Jak uprawiać brukselkę we Włoszech?

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, który próbuje nauczyć się uprawiać brukselkę we Włoszech, musisz zaplanować sadzenie ich późną wiosną. Ponieważ dojrzewanie zajmuje im trochę czasu, ich sezon wegetacyjny może potrwać znacznie dłużej niż w przypadku innych odmian warzyw. Jednak tak długo, jak masz cierpliwość, aby czekać, stosunkowo łatwo będzie uprawiać te warzywa.

Chociaż wiele osób zdaje sobie sprawę, że brukselka otrzymała swoją nazwę od stolicy Belgii, ten rodzaj warzyw początkowo cieszył się w starożytnym Rzymie. Co więcej, nazwa botaniczna tej jednorocznej rośliny nie kwitnącej to Brassica oleracea. W swojej dojrzałej formie brukselka osiąga do 30 cali długości i około 8 do 12 cali szerokości.

Jak uprawiać brukselkę we Włoszech?

Co więcej, rozwija się dobrze, gdy posadzi się go w gliniastej glebie o pH od 6,5 do 6,8 i umieści w miejscu, w którym może uzyskać całkowitą ekspozycję na słońce. Ponieważ strefy odporności we Włoszech wahają się od 3a do 7a, można praktycznie uprawiać brukselkę w dowolnym miejscu we Włoszech.

Wiedza, jak uprawiać brukselkę we Włoszech

Jak wcześniej wspomniano, najlepiej jest rozpocząć nasiona w pomieszczeniu przez około 4 do 6 tygodni przed ich zasadzeniem. Jeśli zdecydujesz się je posadzić w czerwcu, brukselka będzie miała wystarczająco dużo czasu, aby wyrosnąć przed rozpoczęciem sezonu jesiennego. Ponieważ dojrzewają dłużej, te chłodne rośliny potrzebują lekkiego przymrozku, aby zwiększyć ich wzrost.

Musisz upewnić się, że gleba jest równomiernie wilgotna, aby Twoja uprawa nie upadła. Jednym ze sposobów na to jest wypróbowanie mulczowania.

Czy brukselka jest łatwa w uprawie?

Tak, uprawa brukselki jest stosunkowo łatwa w porównaniu z innymi rodzajami warzyw. Co więcej, nie zajmują dużo miejsca w Twoim wege ogródku.

Brukselkę należy rozpocząć w pomieszczeniu przez cztery tygodnie przed datą ostatniego mrozu w twoim obszarze. Należy jednak pamiętać, że są to rośliny wieloletnie sadzone wiosną i zbierane jesienią.

Jak długo trwa uprawa brukselki?

Wiadomo, że brukselka jest wolno rosnącą warzywą. W normalnych warunkach zwykle potrzebują około 26 do 31 tygodni, zanim uzyskają doskonały plon kiełków.

Zazwyczaj osiągają dojrzałość między 80 a 90 dniem po przesadzeniu i, w zależności od odmiany kiełków, potrzebują od 100 do 110 dni po jednym wysianiu nasion.

Jaki jest najlepszy miesiąc na sadzenie brukselki?

Najlepszy miesiąc na sadzenie brukselki zależy od Twojej lokalizacji we Włoszech. Dla ogrodników ze Strefy 3 i 6 najlepiej jest zacząć nasiona w pomieszczeniach w maju. Z drugiej strony harmonogram sadzenia brukselki w strefach 4, 5 i 7 jest w kwietniu.

Czy brukselka wracają co roku?

Chociaż kiełki brukselskie są zwykle uprawiane jako rośliny jednoroczne, w rzeczywistości są klasyfikowane jako rośliny dwuletnie. Jeśli ktoś trzyma roślinę przez dwa sezony, wytworzy czteropłatkowe żółte kwiaty.

Jakie są zalety uprawy roślin w szklarni?

Jeśli nie wiesz, rośliny rosną lepiej i szybciej, gdy sadzi się je w szklarni. Wiele osób ma tendencję do zastanowienia się dwa razy przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu swojej podróży ogrodniczej w tunelu foliowym ze względu na koszty.

Jednak korzyści, jakie uzyskują, tworząc własny tunel foliowy, znacznie przewyższają koszty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z ogrodnictwa w tunelu foliowym, sprawdź to:

Będziesz uprawiać własne jedzenie

Jedną z najważniejszych zalet ogrodnictwa w tunelu foliowym jest fakt, że będziesz mógł uprawiać własną żywność. To oznacza większe oszczędności na artykułach spożywczych, ponieważ owoce i warzywa mogą być dość drogie.

Będziesz mógł kontrolować ekosystem tunelu foliowego

Rośliny szklarniowe rosną szybciej i lepiej niż te, które człowiek sadzi w tradycyjnych ogrodach zewnętrznych. Wynika to z faktu, że w przeciwieństwie do swoich odpowiedników na zewnątrz, rośliny w tunelu foliowym żyją w kontrolowanym środowisku, w którym temperatura, wilgotność i wilgotność są utrzymywane na optymalnym poziomie, aby przyspieszyć wzrost roślin.

Twoje rośliny nie będą narażone na niepogodę

Twój tunel foliowy może służyć jako warstwa ochronna dla Twoich roślin przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak ulewne deszcze, śnieg, grad i silne wiatry.

Możesz powstrzymać szkodliwe robaki i zwierzęta

Ogrodnictwo szklarniowe pozwala trzymać z daleka sezonowe szkodniki i stworzenia. Co więcej, zwalczanie szkodników jest znacznie łatwiejsze do wdrożenia, ponieważ tunel foliowy jest systemem zamkniętym. I odwrotnie, masz również możliwość umieszczenia owadów, takich jak pszczoły i biedronki, które pomogą chronić twoje rośliny i poprawić ich jakość.

Będziesz miał więcej opcji roślin

Tunel foliowy pozwala sadzić owoce, warzywa i kwiaty, które nie pochodzą z Twojego regionu. Dopóki wiesz i rozumiesz, czego potrzebują te egzotyczne rośliny, możesz dokonać niezbędnych zmian, aby zebrać idealne plony.

Dowiedz się, jak uprawiać brukselkę we włoskich tunelach foliowych!

Skoro prawdopodobnie już wiesz, jak uprawiać brukselkę we Włoszech, dlaczego nie spróbować ogrodnictwa w tunelu foliowym? Krostrade produkuje mocne i trwałe szklarnie, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów i są specjalnie dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź nasze produkty już dziś!