Jak skutecznie zabić floksa

Podczas nauki zabijania floksów należy wziąć pod uwagę dwie kwestie. Wiedzą, kiedy zagłuszyć floksa i jak zagłuszyć samą siebie. Co więcej, warto zauważyć, że dbanie o floks nie zaczyna się od rozmnażania, a kończy się zamieraniem.

Musisz także pamiętać, że każda praktyka, którą wykonujesz każdego dnia dla floksów, ma na celu zapewnienie, że będą dobrze się rozwijać. Ponieważ floks to duża grupa bylin, najlepiej byłoby poznać specyficzne wymagania pielęgnacyjne rośliny, którą posiadasz. Aby pielęgnacja była bardziej komfortowa, rozważ umieszczenie ich w tunelu foliowym, aby zachować idealne warunki dla tych wspaniałych kwitnących roślin.

Jak skutecznie zabić floksa

Kompleksowy przewodnik po tym, jak zabić floksa

Kiedy zdechnąć floks

University of Vermont zaleca martwienie się po zakończeniu kwitnienia roślin i gdy tylko zobaczysz, że kwiaty zanikają. Ten czas jest również idealny, ponieważ usunięcie zużytych kwiatów pomoże kontrolować populację floksów, zapobiegając ich wysiewowi. Możesz także chcieć jak najszybciej wycofać się, jeśli twoja zimna pora nadejdzie późno.

W ten sposób możesz cieszyć się ciągłym rozkwitem zdrowych kwiatów, gdy sezon letni dobiega końca. Możesz także określić czas martwego nalotu w zależności od tego, kiedy chcesz uzyskać drugi rozkwit. Na przykład, jeśli twój floks zakwitł w połowie lipca, możesz zdechnąć na początku sierpnia, a to powinno spowodować kolejny rozkwit przed końcem sierpnia.

Jak poprawnie zastrzelić floksa

Nie ma specjalnych sztuczek, gdy floks jest martwy. Jeśli masz doświadczenie z innymi kwitnącymi bylinami, możesz zastosować te same techniki. Na przykład zacznij wycinać wyblakłe kępki kwiatów małymi nożyczkami.

Ćwierć cala nad tworzącym się pąkiem na łodydze powinno znajdować się w miejscu cięcia. Możesz również obciąć całą łodygę kwiatową, jeśli wszystkie pąki wyblakły, aby zachęcić do nowego wzrostu w środku sezonu. Miejsce, w którym łodyga wyłania się z rośliny, jest idealnym miejscem do cięcia.

Po usunięciu wszystkich łodyg i kwiatów wyrzuć je, aby zapobiec chorobom. Lepiej je kompostować, aby uniknąć ryzyka zarodników grzybów, które mogą zainfekować floks. Pamiętaj, że roślina ta jest podatna na rozwój mączniaka prawdziwego ze źle zużytych łodyg i kwiatów.

Dlaczego Deadhead Floks?

Według University of Florida przycinanie liści i usuwanie zużytych kwiatów powinno zachęcić do drugiego kwitnienia po kwitnieniu. Pomoże to również stworzyć gęstszy wzrost i, jak wspomniano wcześniej, zapobiegnie wysiewowi. Zapobieganie zasadzaniu nasion przez floks wydłuży ekspozycję kwiatów, ponieważ skupiają się na kwitnieniu, a praktyka sprawia, że ​​wyglądają zdrowo i schludnie.

Jak dbać o Phlox przez cały rok

Ogólnie rzecz biorąc, możesz uprościć opiekę nad floksem, utrzymując wilgotność gleby. Dlatego latem musisz regularnie podlewać rośliny, zwłaszcza jeśli w Twoim obszarze pada co tydzień mniej niż cal. Gdy nadejdzie wiosna, pamiętaj, aby dodać kompost i ściółkę, aby gleba nie wysychała, jednocześnie utrzymując chwasty z daleka.

Jednak trzeba też znać pewne różnice w opiece nad floksem jednorocznym i wieloletnim. Na przykład wieloletni floks dobrze rozwija się w pełnym słońcu oraz żyznej i żyznej glebie. Z drugiej strony floks jednoroczny może wymagać większego podlewania, ale nadal preferuje żyzną glebę i słoneczne położenie.

Floks roczny również nie odrasta, więc lepiej go wyrywać zimą. Następnie można przyciąć liście wieloletniego floksa w zimie i ściółkować, ponieważ powinno odrastać każdego roku. Niektóre typy floksów, takie jak floks wysoki, również korzystają z przycinania po pierwszych przymrozkach jesienią.

Co zrobić z umierającym floksem?

Choroby grzybicze są najczęstszą przyczyną żółknięcia i wysychania floksów. Być może właśnie dlatego staranne podlewanie ma kluczowe znaczenie, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się i uniknąć tworzenia środowiska, które jest wykonalne dla rozwoju grzybów. Możesz rozważyć uprawę w tunelach foliowych, deszcz może sprzyjać chorobom grzybiczym, zwłaszcza przy słabej cyrkulacji powietrza i zainfekowanej glebie.

Utrzymanie czystości, usuwanie gruzu, odpowiednie odstępy i dzielenie zarośniętego floksu powinno pomóc w zapobieganiu chorobom. Możesz również wybrać obszar o lekko kwaśnej glebie i pełnym słońcu, co sprzyja zdrowemu wzrostowi. A skoro już o tym mowa, nawóz o powolnym uwalnianiu powinien sprzyjać zdrowym kwitnieniu i silniejszym roślinom.

Ogólnie rzecz biorąc, zapobieganie byłoby najlepszym rozwiązaniem w pokonaniu umierającego floksa. Ale jeśli zauważyłeś oznaki chorób, może lepiej wykopać zainfekowane rośliny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się problemów. Martwą część można również wyciąć i potraktować fungicydem lub insektycydem, w zależności od źródła choroby.

Wniosek

Jedną z rzeczy, których chcemy w przypadku kwitnących bylin, takich jak floks, jest rozbudowany pokaz kwiatów. Aby to zrobić, musisz nauczyć się poprawnie zabijać floksa. Jest to dość łatwa metoda konserwacji, aby usunąć zużyte kwiaty, gdy tylko je zauważysz.

Następnie bezpiecznie wyrzuć łodygi i kwiaty, aby zapobiec chorobom grzybiczym, takim jak mączniak prawdziwy. Ta prosta praktyka pielęgnacji nie tylko zachęca do dłuższego okresu kwitnienia lub drugiego kwitnienia. Pomaga również utrzymać porządek w roślinach i zapobiega zasadzaniu nasion.