Jak podzielić roślinę koniczyny w 5 prostych krokach?

Możesz szybko nauczyć się dzielić roślinę koniczyny na trzy etapy. Chociaż może to być mylące, czym jest sama koniczyna, nie jest zaskakujące, że wielu ogrodników chciałoby mieć dużo tej trójlistnej rośliny w ogrodzie.

Najpopularniejszą rośliną koniczyny jest szczaw zajęczy lub szczawik, który rozmnażasz za pomocą podziałów korzeniowych. To sprawia, że ​​koniczynki są łatwą rośliną do kopiowania i odtwarzania pożądanych cech rośliny rodzicielskiej. Dodatkowo warto zauważyć, że koniczynki są doskonałymi roślinami domowymi, więc dzielenie ich byłoby optymalne w szklarni.

Jak podzielić roślinę koniczyny w 5 prostych krokach?

Tunel foliowy zapewnia idealne środowisko dla roślin początkowych, dotyczy to również roślin koniczyny.

Jak podzielić roślinę koniczyny dla początkujących

Podział

Pierwszym krokiem jest przygotowanie działek do sadzenia. Najlepszy czas na rozpoczęcie tego procesu to moment, w którym roślina koniczyny rozwinie nowy wzrost. W ten sposób wiesz, że roślina przerywa stan uśpienia wczesną wiosną.

Rozszerzenie University of Vermont podkreśla znaczenie czekania, aż koniczynki zakończą uśpiony cykl przed podziałem, a to może się zdarzyć jesienią. Sam podział to prosty proces wyjęcia koniczynki z jej podłoża. Powinieneś zobaczyć bulwy z boku korzeni, których możesz użyć do sadzenia.

Te bulwy są tym, co sprawia, że ​​koniczyna jest wyjątkowa, ponieważ zastępują zwykłą bryłę korzeniową do podziału. Wyglądają jak małe szyszki i są tym, czego użyjesz do sadzenia. Fantastyczną rzeczą w nich jest to, że można je sadzić w dowolnej orientacji.

Roślina koniczyny będzie się rozwijać, niezależnie od tego, czy sadzisz bulwy na boki, w górę czy w dół.

Sadzenie

Po zebraniu bulw do sadzenia możesz użyć ziemi doniczkowej i piasku jako podłoża dla nich. Nie musisz ich zakopywać głęboko, ale upewnij się, że pojemnik, którego używasz, ma dobry drenaż. Nie chcesz nasycać ich wodą i ważne jest, aby utrzymać średnią wilgotność, aby koniczynki mogły się osiedlić.

Doniczka o szerokości 8 cali stanowi również odpowiedni pojemnik na bulwy, a każdy z nich może pomieścić do czterech części koniczyny. I chociaż koniczynki nie są wybredne pod względem orientacji do sadzenia, doświadczeni ogrodnicy zalecają trzymanie tępego wierzchu do góry, a zwężającego się końca na głębokości dwóch cali. W ten sposób koniec produkujący liście znajduje się na górze.

Jaka jest idealna lokalizacja na rozpoczęcie dywizji koniczyny? Tunel foliowy zawsze będzie odpowiedni do zakładania dowolnych roślin, ponieważ chroni te wrażliwe obszary przed surowym i nieprzewidywalnym klimatem. Dzięki roślinom koniczyny będą się dobrze rozwijać w jasnym obszarze, który nie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Konserwacja

Jak wspomniano w tym artykule, dla ogrodników korzystne jest uprawianie w szklarni podziałów koniczyny. Łatwiej jest utrzymać idealną temperaturę, 70°F w dzień i 60°F w nocy. Wygodniej będzie również zauważyć wszelkie oznaki opóźnienia wzrostu, ponieważ możesz zidentyfikować potencjalny czynnik, który spowodował to w pomieszczeniu.

Jakie są inne rosnące wymagania koniczynek? Można je jednorazowo nawozić rozcieńczonym roztworem w okresie wegetacji, a po kwitnieniu powtórzyć. Po spełnieniu tych wymagań i korzystaniu ze szklarni nie powinieneś mieć problemów.

Wydział Rolnictwa Uniwersytetu Arkansas chwali koniczynę jako łatwą w uprawie roślinę. Jedynym problemem, który możesz zobaczyć, są szkodniki, takie jak przędziorków, ale owadom takim jak one można łatwo zapobiegać w szklarni. Dzięki staranności w utrzymaniu i konsekwentnej pielęgnacji roślin, Twoje oddziały powinny dobrze prosperować i wyrosnąć na zdrowe koniczynki.

Dbanie o roślinę koniczyny

Po pomyślnym uruchomieniu koniczynek z dywizji możesz nauczyć się dbać o swoje rośliny. Chociaż większość koniczynek nie lubi bezpośredniego światła, niektóre odmiany, takie jak czerwone i różowe koniczynki, będą się najlepiej rozwijać w pełnym słońcu. W szklarni należy również utrzymywać temperaturę około 40 stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie 50%.

Podlewanie koniczynek jest podobne do innych roślin, w których można wcześniej sprawdzić wilgotność podłoża. A co z karmieniem koniczyny? Rośliny te nie są ciężkimi żernikami, więc nie wymagają dużej suplementacji nawozem.

Jednak zawsze można lekko nawozić w okresie wegetacji i wzmocnić kwitnienie za pomocą nawozu zbilansowanego lub kwitnącego. Warto zauważyć, aby przestać nawozić, gdy koniczyna zacznie swój cykl uśpienia. Niektóre odmiany mogą mieć krótki cykl, a niektóre w ogóle nie wejdą w stan uśpienia.

Wniosek

Wielu ogrodników jest zainteresowanych uprawą trójlistnej koniczyny. Jeśli rośliny już istnieją w Twoim ogrodzie, możesz nauczyć się, jak podzielić roślinę koniczyny w trzech krokach. Zacznij od sprawdzenia, czy roślina nie wyszła w stan spoczynku jesienią.

Możesz wykopać roślinę i zebrać bulwy. To sprawia, że ​​koniczyna jest łatwa do rozmnażania, ponieważ nie trzeba dzielić bryły korzeniowej. Zbierz bulwy po bokach korzenia i są gotowe do sadzenia.

Zakop je tępym wierzchem do góry na głębokości 2 cali w mieszaninie piasku i ziemi doniczkowej. Zapewnij dobry drenaż i wilgotne podłoże, jednocześnie utrzymując przegrody w jasnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wreszcie, utrzymanie podziałów koniczyny jest łatwe, głównie jeśli używasz tunelu polifoliowego do monitorowania temperatury i zwalczania potencjalnych szkodników, takich jak przędziorków.