Jak gorąco może stać się tunel foliowy

Ogrodnicy, którzy zastanawiają się nad założeniem tunelu foliowego, często zastanawiają się: „Jak gorąco może się nagrzać tunel foliowy?” Jeśli chcesz mieć zdrowe i kwitnące rośliny, musisz nauczyć się, jak utrzymać najlepsze warunki wzrostu w szklarni.

Jedną z najlepszych rzeczy w ogrodnictwie tunelowym jest fakt, że możesz przejąć pełną kontrolę nad środowiskiem swojej rośliny. Jednym z ważnych czynników do rozważenia jest temperatura wewnątrz obudowy. Aby utrzymać idealną temperaturę wewnętrzną na stałym poziomie od około 80˚ do 85˚F, musisz wiedzieć, jak regulować ciepło, które Twój tunel foliowy wykorzystuje przed promieniami słonecznymi.

Jak gorąco może stać się tunel foliowy

Twój tunel foliowy jest jak samochód. W ciepły i słoneczny dzień może dość szybko nagrzać się do ponad 30 stopni Celsjusza. Z tego powodu najlepiej jest upewnić się, że regulujesz temperaturę, zanim twoje rośliny ucierpią i umrą.

Jaka temperatura jest za wysoka dla szklarni?

Wiesz, że temperatura jest zbyt wysoka dla twojego tunelu foliowego, gdy jest ponad 90˚F. Nie ma znaczenia, czy uprawiasz najtwardsze warzywa, takie jak pomidory – nadal nie będą dobrze radzić sobie w tak wysokiej temperaturze, ponieważ stracą tylko wodę, której potrzebują do rozwoju.

Wiesz, że twoje rośliny cierpią z powodu upału, gdy ich liście opadają lub zrzucają część liści, próbując oszczędzać wodę. Jak wcześniej wspomniano, aby zapewnić stały wzrost roślin, musisz utrzymywać idealną temperaturę w zakresie od 80˚ do 85˚F.

Czy szklarnie działają w gorącym klimacie?

Tak, robią. Jeśli mieszkasz na obszarach o gorącym klimacie, najlepszym sposobem na zapewnienie wzrostu i rozwoju roślin przez cały rok jest założenie szklarni.

Jednakże, gdy temperatura na zewnątrz wzrośnie powyżej 30 stopni Celsjusza, najlepiej kontrolować przyrost ciepła, dodać tkaninę zacieniającą, użyć chłodnicy wyparnej i systemu, który przenosi ciepło z gruntu do powietrza. Zapobiegnie to przegrzaniu tunelu foliowego.

Jaka temperatura powinna być apolitunnel w nocy?

Większość roślin w tunelu foliowym będzie ci wdzięczna, jeśli przez noc utrzymasz temperaturę wewnętrzną na poziomie 75˚F. Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje upraw dają lepsze wyniki, gdy są uprawiane w niższych temperaturach w tunelu foliowym.

Jak schłodzić szklarnię?

Tunel foliowy można schłodzić, upewniając się, że jest odpowiednio wentylowany. Twoje przegrzane rośliny odnajdą ulgę, jeśli użyjesz wywietrzników dachowych, bocznych wywietrzników żaluzjowych i otworzysz drzwi tunelu foliowego. Będziesz w stanie zapewnić swoim roślinom pełną wymianę powietrza co około dwie minuty, jeśli wywietrzniki dachowe będą stanowić około jednej piątej powierzchni podłogi.

Czy apolytunnel może uzyskać za dużo słońca?

Tak, może – zwłaszcza latem. Należy pamiętać, że bez odpowiedniej wentylacji za pomocą wentylatorów i wywietrzników dachowych zbyt dużo ciepła może spowodować uszkodzenie upraw. Niektórzy ogrodnicy próbując wpuścić do szklarni dużo światła słonecznego, przegrzewają swoje rośliny.

Jakie rośliny mogą przetrwać ekstremalne upały?

Kosmos, nagietek, werbena cytrynowa, lantana, rozchodnik, szałwia i geranium to tylko niektóre z kilku rodzajów kochających ciepło roślin, które mogą sprawić, że każdy ogród będzie wyglądał bujnie i tętniący życiem nawet w szczycie sezonu letniego.

Czy znacznie lepiej jest uprawiać rośliny w szklarni?

Tak, ogrodnictwo tunelowe jest o wiele bardziej korzystne dla Ciebie i Twoich roślin niż tradycyjne ogrodnictwo na świeżym powietrzu. Sprawdź powody, dla których:

Służy jako schronienie dla twoich roślin

Podczas gdy ogrody zewnętrzne są stale narażone na stale zmieniające się warunki pogodowe, a także ciągłe zagrożenie destrukcyjnymi szkodnikami i zwierzętami, tunele foliowe mają zapewnione chronione środowisko. silne wiatry, zamiecie, śnieg, grad i inne trudne warunki pogodowe. Co więcej, ogrodnictwo w tunelu foliowym pozwala również na powstrzymanie szkodliwych szkodników i pożytecznych owadów.

Możesz przejąć pełną kontrolę nad środowiskiem uprawy rośliny

Oprócz ochrony roślin przed niepogodą, sezonowymi szkodnikami i szkodnikami, apolitunel pozwala również stworzyć najlepsze środowisko do uprawy dla twoich roślin. Będziesz w stanie utrzymać temperaturę i wilgotność wewnątrz obudowy na stałym poziomie. Innymi słowy, nie ma znaczenia, czy na zewnątrz pada śnieg – Twoje rośliny nadal mogą cieszyć się tropikalnym środowiskiem wewnątrz szklarni.

Będziesz mógł wyhodować więcej odmian roślin i przedłużyć ich sezony wegetacyjne

Ponieważ rośliny uprawiane w apolitunelach nie są narażone na działanie warunków atmosferycznych na zewnątrz, będziesz w stanie przedłużyć ich sezon wegetacyjny. Co więcej, oznacza to, że będziesz mógł uprawiać gatunki roślin, które nie są nawet rodzime dla twojego obszaru.

Końcowe przemyślenia na temat odpowiedzi na pytanie „Jak gorąco może apolytunnelGet?”

Chociaż ważne jest, aby znać odpowiedź na pytanie „Jak gorąco może się nagrzać tunel poliamidowy?”, kluczem jest przejęcie pełnej kontroli nad temperaturą i wilgotnością wewnątrz konstrukcji. Możesz to skutecznie zrobić za pomocą wywietrzników dachowych, wywietrzników bocznych, wentylatorów i innych narzędzi, które mogą schłodzić rośliny.