Jak przyciąć słonecznik

Jest kilka kroków, jak przycinać słonecznik; są tak proste, jak sterylizacja, eliminacja, kształtowanie i podlewanie.

Cóż, wciąż jest pora kwitnienia; daleko nam do ucieczki przed letnim szaleństwem. Przypuszczam, że w okolicach wiosny większość z was może zobaczyć kwitnące kwiaty. Kto by zapomniał o słonecznikach z listy? Założę się, że nikt tego nie zrobił.

Jak przyciąć słonecznik

To takie cudowne dla oczu, widząc wykwity słoneczników pękających wspaniałymi płatkami. Malowniczy widok daje ukojenie i wyciszenie umysłu. To było jak sceny z filmów, niekończąca się dolina romantycznej atmosfery. Ale w prawdziwym życiu ogrodnicy i kwiaciarnie zachowują estetyczny wygląd kwiatów.

Jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie sadzenia, ten artykuł pomoże ci przycinać słonecznik. Przestań się martwić o przycinanie słonecznika; podczas czytania przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Rodzaj słoneczników do przycinania

Słoneczniki różnią się również stylem, kolorem, teksturą i strukturą. Istnieją dwa rodzaje słoneczników, które możemy zobaczyć w ogrodach; słonecznik wieloletni i roczny. Lepiej znać swój wybór roślin.

Słoneczniki jednoroczne to rodzaj słonecznika, który kwitnie raz w roku i nie wymaga przycinania. Z kolei słoneczniki wieloletnie wymagają przycinania, ponieważ rosną w grupach.

Zwróć uwagę na wybór słonecznika, ponieważ nie służy on tylko do ekspozycji, ale również trzeba o niego zadbać. Więc idź dalej i przetrawiaj pomysły, które mogą pomóc ci stać się doskonałą roślinną mamą lub roślinnym tatą.

Przycinanie słoneczników

W tym obszarze nauczymy Cię prawidłowego przycinania słonecznika. Zacznijmy teraz!

#1 Sterylizacja sprzętu do przycinania

Dezynfekcja i dezynfekcja sprzętu do przycinania zapobiegnie zanieczyszczeniu narzędzi przez bakterie i mikroorganizmy. Zatrzyma bakterie przed rozprzestrzenianiem się na inne rośliny.

Jako narzędzi do przycinania słonecznika można użyć nożyc do żywopłotu lub ostrych przycinarek ręcznych.

 

#2 Eliminacja niezdrowych części rośliny

Na tym etapie przytniesz chore, zniszczone i wysuszone części rośliny. Usunięcie niepotrzebnych szczegółów przed przycinaniem może przyspieszyć i ułatwić zadanie.

Po zniszczeniu części nie łącz go z pojemnikiem na kompost na słoneczniki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zanieczyszczonych części. Lepiej jest spalić się lub zostać odebranym przez zbieracza odpadów.

#3 Przycinanie słoneczników do kształtu

Zawsze jest lepiej, gdy we wszystkim, co robisz, jest styl i kreatywność. Twoje rzemiosło będzie bardziej atrakcyjne, gdy zostanie włożone z wysiłkiem.

Tak więc, po przycięciu uszkodzonych części wieloletniego słonecznika, przytnij go do kształtu. Przycinając rośliny do pożądanych kształtów lub stylu, ujawni się nowy wygląd.

#4 Podlewanie roślin po przycięciu

Rośliny również odczuwają stres po przebudowie. Z tego powodu potrzebują regularnej dawki wody, aby zmniejszyć ciśnienie. Wlej wodę do górnego cala, aby namoczyć suchą powierzchnię słonecznika, dzięki czemu wchłonie składniki odżywcze.

Kiedy przycinać słoneczniki

Słoneczniki są naturalnym promieniem słońca, ponieważ rozświetlają Twój dzień w każdym nastroju. Ich jasne, słoneczne płatki i środek w kolorze czekolady przyciągają wzrok i przyciągają wzrok. Zawsze poczujesz się jak w lecie, gdy zobaczysz te kwiaty po drodze. Czy mam rację?

Ale kiedy najlepiej przycinać słonecznik?

#1 Tnij rośliny dwa razy w roku

Późną wiosną lub blisko lata przytnij wieloletnie słoneczniki o połowę mniejsze od ich pierwotnego wyglądu. Dobrym pomysłem jest przycinanie słonecznika. Następnie ponownie zminimalizuj rozmiar słonecznika przez kilka tygodni.

 

#2 Utrzymuj ciepły klimat

Około czerwca ogrodnicy z cieplejszych temperatur zwykle przycinają słoneczniki, zmniejszając o dwie trzecie ich pierwotnej długości.

W cieplejszym klimacie słoneczniki mogą łatwo się rozwijać dzięki swoim rozsądnym rozmiarom dzięki przycinaniu.

 

#4 Nie przycinaj po pojawieniu się pierwszych kwiatów

Zwykle wieloletnie słoneczniki kwitną latem między środkowymi i późnymi okresami. Producenci słonecznika powinni zawsze od czasu do czasu czuwać nad swoimi roślinami. Przycinanie ich po utworzeniu pąków nie jest dobre.

Jednak odmiana kwitnienia późnego lata ma inny sposób przycinania niż inne odmiany. Typy kwitnące późnym latem muszą zostać przycięte, gdy osiągną wysokość od półtora do dwóch stóp. Zakwitną po tygodniach regeneracji po cięciach.

 

#5 Przycinanie najwyższych odmian w czerwcu lub lipcu

W czerwcu lub lipcu trzeba przyciąć niektóre odmiany słoneczników, takie jak słonecznik meksykański lub „Tithonia diversifolia” i słoneczniki maksymilianowe lub „Helianthus maximiliani”. Musisz zmniejszyć ich rozmiary; wystarczy nowa, łatwa do opanowania wysokość 4 stóp.

Słoneczniki maksymiliańskie mogą przetrwać w miesiącach zimowych. Jej nasiona służą jako pokarm dla ptaków. Ale wtedy należy przyciąć wysokie słoneczniki na nadejście wczesnej wiosny.

#6 Pamiętaj, że roczne słoneczniki już nie zakwitną

Niektórzy plantatorzy usuwają ten rodzaj słonecznika; dzieje się tak, ponieważ nie mogą zakwitnąć i wyprodukować kolejnej partii. Można je przyciąć, gdy zaczną brązowieć i wysuszyć liście i łodygę.

 

Wniosek

Ostateczna akcja będzie Twoja. Mam nadzieję, że zastosujesz kroki i pomysły, którymi właśnie się z Tobą podzieliliśmy. Rzeczy wymienione powyżej poprawią Twój potencjał i wzmocnią moc Twojego zielonego kciuka. Przycinanie słoneczników może brzmieć ekscytująco, ale zawsze pamiętaj o pracy z radosnym sercem.

To, co zbierasz, jest tym, co siejesz!