Co to jest poduszka wzmacniająca? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jeśli jesteś ciekaw, czym jest poduszka wzmacniająca, to po prostu cylindryczna poduszka do rzucania. Właściciele domów często używają poduszek wzmacniających jako dekoracji ze względu na ich unikalny kształt i rozmiar. Poduszki te przydają się jednak również w inny sposób.

Można zastosować poduszkę wzmacniającą podobnie jak poduszka rolowana. Cylindryczny kształt zapewnia idealne podparcie pod szyję lub plecy, a nawet jako podniesienie nóg. Dowiedz się więcej o tej wszechstronnej poduszce poniżej.

Co to jest poduszka wzmacniająca?

Ze względu na cylindryczny kształt, poduszka wzmacniająca może być wymienna z poduszką rolowaną. Ze względu na ten dokładny kształt poduszki wzmacniające zapewniają doskonałe podparcie w różnych obszarach ciała; stąd nazwa wzmacnia lub „wspierać”. Możesz także poeksperymentować z wypełnieniem, którego użyjesz w poduszce wzmacniającej, aby znaleźć idealne dopasowanie do zamierzonego zastosowania.

Pamiętaj, że chociaż poduszki mogą stać się poduszkami podtrzymującymi, właściciele domów często używają ich jako elementów dekoracyjnych. Idealnie, jeśli chcesz mieć twarde poduszki wzmacniające ze względów estetycznych. Możesz umieścić te cylindryczne poduszki w sofach lub łóżkach jako ozdobę i dodać wyjątkowego uroku otoczeniu.

Jeśli chcesz zastosować poduszkę wzmacniającą, możesz potraktować ją jak poduszkę do ciała. Przytulanie go może pomóc wyrównać kręgosłup, a akt przytulania może stymulować uwalnianie hormonów dobrego samopoczucia. W zależności od rozmiaru poduszkę można umieścić pod nogami, plecami lub szyją, aby utrzymać prawidłową postawę i złagodzić ból lub stan zapalny.

Rodzaje poduszek wzmacniających

Poduszki wzmacniające można rozróżnić na podstawie ich rozmiarów i materiałów. Może to oznaczać inną osłonę lub farsz, w zależności od producenta lub jeśli sam je wykonasz. Popularnym materiałem na poduszki jest bawełna ze względu na jej miękką fakturę, można ją również znaleźć w poduszkach dekoracyjnych.

Innym materiałem, który jest stosunkowo łatwy do znalezienia, jest poliester, ale zamiast tego możesz wybrać piankę i mikrokulki, jeśli chcesz wygodniej. Pianka jest bardzo trwała, ale niektórzy lubią też delikatne masowanie mikrokulek. Co więcej, nie daj się zmylić, jeśli zobaczysz poduszki z płaską stroną sprzedawane jako podpórki, mimo że nie mają pełnego cylindrycznego kształtu.

Do czego służy poduszka wzmacniająca?

Jak wspomniano wcześniej, poduszki wzmacniające to poduszki dekoracyjne, których można również używać do podparcia odcinka szyjnego, ramienia i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Możesz umieścić je pod szyją, plecami, nogami, stopami i ramionami, tak jak w przypadku innych poduszek w rolkach. Wypełnienie tych luk powinno pomóc przywrócić prawidłową postawę kręgosłupa, niezależnie od tego, czy leżysz, czy siedzisz.

Zasadniczo loft, kształt i rozmiar poduszki wzmacniającej sprawiają, że jest ona wszechstronna. Możesz dodać go do dekoracyjnych poduszek do rzucania, aby nadać projektowi więcej osobowości, ale może to być również poduszka do użytku fizycznego. Używaj go tak samo, jak innych rodzajów poduszek, takich jak poduszki na ciało, poduszki klinowe, poduszki na szyję, a nawet poduszki ciążowe.

Możesz nawet użyć poduszek wzmacniających, aby wspierać się podczas ćwiczeń. Włącz te poduszki do unoszenia nóg i przysiadów, aby uzyskać dodatkowy komfort i bezpieczeństwo. I wreszcie, poduszka wzmacniająca może działać jako poduszka dla dziecka i podpierać malucha podczas brzuszka.

Kto może używać poduszki wzmacniającej?

Każdy może używać poduszki wzmacniającej, o ile znasz odpowiednie dla niej miejsce. Na przykład, każdy może skorzystać na przytulaniu poduszki cylindrycznej tak, jak na poduszce do ciała. Może to złagodzić stres i pomóc wyprostować kręgosłup podczas snu.

Ci, którzy śpią na plecach, mogą umieścić poduszkę wzmacniającą pod plecami, szyjami lub nogami, aby utrzymać dobrą pozycję do spania i uniknąć bólu ciała. Możesz również podnieść głowę, aby złagodzić problemy z oddychaniem, lub osoby cierpiące na ból z powodu stanu zapalnego mogą użyć poduszki wzmacniającej, aby poprawić krążenie w stopach i nogach. Wreszcie, kobiety w ciąży, które muszą spać na boku, mogą użyć poduszki do podparcia, aby nie przewracały się na plecy.

Jak czyścić poduszki wzmacniające

Czyszczenie poduszek z zagłówkiem nie różni się od czyszczenia innych rodzajów poduszek. Oznacza to, że najpierw należy sprawdzić etykietę, aby poznać zalecenia dotyczące materiału, z którego korzysta Twoja poduszka. Jednak często zdarza się, że poduszka wzmacniająca ma zdejmowaną osłonę, którą można prać ręcznie lub włożyć do maszyny.

Używaj delikatnego detergentu i nigdy nie szorstkich produktów, aby uniknąć uszkodzenia poduszki. Co więcej, nie musisz często myć samej poduszki. Odkurzanie i wystawianie go na działanie promieni słonecznych powinno pomóc w dezodoryzacji i usunięciu wszelkich nagromadzonych patogenów i kurzu. A jeśli rzeczywiście umyłeś poduszkę, powinna dokładnie wyschnąć, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Wniosek

Poduszki zwijane, poduszki wzmacniające lub jakkolwiek je nazwiesz, ich cylindryczny kształt sprawia, że ​​są bardzo wszechstronne. Ale czym jest poduszka wzmacniająca per se? Możesz myśleć o tym jako o cylindrycznej poduszce do rzucania.

Jest powszechnie używany jako element dekoracyjny, ale można go również traktować jako body, rolkę, klin lub poduszkę dla niemowląt. Możesz utrzymać prosty kręgosłup, umieszczając poduszkę wzmacniającą pod szyją lub plecami, a także możesz złagodzić nacisk, unosząc obszary ciała za pomocą tej poduszki. Niektórzy używają go nawet dla niemowląt na brzuszku, śpiących na boku podczas ciąży i ćwiczących.