Jak rozpocząć działalność w Apple Orchard?

Istnieją trzy kwestie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak założyć firmę zajmującą się sadem jabłkowym. Podobnie jak planowanie, jak założyć dochodową szkółkę podwórkową, zarządzanie sadem jabłkowym wymaga przemyślenia. Niektóre uniwersytety, takie jak Pennsylvania State University, oferują nawet kurs, aby dowiedzieć się więcej o tym przedsięwzięciu.

Poza wiedzą, jak zacząć i co należy wziąć pod uwagę w przypadku prowadzenia działalności związanej z sadem jabłkowym, samo zarządzanie sadem wymagałoby uwagi i wysiłku przez cały rok. Czynności, które musisz wykonać, będą trwać od lutego do grudnia, więc spodziewaj się, że sad jabłkowy nie jest czymś, co możesz zostawić sam. Poniżej znajdują się trzy kwestie, na które należy się przygotować, rozpoczynając działalność związaną z sadem jabłkowym, i wskazane jest przeprowadzenie badań w samym zarządzaniu.

Jak rozpocząć działalność w Apple Orchard?

Jak pomyślnie rozpocząć działalność w Apple Orchard

Zdobądź doświadczenie

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając działalność związaną z sadem jabłkowym, jest zdobycie doświadczenia. Chcesz poznać tajniki prowadzenia sadu, ponieważ doświadczenie odgrywa znaczącą rolę w późniejszej obsłudze. Dlatego powinieneś najpierw pracować w innych sadach, najlepiej w jednym z odnoszącym sukcesy sadownikiem.

Co najmniej rok doświadczenia pomogłoby Ci na dłuższą metę i umożliwiłoby zapoznanie się z aktualnymi praktykami produkcyjnymi. Możesz także zapoznać się z różnymi stowarzyszeniami i organizacjami w Twojej okolicy lub wziąć udział w wydarzeniach i spotkaniach dotyczących sadów jabłkowych. Możesz dowiedzieć się więcej od doświadczonych hodowców i poznać innych ekspertów, aby później nawiązać kontakty.

Kluczem do sukcesu w biznesie sadowniczym jest kontakt z praktykami, które możesz zagwarantować, że będą działać i osiągać zyski. Co więcej, musisz mieć problemy, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, gdy pojawią się w twoim sadzie. Możesz również zapoznać się z kursami z różnych uczelni w parze z faktyczną praktyką.

Plan

Drugim czynnikiem do rozważenia jest samo przygotowanie i planowanie. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, czy zamierzasz prowadzić mały sad, czy nie; musisz stworzyć system gwarantujący sukces. Na przykład stwórz plan lub strukturę zarządzania samym sadem.

Czy potrzebujesz dodatkowej pomocy w sadzie, zwłaszcza w okresie zbiorów? Typowy rozmiar dla firmy zajmującej się sadem jabłkowym wynosi około 10 akrów, a tę operację może wykonać jedna osoba. Jednak dążenie do czegoś większego będzie wymagało pomocy i maszyn, aby utrzymać produktywny system zastosowań komercyjnych.

Jest wiele do nauczenia się, kiedy chce się wejść do biznesu sadowniczego. W tym miejscu doświadczenie ma ogromny wpływ na późniejsze umiejętności zarządzania. Pamiętaj, że dążysz do osiągnięcia zysku, co wymaga starannego planowania od sadzenia po marketing. Chcesz zajmować się wszystkim, od uprawy drzew, stawiania czoła problemom, zbiorów, obsługi i szkoleń, aby nadążyć za trendami i rynkiem.

Inne uwagi

Koszty

Podobnie jak w przypadku każdej firmy, musisz przewidzieć koszty rozpoczęcia działalności i zaplanować budżet na sad jabłkowy. Od samego początku będziesz musiał przeznaczyć znaczną sumę pieniędzy na rozpoczęcie tego biznesu. Zastanów się, jak to przedsięwzięcie wymaga dużej inwestycji, dopóki nie zwróci wydatków.

Chcesz być zabezpieczony swoimi finansami i kapitałem na start i działalność. W zależności od drzew, które uprawiasz, produktywność po posadzeniu może zająć siedem lat lub dłużej. Dlatego planowanie określi Twoją zdolność do zarządzania sadem jabłoniowym i tego, jak poradzisz sobie ze zobowiązaniami finansowymi, które się z tym wiążą.

Lokalizacja

Teraz, gdy masz już doświadczenie, plan i budżet, następnym czynnikiem do sprawdzenia jest to, czy masz lokalizację uprawy jabłek. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy region na sad jabłkowy jest suchy i umiarkowany, ponieważ takie warunki sprzyjają uprawie wysokiej jakości słodkich jabłek o długim okresie przydatności do spożycia. Jeśli Twój region pozwala na krótki okres wegetacyjny, będziesz mieć problemy z dojrzewaniem lub będziesz musiał dostosować dojrzewanie jabłek latem.

Będziesz także potrzebować kontroli nad klimatem, zwłaszcza w okresie wegetacji, aby zapewnić wzrost i owocowanie bez wad. Nie chcesz nadmiaru ciepła ani zimna, ani wilgoci i suchości. W przeciwnym razie ryzykujesz niską jakość owoców i choroby.

Wreszcie, jak dobra jest twoja gleba do uprawy jabłek? Żyzna i gliniasta gleba byłaby najlepsza dla sadu jabłoniowego, aby zwiększyć produktywność i zmniejszyć ryzyko chorób. Co więcej, chcesz, aby gleba miała dobry drenaż i napowietrzanie, aby zapobiec gniciu korony lub niskiemu rozwojowi drzew. Gleby lekko kwaśne lub obojętne zapewnią również dobrą produkcję owoców.

Odmiany jabłek

Ostatnią kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu działalności w sadach jabłoniowych, jest wiedza, jakie odmiany jabłek będą najlepsze. Honeycrisp, Cortland i Golden Delicious to tylko niektóre z popularnych odmian uprawianych w USA. Można również rozważyć hybrydy Ambri i Golden Delicious lub Red delicious i Early Shanburry, żeby wymienić tylko kilka.

Wniosek

W dzisiejszych czasach kuszące jest, aby zapuścić się w produkcję roślinną dla zysku. Chcesz wiedzieć, jak rozpocząć działalność związaną z sadem jabłkowym? Jeśli tak, musisz zdobyć doświadczenie i wszystko zaplanować z wyprzedzeniem.

Gdy będziesz już pewien swoich umiejętności i zasad zarządzania sadami, musisz sprawdzić budżet, lokalizację i odmiany jabłek, które możesz uprawiać. Są to uproszczone czynniki, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć działalność w zakresie sadu jabłkowego, ale zwróć uwagę na wiele aspektów tego przedsięwzięcia. Możesz zapisać się na kursy, oprócz posiadania praktycznych doświadczeń.