Jak Deadhead Fiołki Afrykańskie. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

W dwóch prostych krokach nauczysz się zabijać fiołki afrykańskie. Pamiętaj, że chociaż fiołki afrykańskie są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, nadal będą czerpać korzyści z martwych praktyk. W ten sposób Twoje rośliny mogą przedłużyć okres kwitnienia i wyprodukować zdrowe kwiaty.

Oprócz martwienia się, pamiętaj o utrzymywaniu afrykańskich fiołków w stabilnym środowisku. Możesz rozważyć uprawę tych roślin w tunelu foliowym, aby chronić je przed ostrym światłem słonecznym, wiatrem lub deszczem. Powinieneś również być w stanie wygodniej radzić sobie z potencjalnymi problemami w pomieszczeniach.

Jak Deadhead Fiołki Afrykańskie. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jak radzić sobie ze zużytymi kwiatami fiołków afrykańskich

Krok 1. Sprawdzanie i usuwanie

Aby rozpocząć martwe fiołki afrykańskie, zawsze wypatruj umierających lub wyblakłych kwiatów. Będą wyglądać zauważalnie niezdrowo w porównaniu z innymi kwiatami i ważne jest, aby natychmiast je usunąć, aby nie konkurowały z nowymi kwiatami pod względem składników odżywczych. Właśnie dlatego fiołki afrykańskie czerpią korzyści z usychania, jeśli chcesz zapewnić zdrowe kwiaty i dłuższy okres kwitnienia.

Martwe kwiaty można usunąć, trzymając jeden z nich i przecinając go za martwą tkanką ostrymi i sterylnymi nożyczkami. Pamiętaj, aby używać wysterylizowanych i ostrych narzędzi, aby zapewnić czyste cięcie i zapobiec przenoszeniu chorób. Skoro o tym mowa, nie zaleca się odrywania kwiatu, ponieważ może on uszkodzić fiołka afrykańskiego i potencjalnie wywołać infekcję grzybiczą.

Co więcej, chcesz ciąć blisko miejsca, w którym kwiat rozgałęzia się od głównej łodygi. Byłoby również najlepiej usunąć całą łodygę, jeśli jest to lepsze dla wyglądu rośliny. W przeciwieństwie do innych roślin kwitnących, na fiołkach afrykańskich nie trzeba zostawiać starych pędów kwiatowych, ponieważ i tak w końcu staną się brązowe.

Krok 2. Konserwacja

Po odcięciu wyblakłych i zamierających kwiatów, chcesz stale sprawdzać swoje rośliny przez cały okres kwitnienia. W ten sposób zawsze możesz usunąć niezdrowe kwiaty tak szybko, jak to możliwe, a rośliny będą wyglądać schludnie. Co więcej, pomoże roślinie czerpać energię z produkcji nowych kwiatów, które mogą trwać od trzech do sześciu tygodni.

Niektórzy ogrodnicy również szczypią wyblakłe kwiaty. Pamiętaj tylko, aby usunąć części jak najbliżej podstawy. Dotyczy to również sytuacji, gdy używasz nożyczek, ale pamiętaj, aby nie przecinać głównej łodygi, ponieważ może to uniemożliwić rozwój nowych kwiatów.

Jak przycinać afrykańskie fiołki

Inną praktyką pielęgnacyjną, z której mogą skorzystać twoje rośliny, jest przycinanie. Jednak fiołki afrykańskie nie wymagają ciężkiego cięcia ani przycinania. Twoim celem jest tylko usunięcie martwych i uszkodzonych części wraz ze zużytymi kwiatami.

Pomaga to nowemu wzrostowi na roślinie łatwiej uzyskać dostęp do światła i powietrza dla lepszego rozwoju. Przycinanie fiołków afrykańskich może odbywać się o każdej porze roku, o ile zauważysz martwe części. W ramach konserwacji możesz również usuwać dolne liście co miesiąc, aby zachować schludny wygląd roślin i wytworzyć nowe liście.

Jak utrzymać kwitnienie afrykańskich fiołków

Temperatura i światło

Oprócz martwienia się, odpowiednia pielęgnacja i pielęgnacja mają wpływ na zdrowe kwitnienie fiołków afrykańskich. Na przykład możesz trzymać rośliny w tunelu foliowym, aby zapewnić optymalne środowisko dla ich kwiatów. Fiołki afrykańskie najlepiej rozwijają się tam, gdzie temperatura wynosi od 70 do 90 stopni Celsjusza w dzień i 65 do 70 stopni Celsjusza w nocy.

Wszystko poniżej 60 ° F lub powyżej 90 ° F uszkodzi rośliny. Co więcej, możesz kontrolować warunki oświetlenia w szklarni. Najlepiej wyglądające kwiaty powinny otrzymywać pośrednie światło słoneczne, ponieważ bezpośrednie światło może spalić rośliny, ale światło jest potrzebne zimą i można je zapewnić w pomieszczeniu.

Woda i nawóz

A co z zapotrzebowaniem na wodę i nawozy? Idealnie nadaje się do utrzymywania wilgoci w glebie, ale nigdy nie jest mokra. Chcesz użyć dobrze przepuszczającego medium i pojemnika i pozwolić, aby nadmiar wody spłynął podczas podlewania. Z drugiej strony, twoje afrykańskie fiołki skorzystają z karmienia co dwa tygodnie wiosną, latem i jesienią, aby przyspieszyć kwitnienie.

Ponowne sadzenie

Na koniec pamiętaj, że system korzeniowy fiołków afrykańskich nie jest idealny do ciągłego przesadzania lub przesadzania. Jednym z powodów, dla których twoje kwiaty są słabe, jest to, że te rośliny najlepiej są związane z korzeniami. Powstrzymaj się od ciągłego przesadzania roślin, ponieważ nawet łodygi i liście łatwo się łamią.

Do dzielenia fiołków afrykańskich należy je delikatnie wyjąć z pojemnika i przeciąć bryłę korzeniową ostrym i sterylnym nożem. Na dojrzałym fiołku afrykańskim często widać więcej niż jedną koronę, więc podział może być przydatną metodą rozmnażania. Następnie umieść koronę nieco nad ziemią i umocuj ją na swoim miejscu.

Wniosek

Rośliny kwitnące, takie jak fiołki afrykańskie, mogą mieć wydłużony okres kwitnienia zdrowych kwiatów. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jak prawidłowo zastrzelić afrykańskie fiołki. Zacznij od monitorowania roślin pod kątem wyblakłych kwiatów, a następnie odetnij je ostrymi i sterylnymi nożyczkami.

Powstrzymaj się od zrywania kwiatów, ponieważ może to wywołać choroby. Proszę nadal monitorować rośliny pod kątem umierających kwiatów i usuwać je przez cały okres kwitnienia. W ten sposób Twój fiołek afrykański może skupić swoją energię na wytwarzaniu zdrowych kwiatów.