Jak używać poduszki ciążowej 4 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz nauczyć się korzystać z poduszki ciążowej, będzie to zależeć od obszaru ciała, na który celujesz. Istnieją różne poduszki ciążowe, ale większość z nich jest wszechstronna do różnych zastosowań i wsparcia. Dlatego zrozumienie jego zastosowania zależy od tego, gdzie chcesz wesprzeć lub potrzebujesz łagodzenia napięcia.

Najlepiej też, jeśli nauczysz się robić poduszkę ciążową. W ten sposób możesz dostosować jego rozmiar i kształt do swojego typu sylwetki. Ale najpierw przeczytaj ten przewodnik poniżej, aby zrozumieć poduszki ciążowe i ich zawartość.

Jak używać poduszki ciążowej 4 najlepsze sposoby

Jak używać poduszek ciążowych

Poduszki ciążowe są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i typach, aby dostosować się do zmieniającego się ciała. Można je jednak szybko zaklasyfikować do poduszek na całe ciało i mniejszych poduszek ciążowych. Pierwsza z nich może wspierać ciało od stóp do głów, podczas gdy druga jest ukierunkowana na określone obszary.

Podparcie brzucha

Zarówno poduszki na całe ciało, jak i mniejsze poduszki ciążowe mogą zapewnić wsparcie dla Twojego dziecka. Na przykład poduszka ciążowa o pełnej długości może podążać za krzywizną brzucha. Podobnie możesz spać z klinowymi poduszkami ciążowymi i poduszkami ciążowymi w kształcie litery U pod brzuchem dziecka i pomagać ci pozostać w bocznej pozycji do spania.

Oparcie pleców

Możesz również umieścić poduszki ciążowe na plecach lub za sobą w dolnej części kręgosłupa, aby zachować neutralną postawę. W zależności od kształtu, rozmiaru i podatności poduszki można ją nawet owinąć wokół siebie, aby jednocześnie celować w brzuch. Poza spaniem, poduszki ciążowe są pomocne w podparciu pleców, gdy siedzisz prosto lub karmisz piersią.

Oparcie głowy i szyi

Spanie na boku jest najlepsze w czasie ciąży dla zdrowia Ciebie i Twojego dziecka. Często sprawdzamy, czy nasze plecy są dobrze podparte, ale zaniedbujemy głowę, szyję i ramiona. W tym regionie możesz użyć krzywych poduszek ciążowych, aby je podeprzeć lub umieścić mniejsze poduszki pod szyją, aby wypełnić szczelinę w materacu.

Wspólne wsparcie

Na koniec użyj poduszki ciążowej, aby zmniejszyć nacisk na stawy, jednocześnie zachęcając do neutralnego kręgosłupa. Możesz umieścić poduszkę klinową między nogami lub ramionami, aby złagodzić napięcie stawów. Możesz nawet unieść nogi, aby zmniejszyć obrzęk z powodu słabego krążenia lub owinąć nogi i ręce w większe poduszki ciążowe, aby wspierać prawidłową postawę podczas snu.

Rodzaje poduszek ciążowych

Możesz użyć poduszki ciążowej, aby celować w określone obszary, a nawet zapewnić wsparcie całemu ciału. Ale oprócz nauki powyższych miejsc, najlepiej byłoby zrozumieć każdy rodzaj poduszki ciążowej. Wybierz najlepszą dla siebie lub połącz kilka poduszek, aby zapobiec napięciu, bólowi ciała, dyskomfortowi i problemom z postawą.

Pełna długość

Poduszka ciążowa o pełnej długości wygląda jak długa poduszka do łóżka, która biegnie wzdłuż całej długości ciała. Chociaż nie ma krzywizn, możesz go przytulić i owinąć ramiona i nogi dla wygody. Niektóre typy są nawet elastyczne, dzięki czemu można je zginać zgodnie z typem ciała.

W kształcie litery U

Poduszki na całej długości nie zapewniają podparcia pleców ze względu na swój prosty kształt, dlatego poduszki w kształcie litery U są często preferowane podczas ciąży. Jest to korzystne dla całego ciała, ponieważ krzywizna może wspierać głowę, szyję, brzuch, plecy, kolana i kostki. Możesz go używać na wiele sposobów i manipulować jego umiejscowieniem.

W kształcie litery J

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w łóżku, możesz wybrać mniejszą poduszkę w kształcie litery J jako alternatywę dla poduszki w kształcie litery U. Możesz również użyć jego krzywizny do głowy i szyi, owinąć ramiona wokół ciała lub umieścić go za sobą, aby podeprzeć plecy.

Kształt litery C

Inną alternatywą dla poduszki w kształcie litery U jest poduszka ciążowa w kształcie litery C. Możesz go stosować na górną i dolną część ciała, aby złagodzić napięcia. Niektóre kobiety używają go również jako podpory w celu zmniejszenia stanu zapalnego spowodowanego zatrzymywaniem wody w nogach.

Klin

Poduszki klinowe można również uznać za poduszkę ciążową. Ze względu na swój kształt i rozmiar przydaje się do podnoszenia podczas snu lub wylegiwania się. Możesz nawet użyć go do podparcia pleców lub dziecięcego guza, gdy śpisz na boku.

Jaki jest najlepszy sposób na spanie w ciąży?

Według fundacji Nemours, najlepsza pozycja do spania w czasie ciąży jest po twojej stronie. Taka orientacja jest nie tylko wygodna, ale także doskonale wpływa na krążenie Twojego dziecka. Chcesz leżeć na lewym boku i używać poduszek ciążowych do podparcia i nie przewracać się na plecy.

Zawsze możesz poeksperymentować z różnymi poduszkami ciążowymi, aby zobaczyć, które są najwygodniejsze. Jak wspomniano wcześniej, umieszczenie ich w różnych obszarach ciała nawet łagodzi napięcie. Co więcej, najlepiej porozmawiać z lekarzem i poprosić o jego zalecenia, jeśli masz problemy ze snem.

Wniosek

Poduszka ciążowa może być Twoim nowym najlepszym przyjacielem, aby osiągnąć idealny sen. Jednak najlepiej byłoby nauczyć się korzystać z poduszki ciążowej, aby celować w określone obszary ciała i jak każdy rodzaj może zapewnić wsparcie i ulgę. W zależności od zastosowania i samej poduszki, możesz nawet podtrzymywać całe ciało.

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zabrać ze sobą podczas korzystania z poduszki ciążowej, jest jej umiejscowienie. Chcesz wykorzystać kształt i rozmiar, aby podeprzeć głowę, szyję, plecy, a nawet nogi. Przy odpowiednim stosowaniu należy złagodzić napięcie, dyskomfort, a nawet obrzęk.