Jak sprawić, by anturium zakwitło i odniosło sukces?

Istnieją dwa sposoby, aby dowiedzieć się, jak rozkwitnąć anturium. Ogólnie rzecz biorąc, możesz manipulować środowiskiem i warunkami, aby zachęcić te tropikalne rośliny do wzrostu. Doskonałym rozwiązaniem jest apolitunnel, ponieważ można dostosować warunki w pomieszczeniach. Fakt, że anturium kwitną na obszarach tropikalnych, powinien dać wyobrażenie o jego idealnych wymaganiach dotyczących kwitnienia.

Anturium lub kwiaty flamingów są również uważane za łatwe rośliny doniczkowe. Dlatego nie powinieneś czuć się przytłoczony zarządzaniem tymi roślinami i zachęcaniem ich do popisywania się. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tworzenia idealnej lokalizacji i praktyk zarządzania, które pomogą w rozkwicie anturium.

Jak sprawić

Jak sprawić, by anturium zakwitło na 2 proste sposoby

Sposób #1. Znajdź idealną lokalizację

Korzystanie z tunelu foliowego jest prawdopodobnie najwygodniejszym sposobem zachęcania anturium do kwitnienia. Pamiętaj, że idealne położenie każdej rośliny powinno sprzyjać jej zdrowiu i kwitnieniu, a tunel foliowy ułatwia dostosowanie i utrzymanie warunków. W przypadku anturium nie wystarczy umieścić go w dobrze przepuszczalnym podłożu.

Światło

Najbardziej wpływowym czynnikiem kwitnienia anturium jest światło. Chcesz umieścić je w jasnym miejscu przez cały dzień, ale nadal z dala od bezpośredniego światła słonecznego, które może je uszkodzić. Chociaż przy słabym oświetleniu nie można zauważyć niczego negatywnego we wzroście roślin, jasne i pośrednie światło wspomaga kwitnienie.

Możesz użyć lampy do uprawy w tunelu foliowym, aby nadrobić to wymaganie i włączyć je na 9 godzin dziennie. Światło o pełnym spektrum będzie najlepszą opcją do stworzenia zdrowych i żywych kwiatów anturium. W przeciwnym razie umieść rośliny w miejscu, które będzie rozpraszało światło przez cały dzień.

Temperatura i wilgotność

Kolejnymi czynnikami, którymi można manipulować w tunelu foliowym, aby zakwitły anturium, są temperatura i wilgotność. Zmienne i ekstremalne zmiany temperatury i wilgotności mogą również wpływać na kwitnienie anturium, podobnie jak innych roślin. Co więcej, pamiętaj, że anturium to rośliny tropikalne, co oznacza, że ​​idealna temperatura dla nich wynosi od 70 do 85°F.

Możesz utrzymać ten zakres w szklarni, ale upewnij się, że anturium jest umieszczone z dala od przeciągów lub innych elementów, które mogą powodować gwałtowne zmiany temperatury. Uważaj na wyjścia, otwory wentylacyjne i wentylatory wyciągowe, które mogą to powodować. Jeśli chodzi o wymagania dotyczące wilgotności anturium, dobrze radzą sobie na wysokich poziomach.

W razie potrzeby użyj nawilżacza lub tacy nawilżającej, którą możesz zrobić samodzielnie. Ta ostatnia jest tak prosta jak woda na tacy z kamykami do podnoszenia doniczek. Należy jednak pamiętać, że miejsce o wysokiej wilgotności wymaga odpowiedniej cyrkulacji powietrza, aby zapobiec chorobom i problemom.

Sposób 2. Prawidłowo podlewać i karmić

Gdy masz już stabilne, idealne środowisko dla anturium, następnym krokiem jest sprawdzenie swoich praktyk. Obejmuje to umiejętność podlewania i karmienia, ponieważ te działania mogą również wpływać na kwitnienie anturium. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz utrzymać wilgotność podłoża i od czasu do czasu zapewnić roślinom zastrzyk składników odżywczych.

Podlewanie

Przede wszystkim pamiętaj o sprawdzeniu innych warunków, które mogą mieć wpływ na Twoje podlewanie. Niektóre rośliny mogą wymagać więcej wody z powodu dojrzałości; pogoda może być sucha lub zimna, klimat może wymagać podlewania codziennie lub raz w tygodniu i tak dalej. Dostosuj odpowiednio częstotliwość i ilość podlewania.

Bezpiecznym sposobem nawadniania anturium jest zbadanie mieszanki palcem, aby sprawdzić jej wilgotność. Nie chcesz osiągnąć całkowicie wysuszonego podłoża, ale problematyczne jest również podlewanie roślin. Najlepiej dokładnie podlać mieszankę i odczekać, aż nadmiar wody spłynie.

Nawożenie

Ogrodnicy zalecają karmienie anturium nawozem dla roślin kwitnących. Chcesz naśladować naturalny proces pobierania składników odżywczych w środowisku naturalnym z szczątków leśnych i naturalnych procesów glebowych. Możesz to zrobić, rozcieńczając nawóz i spryskując nim liście lub glebę po podlaniu.

Te rosnące anturium w pojemnikach mogą również raz w tygodniu karmić się płynnym nawozem o wysokiej zawartości fosforu.

Jak powtórzyć kwitnienie anturium

Czy wiesz, że możesz zachęcić do wielokrotnego kwitnienia anturium? Możesz to zrobić zimą i dobrze wykorzystać tunele foliowe. Podobnie jak w przypadku uśpienia, podlewasz je wolniej, aby zapewnić im spoczynek na sześć tygodni.

Utrzymuj środowisko około 60 ° F, a następnie możesz sprawdzić, czy nie ma kwiatów. Pamiętaj jednak, że musisz pozwolić kwiatowi wyschnąć i opaść, jeśli wykazuje oznaki więdnięcia. Niektóre anturium rozwijają nawet zielone kwiaty, które są oznaką wymuszonego kwitnienia w okresie spoczynku roślin.

Wniosek

Anturium czy kwiaty flamingów to wyjątkowy dodatek do każdego ogrodu. Ale czy wiesz, jak rozkwitnąć anturium? Najlepszym sposobem na zachęcenie do kwitnienia każdej rośliny jest umieszczenie jej w idealnym środowisku i utrzymanie wymaganych praktyk.

Odnosi się to również do anturium i można użyć tunelu polifoliowego, aby dostosować żądane przez nie czynniki środowiskowe. Na przykład używaj lampy do uprawy przez 9 godzin dziennie, utrzymuj wysoką wilgotność i utrzymuj temperaturę między 70 a 85 ° F. Należy również sprawdzić wilgotność podłoża i karmić rozcieńczonym nawozem, aby zachęcić do kwitnienia.