Jak pozbyć się zapachu potu z materaca. 2 najlepsze sposoby

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak pozbyć się zapachu potu z materaca, mogą rozważyć dwie techniki. Dlaczego nawet nie jedno i drugie? Ten artykuł nauczy Cię dwóch sekretów odświeżania śmierdzącego łóżka z powodu potu, a nie pleśni.

A co najważniejsze, wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w zaciszu własnego domu! Wciąż należy położyć nacisk na sprawdzenie etykiety materaca pod kątem wszelkich wskazań dotyczących czyszczenia. Bez zbędnych ceregieli, oto jak sprawić, by Twój materac znów ładnie pachniał:

Jak pozbyć się zapachu potu z materaca. 2 najlepsze sposoby

Jak pozbyć się zapachu potu z materaca?

Niektórzy ludzie mogą cierpieć na schorzenie, które powoduje, że pocą się bardziej w nocy, a może to tylko jedna z tych letnich nocy, a pogoda jest upalna. Niezależnie od tego, chcesz mieć pewność, że Twój materac pozostanie świeży do użytku bez zapachu potu. Nie tylko ze względów higienicznych, ale także po to, by lepiej spać.

Wentyluj

Pierwszą techniką, jaką możesz zrobić, jest przewietrzenie łóżka na zewnątrz i pozostawienie go do odświeżenia przez słońce. Ciepło powinno również zdezynfekować materac do późniejszego użycia. Zacznij od usunięcia wszystkiego z materaca, a następnie odkurz powierzchnię.

Odkurzacz odsysa cząsteczki, takie jak martwy naskórek i inne nagromadzenie na łóżku, które mogą pochłaniać wilgoć i zapachy z potu. Po zakończeniu umieść materac na słońcu na listwach, aby powietrze dotarło również do materiału pod spodem. Możesz pozostawić łóżko na cztery godziny lub dłużej, aby usunąć nieprzyjemne zapachy.

W tym momencie możesz przejść do kroku drugiego lub ponownie użyć materaca. W przypadku tych ostatnich prosimy o pozostawienie materaca odkrytego na dwie godziny w pokoju z otwartymi oknami. Następnie możesz ponownie pościelić łóżko i ponownie wykorzystać swój bezzapachowy materac.

Użyj octu

Jeśli zapach nadal będzie się utrzymywał, możesz skorzystać z zawsze niezawodnego białego octu. Możesz to zrobić po odkurzaniu, a także przed wysuszeniem łóżka. Po prostu spryskaj powierzchnię materaca na całej powierzchni, nie przesiąkając jej.

Wysusz tę stronę najpierw naturalnie powietrzem lub susz suszarką w rozsądnej odległości. Następnie możesz powtórzyć ten sam proces po drugiej stronie. Wreszcie materac powinien być gotowy do użycia po dokładnym wyschnięciu, ale przed użyciem można go również przewietrzyć na słońcu.

Niektórzy ludzie również posypują sodą oczyszczoną, aby wchłonąć utrzymujący się zapach octu i wilgoć. Jeśli to zrobisz, pozostaw proszek na kilka godzin, a następnie go odkurz. Więcej o tym poręcznym przedmiocie gospodarstwa domowego omówimy poniżej.

Co się dzieje, gdy wlewasz sodę oczyszczoną do swojego łóżka?

Soda oczyszczona to popularny sposób na odświeżanie materacy lub czegokolwiek, co ma zapach w domu. Dlatego nie jest zaskakujące, że polewanie sodą oczyszczoną na gołe łóżko i pozostawienie go na godzinę lub dwie wchłonie zapach potu. Będzie to nawet dobra praktyka konserwacyjna, jeśli chcesz tylko odświeżyć swoje łóżko.

Możesz jednak użyć sody oczyszczonej, aby usunąć niektóre plamy na łóżku. Zrób pastę z sodą oczyszczoną i wodą do szorowania dotkniętych obszarów. Soda oczyszczona powinna wchłonąć plamę, która wniknęła głęboko w materiał, aby usunąć przebarwienia.

Jak dezodoryzować materac?

Zmień arkusze

Pierwszym sposobem na dezodoryzację materaca jest sprawdzenie, czy jest to materac, który pachnie. Być może wystarczy wymienić pościel, aby mieć świeższe łóżko. Możesz jednak napowietrzyć łóżko na zewnątrz i pozwolić słońcu wysuszyć wszelkie oleje i wilgoć, które mogą powodować nieprzyjemny zapach.

Soda oczyszczona

Jak wspomniano wcześniej, soda oczyszczona jest bezpiecznym, ale skutecznym sposobem usuwania zapachów z materaca. Przydatną wskazówką, o której warto pamiętać, jest to, że możesz również dodać kilka kropli olejku eterycznego do proszku, zanim pozwolisz mu usiąść. Po zakończeniu odkurz sodę oczyszczoną, a materac powinien pachnieć ładnie i świeżo.

Domowe środki czyszczące

Oprócz octu możesz również sprawdzić, jakich innych środków czyszczących możesz użyć na swoim materacu. Niektóre marki mogą zabronić używania określonych produktów, ponieważ mogą one uszkodzić materiał łóżka. Możesz rozważyć użycie wody utlenionej, mydła do mycia naczyń lub enzymatycznego środka czyszczącego, jeśli producent na to pozwala, ponieważ mogą one również eliminować plamy, które mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów.

Utrzymuj pokój w czystości

Na koniec proszę zastanowić się nad stanem sypialni. Jeśli jest wilgotny lub wilgotny, może pachnieć stęchlizną, a nawet na materacu może pojawić się nieprzyjemny zapach. Pamiętaj, aby od czasu do czasu przewietrzyć pomieszczenie i utrzymywać go w czystości.

Wniosek

Na łóżku mogą gromadzić się naturalne wydzieliny ciała, takie jak oleje i pot. Możesz jednak dowiedzieć się, jak pozbyć się zapachu potu z materaca bez konieczności kupowania specjalnych dezodorantów. Skuteczne jest słońce i powietrze na zewnątrz, można też spryskać powierzchnię octem, aby wchłonąć zapach.

Niektórzy właściciele domów używają również sody oczyszczonej z kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego, aby jeszcze bardziej odświeżyć swoje łóżko. Ogólnie rzecz biorąc, należy położyć nacisk na sprawdzenie etykiety materaca pod kątem wskazań podczas korzystania z innych środków czyszczących. Niektóre środki czyszczące mogą być zbyt ostre dla materiałów, więc staraj się trzymać łagodnych i domowych rozwiązań.