Jak zainstalować stopki do krzeseł obrotowych

Wszyscy wiemy, jak ważne jest dbanie o nasze krzesła. Musimy się upewnić, że są czyste i powinniśmy je regularnie odkurzać. Jedną rzeczą, która może się jednak zdarzyć z czasem, jest to, że ślizgacze stóp krzesła obrotowego mogą się zużyć lub całkowicie się zerwać.

Jeśli tak się stanie, usłyszysz pisk podczas obracania się na krześle.

Jak zainstalować stopki do krzeseł obrotowych

Ślizgi na spodzie nóg krzesła zapobiegają przesuwaniu się po podłodze zadrapań na podłodze, a także chronią przed uszkodzeniem drewna przez ciężkie meble poruszające się po pokoju. W tym poście na blogu dowiesz się, jak zastąpić te ślizgacze czymś nowym!

Kroki instalacji stopek krzesła obrotowego

Krok 1. Wyczyść nogi krzesła czystą szmatką. Na tym etapie warto mieć pod ręką ręczniki papierowe i pastę do mebli lub wosk, jeśli chcesz dokładnie wyczyścić krzesło. Jest to również doskonała okazja, aby za pomocą jednego z tych produktów zadbać o wszelkie wycieki na podłodze.

Krok 2. Następnie umieść nowe stopki na nogach krzesła. Najlepszym sposobem na to jest położenie go tak, aby jeden koniec zachodził na drugi, a następnie umieszczenie jednej stopy na wierzchu obu kawałków. Zapobiegnie to późniejszemu zsuwaniu się!

Krok 3. Na koniec weź gwóźdź lub śrubokręt i wbij co najmniej dwa gwoździe po każdej stronie prowadnicy (aby upewnić się, że są bezpieczne), zanim użyjesz śrub, aby je całkowicie przymocować.

Ważne jest również, aby użyć wiertarki do tego zadania, jeśli masz taką dostępną, ponieważ będzie działać znacznie szybciej niż zwykłe uderzanie młotkiem z siłą, która może spowodować uszkodzenie podłogi!

Pamiętaj, że meble mogą wymagać większego podparcia, gdy zostanie na nich nałożony dodatkowy ciężar.

Jak usunąć poślizg z krzesła?

Są dwa sposoby na usunięcie poślizgu z krzesła.

Najpierw możesz ostrożnie podważyć przód ślizgacza, a następnie powoli go odciągnąć, aż będzie wolny. Może to zająć trochę czasu, ponieważ ślizgacze mają tendencję do zacinania się w miejscu, jeśli wokół śrub pozostały jakiekolwiek pozostałości kleju lub starej uszczelki.

Pamiętaj, aby nie wymuszać tego procesu zbyt mocno, ponieważ może to spowodować uszkodzenie! Lepiej jest użyć szpikulca do lodu lub śrubokręta zamiast ciągnąć, jak długo to zajmie.

Nie ma znaczenia, jak bardzo byłeś ostrożny podczas ich instalowania, w końcu będą wymagały wymiany po tylu latach (zwykle około pięciu). Jeśli zauważysz skrzypienie dochodzące z krzesła, to znak, że czas wymienić stopy.

Jak długo masz swoje krzesło, może to wskazywać, ile razy zostały one wcześniej wymienione i ile mają lat

Jeśli jednorazowa wymiana nie wystarczy, wybierz inną opcję, nie tak drastyczną jak zakup nowych krzeseł. Zalecamy stosowanie nakładek, ponieważ sprawdzą się one dobrze na każdym rodzaju podłogi lub powierzchni

Wiele osób nie wie, jaki rodzaj kupić, ponieważ w sklepach jest teraz tak wiele rodzajów! Najpopularniejsze są wykonane z materiałów metalowych i gumowych, ale pokażemy Ci, jak łatwo może to być, jeśli udasz się tutaj.

Jakie są najlepsze prowadnice krzeseł do podłóg z twardego drewna?

Najlepsze prowadnice krzeseł do podłóg z twardego drewna to te, które mają metalowy wałek, dzięki czemu można je łatwo przesuwać.

Są również dostępne w różnych szerokościach, aby dostosować szerokość podłogi i ilość miejsca między nogami mebli a podłożem pod nim.

Upewnij się, że sprawdziłeś, jak długo każdy z nich mierzy, ponieważ jeśli są dłuższe niż to konieczne, po obu stronach będzie dodatkowa guma, która może hałasować, gdy ludzie przechodzą lub przesuwają krzesła.

Jakiego rozmiaru potrzebuję?

Oto prosty sposób na ustalenie, jaki rozmiar należy uzyskać: zmierz odległość od miejsca, w którym stykają się nogi, do miejsca, w którym ostatnia część drewna zatrzymuje się przed podłogą. Jeśli masz dywan, zmierz, jak nisko osiągnie ten punkt i dodaj około dwóch cali.

Zmierz od ostatniego kawałka drewna do tego, jak daleko sięga ziemi:

Krok 1. Powiedzmy, że masz rację na 12″, to czego chcesz to 14″ poślizg bez amortyzacji pomiędzy nimi, ponieważ różnica wynosi tylko cztery cale.

Krok 2. Byłoby bardziej wskazane, gdybyś miał dłuższy dystans, taki jak 16″, 18″, 20″. W tym przypadku uzyskanie ślizgu 18″ bez żadnego wyściółki jest lepsze, ponieważ do tego czasu guma zaczyna się ponownie zakrzywiać, co pomaga trzymaj brud i gruz z dala od miejsc, w których zwykle chodzą ludzie”.

Jak dbać o poślizgi

Jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby Twoje krzesło ślizgało się tak długo, jak to możliwe.

Po pierwsze, zawsze używaj śrub i podkładek dostarczonych w pakiecie, gdy instalujesz je z nowymi lub starymi krzesłami. Zapobiegnie to niepotrzebnemu momentowi obrotowemu na samym ślizgu, który mógłby spowodować jego szybsze niż normalnie zużycie.

Po drugie, jeśli masz krzesło, które nie ma gwintowanego otworu w poślizgu, w którym można je przykręcić, znajdź starą drewnianą łyżkę lub coś innego z okrągłym końcem i użyj jej, aby docisnąć gumę do spodu noga mebla.

Pomoże to wytworzyć pewien opór, więc z biegiem czasu ślizgacze nie ścierają nadmiaru materiału, który może prowadzić do dziur lub pęknięć.