oczekiwania, ale wadą startowych koron chmielowych jest to, że nie są one łatwe do wykorzystania.
Wymagania dotyczące garnków i kratek dla chmielu
Uprawa chmielu w doniczkach może ograniczać przestrzeń, ponieważ musisz zapewnić wystarczająco dużo miejsca na ich korzenie. Dlatego upewnij się, że używasz doniczki o średnicy co najmniej 20 cali, aby zapobiec skurczowi korzeni. Krata lub słupek również powinien mieć około 1 x 2 x 8 cali, a haczyk i oczko #6 jest zalecane przez doświadczonych hodowców chmielu.
Jak wspomniano wcześniej w przewodniku, chcesz również zapewnić odpowiednią pożywkę i napełnić doniczki. Pamiętaj, że wzrost korzeni zależy nie tylko od wielkości doniczki, ale także od jakości drenażu podłoża. Po uzyskaniu wysokiej jakości mieszanki przydziel dwie stopy sześcienne na każdy 20-calowy pojemnik z jednym kłączem i dwiema filiżankami płynnego nawozu przez cały sezon wegetacyjny.
Wniosek
Jeśli chcesz zapuścić się w produkcję chmielu, ale masz ograniczoną przestrzeń, nadal możesz uzyskać wystarczający zysk. Wiedza o tym, jak uprawiać chmiel w doniczkach, może być nawet tak prosta, jak trzy kroki, aby zacząć jako producent chmielu na małą skalę. Zacznij od przygotowania miejsca i pojemników, aby upewnić się, że są optymalne dla chmielu.
Krata powinna być również dobrze umocowana, aby można było trenować pnącza, gdy osiągną odpowiednią długość. Innym ważnym elementem uprawy chmielu w doniczkach jest upewnienie się, że podłoże pozostaje wilgotne bez nadmiernego podlewania i uszkadzania roślin. Następnie można w razie potrzeby nawozić i przycinać chmiel, aby zachować jego zdrowie w jak najlepszych warunkach.