Jak farbować storczyki na niebiesko. 2 proste sposoby

Możesz szybko nauczyć się farbować storczyki na niebiesko na dwa proste sposoby. Zanurzanie i infuzja to zaufane techniki zmiany koloru storczyków. W końcu niebieskie kwiaty są naturalnie bardzo rzadkie, co sprawia, że ​​niebieskie storczyki są bardziej pożądane w ogrodach i szklarniach.

Niestety, trudno jest hodować storczyki w kolorze niebieskim, a nawet storczyki Vanda są bliższe fioletowi. Aby uzyskać przyciągające wzrok niebieskie storczyki, hoduj swoje rośliny w tunelu foliowym, aby zapewnić kwiaty wysokiej jakości. Następnie wypróbuj dwie poniższe metody i eksperymentuj z koncentracją kolorów, aż uzyskasz niebieski kolor, którego szukasz.

Jak farbować storczyki na niebiesko. 2 proste sposoby

Przewodnik dotyczący farbowania storczyków na niebiesko

Istnieją dwie główne techniki barwienia storczyków na niebiesko. Jeśli chcesz użyć kwiatów ciętych, metoda zanurzeniowa jest odpowiednia. Z drugiej strony nieco drobiazgowy sposób infuzji daje bardziej satysfakcjonujący efekt, ponieważ rozprowadza niebieski kolor w storczyku.

Zanurzenie

Zanurzenie to najłatwiejszy sposób na zabarwienie storczyków na niebiesko. Jeśli jesteś zaznajomiony z farbowaniem tulipanów i róż, możesz zastosować podobną technikę podczas farbowania storczyków. Użyj ściętych białych kwiatów orchidei wraz z łodygami i zanurz je w kolorowej wodzie.

Możesz użyć rozpuszczalnego w wodzie barwnika spożywczego, aby stworzyć roztwór do zanurzania. Ilość barwnika, którego użyjesz, będzie dyktować intensywność koloru powstałych niebieskich storczyków. Ale co, jeśli nie chcesz używać ciętych kwiatów do farbowania?

Niestety wynik nie byłby tak przyjemny, gdy wykonasz tę technikę z żywymi storczykami. W końcu korzenie tych kwiatów niezbyt dobrze gromadzą wodę. Niemniej jednak, jeśli udało Ci się z powodzeniem ufarbować żywe storczyki na pożądany niebieski odcień, może to być długotrwały efekt.

Infuzja

Jeśli zdecydujesz się na farbowanie storczyków na niebiesko za pomocą infuzji, możesz uzyskać bardziej satysfakcjonujący efekt. Ta technika jest powszechna na rynku do tworzenia storczyków z niebieskim motylem. Można je łatwo odróżnić, ponieważ korzenie powietrzne mają stopniowo niebieski kolor, aw szypułce znajduje się miejsce, w którym podano napar.

Technika infuzji w farbowaniu storczyków polega na bezpośrednim wstrzyknięciu barwnika do łodygi kwiatowej za pomocą igły. Stworzysz mały otwór, aby utworzyć ścieżkę w łodydze rośliny, aby wstrzyknąć igłę podskórną. Jednak do tej metody użyjesz specjalnego barwnika.

Zanim storczyki zmienią kolor, minie 24 godziny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj świeżych pąków orchidei, które jeszcze nie zakwitły. Aby uszczelnić właśnie wstrzyknięty otwór, będziesz musiał również pokryć go woskiem. Rezultat wygląda bardziej naturalnie, ale warto zauważyć, że skuteczne zaparzanie storczyków wymaga praktyki, a nawet pomocy profesjonalisty.

Chcesz użyć odpowiedniego barwnika i upewnić się, że dobrze rozprowadzi się w okresie kwitnienia. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie storczyków niewłaściwym zastrzykiem. Ogólnie infuzja jest bardziej techniczna, ale daje bardziej satysfakcjonujący wynik.

Co się dzieje, gdy farbowane storczyki ponownie zakwitną?

Barwione storczyki i wynikające z nich niebieskie kwiaty z pewnością wyróżnią się w każdym ogrodzie. Jednak opiekowałaś się tymi roślinami w szklarni i szkoda by było, gdyby uległy uszkodzeniu po farbowaniu. Jeśli wykonałeś powyższe metody, co stanie się z orchideą, gdy ponownie zakwitnie?

Najlepsze kwiaty do barwienia to te białe, a gdy twoje rośliny wypuszczą nowe kwiaty, również będą białe. Doskonałą techniką uzyskania świeżych kwiatów na niebiesko byłoby farbowanie kwiatów na etapie pączków. Nie oczekuj jednak, że kolor będzie tak intensywny.

Jak dbać o barwioną orchideę

Barwienie storczyków nie jest procesem naturalnym. Dlatego można się spodziewać, że sprawi to, że rośliny będą bardziej wrażliwe na warunki środowiskowe. Na przykład zmienne światło i temperatura mogą powodować uszkodzenia łatwiej niż wcześniej.

Apolytunnel może pomóc zachować żywy i zdrowy wygląd Twoich barwionych storczyków, ponieważ chroni środowisko. Poza tym nie ma tak naprawdę żadnych unikalnych praktyk, które musisz wykonać w przypadku farbowanych storczyków. Warto tylko podkreślić, że są one bardziej podatne na zmiany środowiskowe.

Dbaj o swoje farbowane storczyki tak samo jak o każdą orchideę. Temperatura i wilgotność nie powinny być ekstremalne, a rośliny powinny być dobrze nawodnione. Jeśli zdecydujesz się na infuzję storczyków, pamiętaj, aby po naniesieniu barwnika zakryć otwór woskiem.

Wniosek

Jeśli kiedykolwiek widziałeś niebieską orchideę, prawdopodobnie pomyślałeś o samodzielnym wyhodowaniu ich. Jednak prawda kryjąca się za tymi wyjątkowymi kwiatami polega na tym, jak farbować storczyki na niebiesko za pomocą dwóch metod. To zaskakujące, ale kolor niebieski nie jest powszechny wśród kwiatów, zwłaszcza wśród storczyków.

Prowadzi to do wynalezienia metody zanurzania i infuzji w celu farbowania białych storczyków na niebiesko. Można nawet ufarbować storczyki w fazie pączkowania, aby nowe kwiaty miały jaśniejszy niebieski kolor. Kwiaty cięte są idealne do zanurzania, a świeże pąki orchidei dobrze reagują na napar.

Należy jednak pamiętać, że barwione storczyki będą wymagały uważnej pielęgnacji, ponieważ proces ten czyni je bardziej podatnymi na zmiany środowiskowe. A jeśli zdecydujesz się na samodzielne wstrzykiwanie roślin, zachowaj ostrożność, aby uniknąć uszkodzeń rośliny. Korzystanie z apolitunelu pozwoli stworzyć energiczne rośliny, które dobrze zniosą barwienie i może zapewnić spójne środowisko dla ochrony barwionych roślin.