Jak przygotować drzewa bananowe na zimę

Teraz, gdy zima jest tuż za rogiem, ludzie próbują wymyślić, jak przygotować bananowce na zimę. Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że straszna zimna pogoda może spowodować poważne uszkodzenia Twoich cennych drzew tropikalnych. Wiadomo, że banany są najczęściej sprzedawanymi owocami na całym świecie, a ich najbardziej eksportowanym rodzajem jest odmiana Cavendish.

Banany są uprawiane w regionach tropikalnych, w tym w Azji, Ameryce Łacińskiej i Afryce. Jednak największymi eksporterami bananów są Ekwador, Filipiny i Kolumbia. Jeśli nie wiesz, w zeszłym roku wyeksportowano około 20,2 miliona ton bananów – najwyższy dotychczasowy rekord!

Istnieje 1000 odmian bananów występujących w 150 krajach na całym świecie. Drzewa bananowe mogą dorastać do 20-40 stóp z mniej więcej 240 bananami, w zależności od rodzaju banana.

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o bananach, to fakt, że są one owocami, a nie owocami. Chociaż ludzie nazywają to drzewem bananowym, w rzeczywistości jest to zioło, które jest dalekim krewnym imbiru. Co więcej, ma soczysty pień drzewa podobny do łodygi imbiru.

Co musisz wiedzieć o bananach

Banan to jeden z najpopularniejszych owoców w amerykańskiej diecie. W bananie znajduje się wiele składników odżywczych. Zawiera potas, witaminy B6 i C, błonnik i wiele innych. Banany oferują również korzyści zdrowotne, takie jak kontrolowanie ciśnienia krwi, zapobieganie astmie, zapobieganie nowotworom i wiele innych.

Co zaskakujące, banany to jagody. Czekaj, co?! Z botanicznego punktu widzenia jagoda to kwiat z jednym jajnikiem i wytwarzający wiele nasion. Banany należą do tej grupy, natomiast truskawki i maliny nie.

Czy musisz pamiętać, aby Twoje drzewa bananowe były szczęśliwe podczas zimy

Banany można uprawiać również na twoim podwórku! Uprawa bananów wymaga czasu i cierpliwości. Rośliny bananowe potrzebują 9 miesięcy, aby w pełni wyrosnąć i wydać owoce.

Jak wszyscy wiemy, bananowce zwykle rosną w ciepłych, wilgotnych warunkach pogodowych. Liście bananowca przestaną rosnąć, jeśli temperatura spadnie do około 55°F. Co więcej, liść zostanie uszkodzony w temperaturze 32 ° F, a podziemne kłącza umrą w temperaturze 22 ° F i poniżej.

Istnieją jednak inne odmiany bananów, które rosną w chłodne dni. Liście mogą zostać uszkodzone z powodu chłodów, ale korzenie przetrwają i będą rosły. Niestety, te odporne na zimno bananowce nie są jadalne.

Jednak bananowce są dobrymi roślinami domowymi. Banany odporne na zimno również należy chronić przed mrozem. Jeśli uprawiasz małe bananowce, oto kroki, które musisz rozważyć, aby uprawiać i chronić swoją roślinę podczas zimy.

ZRÓB: Zabierz je do domu

Jeśli twoja roślina jest wystarczająco mała, umieść banana w pojemniku i przenieś go do domu. Banany lepiej przeżywają na glebie o niezawodnej wilgotności. Spryskaj liście niewielką ilością wody, aby zapewnić odpowiednią wilgotność.

Pamiętaj, aby umieścić go w miejscu, w którym nadal będzie wystarczająco dużo światła słonecznego. Nie tylko chronisz roślinę, ale możesz także mieć estetyczną roślinną dekorację w swoim domu.

ZRÓB: Daj im dużo opakowania

Jeśli przeniesienie w pomieszczeniu jest niemożliwe, możesz zapakować roślinę w opakowanie, aby chronić roślinę przed mrozem. Przed owinięciem usuń wszystkie umierające liście. Następnie przytnij roślinę 6m nad ziemią.

Pozostałą część owinąć liśćmi, słomą lub innymi materiałami do ściółkowania. Owijając go zachowuje bulwę – kłącze przy pseudołodydze. Kiedy robi się ciepło, możesz zdjąć okrycie i pozwolić roślinie rosnąć.

Są obszary z dużymi opadami śniegu. Jeśli zdarzy ci się mieszkać w tych obszarach, możesz wykopać korzeń i przenieść go do pojemnika i umieścić w piwnicy lub innym zadaszonym miejscu, aby chronić go przed mrozem. W ten sposób roślina przejdzie w stan uśpienia.

Roślina nie będzie wymagała lekkiego myślenia, ale pamiętaj, aby zastosować tylko niewielką ilość wody, aby zapobiec wysychaniu gleby. Kiedy pogoda się poprawi, przytnij roślinę o około 4 cale i zacznij ją ponownie przesadzać.

Dlaczego warto wypróbować tunel ogrodniczy?

Zima nadchodzi! Jak utrzymujemy nasze rośliny żywe i szczęśliwe?

W dawnych czasach rolnicy nie mogli uprawiać roślin w zimnych porach roku. Jednak ze względu na postęp technologiczny, nawet w najzimniejszej porze roku, sadzenie jest nadal możliwe. Rośliny, które rosną w ciepłą i wilgotną pogodę, mogą być szczęśliwe nawet zimą, jeśli są uprawiane w szklarni hobbystycznej.

Hobbytunnel umożliwia stworzenie domu dla roślin, w którym można stworzyć środowisko, które zaspokoi ich wyjątkowe potrzeby. Poza tym chroni twoje rośliny przed szkodliwymi owadami i zwierzętami, które mogą spowodować znaczne szkody w twoich pracach ogrodniczych. Wreszcie, hobbystyczny tunel foliowy może również służyć jako bariera ochronna przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak nadmierne deszcze, silne wiatry, zamiecie, grad i śnieg.

Końcowe przemyślenia na temat przygotowania drzew bananowych na zimę

Podobnie jak każda inna roślina, banany również wymagają szczególnej opieki w okresie zimowym, aby mogły przetrwać. Teraz, kiedy już wiesz, jak przygotować bananowce na zimę, rozważ ich uprawę w swoim własnym tunelu foliowym i poznaj zalety ogrodnictwa w tunelu foliowym.