Jak sadzić nasiona konopi. Najlepszy przewodnik 4-krokowy

Jeśli jesteś ciekawy, jak sadzić nasiona konopi, możesz wykonać cztery kroki, aby odnieść sukces. Chociaż nie wszyscy ogrodnicy lubią rozmnażać się z nasion, rośliny canna nie przysporzą ci bólu głowy, aby rosnąć w ten sposób. Jednak zapewnisz sobie przewagę, rozpoczynając nasiona konopi w szklarni, aby zagwarantować kiełkowanie.

Możesz dostosować warunki w tunelu foliowym, aby zagwarantować kiełkowanie i założenie roślin canna. Sprawdź specyficzne potrzeby i wymagania odmiany, którą posiadasz i odpowiednio dostosuj tunel foliowy. Po założeniu nie powinieneś mieć żadnego problemu z tą wyjątkowo wyglądającą byliną.

Jak sadzić nasiona konopi. Najlepszy przewodnik 4-krokowy

Kompleksowy przewodnik po sadzeniu nasion konopi

Krok 1. Przygotuj nasiona

Przede wszystkim chcesz przygotować nasiona konopi przed ich zasianiem, aby zagwarantować kiełkowanie. Oznacza to, że chcesz wyciąć otwór w płaszczu nasiennym. Pamiętaj, że niektóre nasiona wymagają przygotowania do kiełkowania, np. stworzenia małego otworu w zewnętrznej powłoce.

Możesz użyć skalpela i zarysować zewnętrzną powłokę. Stworzenie otworu ułatwi dotarcie wilgoci do wnętrza nasion i zachęci do kiełkowania. Następnie musisz umieścić pokrojone nasiona kanny w misce z wodą.

Możesz zacząć od umieszczenia nasion w misce, a następnie wlać wodę na około pięć centymetrów. Trzymaj nasiona konopi w tej misce z wodą przez co najmniej pięć dni. Pamiętaj jednak, aby codziennie zmieniać wodę, aby była czysta.

Krok 2. Przygotuj pojemniki

Oprócz samych nasion chcesz również przygotować pojemniki do siewu nasion. Mała, dobrze przepuszczająca wodę doniczka na każde dwa nasiona powinna wystarczyć, a rośliny można później wygodnie przesadzić. Jakie podłoże najlepiej sprawdza się w przypadku nasion konopi?

Możesz użyć mieszanki uprawowej, ale niektórzy ogrodnicy używają również wermikulitu do uprawy nasion konopi. Chcesz, aby podłoże zapewniało napowietrzenie i ponownie dobrze odsączało. Możesz również sprawdzić mieszanki startowe w swoim przedszkolu.

Krok 3. Siew i kiełkowanie

Podobnie jak w przypadku innych nasion roślin, skorzystasz z wysiewu nasion konopi w szklarni. Pamiętaj, że kiełkowanie byłoby wygodniejsze w kontrolowanym i stabilnym środowisku, a łatwiej osiągnąć je w pomieszczeniu. Iowa State University zaleca wysiew w pomieszczeniu w połowie lub pod koniec lutego.

Nie musisz głęboko wysiewać nasion canna, ale wystarczy je osadzić i docisnąć do powierzchni podłoża. Jednak chcesz pokryć je co najmniej ¼ cala wermikulitu, aby zachęcić do kiełkowania. Co więcej, możesz założyć, że do ich rozwoju potrzebna jest również wilgoć, więc spryskaj również podłoże.

Krok 4. Konserwacja

Tunel foliowy będzie praktyczny tylko wtedy, gdy utrzymasz odpowiednie warunki w pomieszczeniu. Na przykład, nasiona konopi będą dobrze rosły, gdy temperatura wynosi około 65 do 70°F w ciągu dnia i 60°F w nocy. Nagłe zmiany i ekstremalne temperatury wpłyną na kiełkowanie.

Co więcej, wilgoć ma kluczowe znaczenie dla kiełkowania. Chcesz podlać pojemnik i pozwolić mu spłynąć. Następnie zawsze sprawdzaj wermikulit i mgiełkę, jeśli to konieczne.

Możesz również przykryć doniczki plastikiem przed umieszczeniem ich w ciepłym miejscu, a nasiona konopi powinny wykiełkować po jednym lub dwóch tygodniach. Po wykiełkowaniu zdejmij osłonę, która pomaga w utrzymaniu wilgoci i umieść sadzonki pod lampami w szklarni. W tym momencie czekasz, aż urosną wystarczająco duże, aby przesadzić je w pojedynczych pojemnikach.

Należy jednak pamiętać o ich utwardzeniu przez co najmniej dziesięć dni przed przesadzeniem na stałe na zewnątrz po przejściu niebezpieczeństwa mrozu.

Przesadzanie sadzonek konopi

Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby utwardzić młode rośliny canny przed przesadzeniem ich na stałe w ogrodzie. Delikatnie przyzwyczaj je do światła słonecznego w chronionym miejscu i wydłużaj czas trwania każdego dnia. Następnie sprawdź w kalendarzu datę mrozu.

Możesz przygotować garnki, mocząc je w płytkim pojemniku, aby ułatwić ich wyjmowanie. Zapobiegnie to uszkodzeniom korzeni i łatwiejszemu oddzieleniu roślin, jeśli w pojemniku są dwie. Po posadzeniu należy zachować wilgoć, aby pomóc w założeniu, a po tygodniu można nawozić rozcieńczonym 10-10-10 płynnym nawozem.

Opieka ogólna

Idealna lokalizacja dla kann powinna zapewniać co najmniej cztery godziny światła, a także można zmienić glebę pod sadzenie. Ogrodnicy często dodają kompost, a następnie nawożą wiosną, aby zachęcić do produkcji kwiatów. Podlewanie również przyniesie korzyści tym roślinom, ale dostosuje się do klimatu, aby zapobiec nadmiernemu lub niedostatecznemu podlewaniu.

Z biegiem czasu możesz usunąć wyblakłe kwiaty, aby przedłużyć kwitnienie twoich roślin canna. Gdy z czasem sama roślina przestanie produkować kwiaty, musisz przyciąć łodygi i liście, jeśli martwienie się przestanie działać. Ogrodnicy również ograniczają siew pod koniec jesieni, aby zachęcić do kwitnienia w lecie.

Wniosek

Jeśli masz rośliny canna, możesz rozważyć rozpoczęcie ich od nasion. Nauka sadzenia nasion konopi jest stosunkowo prosta, a proces można uprościć do czterech kroków. Być może głównym wnioskiem jest tutaj znaczenie przygotowania nasion i wykorzystania tunelu polifoliowego dla zagwarantowania kiełkowania.

Będziesz musiał wydrapać mały otwór w płaszczu nasiennym i namoczyć nasiona w wodzie przed wysiewem ich w pomieszczeniu. Następnie dociśnij nasiona do wermikulitu i zapewnij wilgotność gleby i stałą temperaturę w pomieszczeniach. Nasiona powinny wykiełkować w ciągu tygodnia i można je zaaklimatyzować do przesadzenia.