Jak przenieść materac tempurpedyczny w najlepszy sposób?

Możesz szybko opanować poruszanie materacem Tempurpedic, rozumiejąc jeden temat, pozycjonowanie. Marka podkreśla wagę odpowiedniej obsługi i ustawienia łóżka. Udzielimy Ci wskazówek i trików zgodnie z zaleceniami Tempurpedic.

Chcesz, aby Twoje łóżko wytrzymało dłużej, a ruch nie powinien być przyczyną jego uszkodzenia. Niezależnie od tego, czy przewozisz materac na duże odległości, czy po prostu przenosisz go do innego pokoju, prawidłowe przenoszenie nigdy nie przeoczy. Czytaj dalej, aby Twój materac Tempurpedic poruszał się bezstresowo!

Jak przenieść materac tempurpedyczny w najlepszy sposób?

Jak przenosić materac tempurpedyczny bez uszkadzania go

Pozycjonowanie

Podczas przenoszenia lub transportu materaca Tempurpedic należy pamiętać o jednym istotnym czynniku, a mianowicie o sposobie jego ustawienia. Na przykład, jeśli musisz przejść przez ciasną przestrzeń, możesz zmniejszyć rozmiar łóżka, składając je z blatem Tempur w środku. Jednak producent zaleca to tylko na krótki okres, aby uniknąć uszkodzenia materiału.

Po przeniesieniu materaca z pokoju do pojazdu idealnym ustawieniem jest położenie go płasko na podłodze. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu może pęknąć, jeśli jest na boku przez dłuższy czas, szczególnie podczas długiej jazdy. Jeśli jednak nie masz miejsca w pojeździe, możesz mieć go na boku, o ile nie będzie to trwało długo.

Innym powszechnym problemem, którego należy unikać, jest posiadanie czegoś na wierzchu materaca, gdy jest on płaski podczas transportu. Nacisk i ciężar mogą naprężać i wyginać warstwy łóżka Tempurpedic, powodując, że warstwa lepkosprężysta jest nie na miejscu. Pamiętaj o tych przypomnieniach, zgodnie z instrukcjami Tempurpedics, aby upewnić się, że Twoje łóżko jest nadal wygodne i wspierające podczas późniejszego użytkowania.

Czy można złożyć materac z pianki memory?

Materac Tempurpedic jest składany, o ile nie jest długo przechowywany lub transportowany. Chcesz również upewnić się, że górna warstwa wchodzi do środka podczas składania, aby była chroniona i nie odkształcała się podczas składania. Co więcej, nie musisz wiązać złożonego materaca po złożeniu, ponieważ naprężenie pasków może spowodować wgniecenie materiału.

A jeśli warunki są zimne? Być może pojazd lub magazyn jest zimny, a złożony materac musi pozostać w środku przez jakiś czas. Nawet jeśli łóżko nie pozostanie tam przez długi czas, materiał może wolniej się rozkładać i wracać do stanu faktycznego, jeśli temperatura jest niska.

Pianka z pamięcią kształtu jest wrażliwa na temperaturę i ma tendencję do twardnienia pod wpływem niskich temperatur.

Dlaczego nie powinieneś trzymać materaca Tempurpedic na boku?

Wspomnieliśmy wcześniej, że nigdy nie przewozimy ani nie przechowujemy łóżka piankowego z pamięcią kształtu na boku przez dłuższy czas. W przypadku materaca Tempurpedic istnieje ryzyko kompresji wielu warstw i utraty struktury, która sprawia, że ​​materac Tempurpedic działa dobrze. Najlepiej mieć miejsce do przechowywania i transportu, które jest wystarczająco duże, aby pomieścić poziomy materac Tempurpedic.

Ile waży materac Tempurpedic?

Istnieją różne rodzaje łóżek Tempurpedic, ale można założyć, że jedno z nich będzie ważyło podobnie jak większość łóżek piankowych z pamięcią kształtu. Oznacza to, że materac o małej gęstości będzie ważył mniej niż coś gęstszego. Pamiętaj, że większe łóżko, jak król, będzie miało więcej materiałów niż coś mniejszego, jak bliźniak; stąd też będzie cięższy.

Jaki jest najlepszy sposób przenoszenia materaca piankowego z pamięcią kształtu?

Najlepszym sposobem na przeniesienie materaca piankowego z pamięcią kształtu jest pomoc kogoś, aby uniknąć jego uszkodzenia, a także dla własnego bezpieczeństwa podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach. Jak omówiono w tym przewodniku, nie można składać pianki z pamięcią kształtu lub leżeć na boku przez dłuższy czas. Jeśli przeprowadzka ma spory dystans, chcesz mieć pewność, że będzie ona również dla Ciebie wygodna.

Możesz pokusić się o użycie uchwytów na materacu, ale w produktach takich jak Tempurpedic nie są one przeznaczone do tego celu. Te uchwyty służą tylko do zmiany położenia łóżka, a nie do przenoszenia go po domu. Poproś kogoś o pomoc po drugiej stronie łóżka lub po drugiej stronie łóżka, aby upewnić się, że nie zdeformujesz pianki z pamięcią kształtu.

Na koniec zastanów się, czy w ogóle chcesz przeprowadzić przeprowadzkę. Być może wygodniej będzie zatrudnić fachowców, zwłaszcza jeśli łóżko jest duże. Będą mieli również odpowiednią ciężarówkę do transportu pianki z pamięcią kształtu bez jej deformacji po drodze.

Jaka jest żywotność materaca tempurpedycznego?

W zależności od konkretnego materaca Tempurpedic, który posiadasz oraz sposobu użytkowania i pielęgnacji, łóżko może wytrzymać od pięciu do dziesięciu lat. Możesz rozważyć zakup nowego materaca, jeśli twoje łóżko jest zdeformowane lub zwiotczałe, zamiast kłopotać się jego przesuwaniem. Materace i tak nie mają trwać wiecznie, zwłaszcza jeśli odczuwasz ból ciała bardziej niż zwykle.

Wniosek

Zmiana położenia materaca może być bardzo pracochłonna, zwłaszcza że nie chcesz przypadkowo uszkodzić materiału, takiego jak Tempur. Dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko nauczyć się przesuwać materac Tempurpedic dzięki zrozumieniu nakazów i zakazów. Szybkie przypomnienie powyższego przewodnika polega na tym, że nigdy nie używaj uchwytów do przesuwania łóżka i trzymaj je tylko złożone lub na boku przez krótki czas.