Jakie są dobre rzeczy do uprawy w małym tunelu foliowym?

Zanim dowiesz się, jakie są dobre rzeczy do uprawy w małej szklarni, ważne jest, aby przedyskutować, czym jest minitunel foliowy. Tunel foliowy jest tak doskonałą strukturą, którą można mieć w Twojej okolicy, ze względu na to, co mogą zrobić dla Twojej plantacji.

Szklarnia to konstrukcja charakteryzująca się zadaszeniem i ścianami wykonanymi z doskonałego przezroczystego materiału, w tym szkła, w którym rośliny mogą dobrze się rozwijać w idealnych warunkach klimatycznych. Konstrukcje obejmują zarówno małe szopy, jak i budynki o rozmiarach przemysłowych. Minitunel znany również jako zimna ramka.

Jakie są dobre rzeczy do uprawy w małym tunelu foliowym?

Posiadanie tunelu foliowego zapewnia kilka korzyści. Bez względu na to, jaki jest Twój styl ogrodniczy, tunel foliowy znany jest z tego, że zwiększa wydajność sadzenia, a także wyniki. Korzyści mogą obejmować zarządzanie klimatem, ochronę roślin i wydłużenie okresu wegetacji upraw, a także znacznie więcej, jakie może zaoferować.

Co możesz uprawiać w małej szklarni?

Zwróć uwagę, że centralny punkt dyskusji tutaj rośnie w mini szklarni. Rozmiar jest mniejszy w porównaniu do tradycyjnej formy szklarni. Więc jakie rośliny najlepiej uprawiać w małej szklarni?

Wiosna

Wraz z nadejściem wiosny minitunel foliowy może być wypełniony różnymi młodymi plantacjami od samego początku sezonu. Mogą obejmować rośliny uprawiane bezpośrednio z nasion, w tym świeże sałatki.

Lato 

W sezonie letnim mały tunel foliowy może być miejscem uprawy chronionych roślin, takich jak bakłażany, ogórki, papryka, pomidory. Możesz również wykorzystać strukturę, aby mieć własne uprawy w wariancie śródziemnomorskim.

Upadek 

W sezonie jesiennym pamiętaj, że popularne są rośliny kwiatowe, takie jak pelargonie i fuksja, a także warzywa, takie jak sałata i sałata. Można również sadzić jarą kapustę jesienią w miesiącach zimowych.

Zima 

Gdy świat zbliża się do zimy, zmień sposób uprawy i miej fuksje, pelargonie i inne delikatne plantacje. Możesz też mieć żarówki do mini szklarni.

Uprawa bakłażanów w szklarni

Chociaż bakłażany można uprawiać na zewnątrz, świetnie sprawdzają się również w mini szklarni. Na początku uprawia się je w 3,5-calowej doniczce, a gdy doniczka jest już wypełniona korzeniami, ogrodnik musi być w stanie przetransportować roślinę do 9-calowej doniczki z kompostem w kwietniu, kiedy rolnik znajduje się w ogrzewanej konstrukcji lub szklarni. W przypadku uprawy outdoor musi to nastąpić na początku maja lub czerwca.

Bakłażany mogą być również uprawiane bezpośrednio na otwartym terenie w cieplejszych obszarach Europy, w odstępach co pół metra i pokryte wełną w idealnej konfiguracji. Kluczem do sukcesu tutaj jest zapewnienie wystarczającej ilości ciepła i słońca, aby podnieść rosnące sceny.

Możesz również użyć polietylenu do ogrzania gleby na około dwa tygodnie przed sadzeniem, gdy niebezpieczeństwo mrozu i młoda plantacja już się zaaklimatyzują. Możesz je mieć na słonecznych obszarach przy osłoniętych ścianach. Pamiętaj, aby postawić, podlać i usunąć resztę kwiatów.

Jak uprawiać ogórki w szklarni

Tymczasem do najbardziej ekscytujących upraw należy również ogórek. Gwiazda sezonu wiosennego, ale ponieważ masz szklarnię, możesz je mieć prawie we wszystkich porach roku.

Jedyne, co możesz zrobić, to zacząć wysiewać nasiona ogórka na ostatnie trzy tygodnie przed datą przymrozków, aby móc je przesadzić na tydzień przed zniknięciem mrozu. Jest to konieczne, ponieważ uprawa jest najbardziej podatna na uszkodzenia spowodowane mrozem.

Grzejniki Twojego tunelu foliowego mogą pomóc Ci uzyskać potrzebne ciepło dla ogórków w okresach mrozów. W ten sposób nigdy nie będziesz musiał brać pod uwagę dat przymrozków, a możesz je pielęgnować przez cały rok.

Kiedy uprawiasz ogórki w doniczkach, dają one również ogromne możliwości. Zalecane jest zasianie nasion do każdej z twoich trzycalowych doniczek. Zapewnia to początkowo wystarczająco dużo miejsca do uprawy rośliny.

Upewnij się, że możesz zasiać uprawę w tak zwanych doniczkach torfowych lub tych zbudowanych z torfu, aby można było je przesadzić bez ekstrakcji, ponieważ system korzeniowy nie zostanie zakłócony. Trzy tygodnie po rozpoczęciu wysiewu nasion przygotuj plaster w strukturze, w której zostaną przesadzone sadzonki.

Uprawa papryki w Twojej szklarni

Najpierw zacznij wysiewać nasiona na około osiem tygodni przed przesadzeniem. Utrzymuj temperaturę gleby na poziomie 32 stopni Celsjusza. Gdy pojawią się pierwsze liście, przenieś sadzonki do pojemników.

Po drugie, wyhoduj rośliny do około 21-23 stopni Celsjusza i nawozisz. W przesadzaniu ze szklarnią temperatura w dzień musi wynosić 24 st. C, aw nocy 22 st. C, zwłaszcza w tygodniu po tej fazie. Pozwala to na szybki wzrost roślinności i promowanie dobrego podparcia korzeni.

Jakie są dobre rzeczy do uprawy w małej szklarni? Cóż, mogą powiedzieć, że uprawa w tunelu foliowym zależy od pory roku, ale jest to dokładna zaleta tunelu foliowego — pozwala na uprawę dowolnej rośliny o każdej porze roku.