Jak zakotwiczyć mały tunel foliowy do podłoża?

Jednym z pytań, jakie może zadać ogrodnik, jest „Jak zakotwiczyć mały tunel wielowarstwowy na ziemi”. Niezbędne jest zakotwiczenie minitunelów wielowarstwowych, ponieważ będzie to miało wpływ na wynik upraw, które uprawiałeś. Oto najważniejsze ciekawostki, które warto poznać.

Twój ostateczny przewodnik po zakotwiczeniu szklarni

Sposób zakotwiczenia małego tunelu foliowego do gruntu następuje po wykonaniu fundamentów konstrukcji. Specjaliści od ogrodnictwa zwykle zalecają korzystanie z mechanizmu kotwiczenia Ziemi, ponieważ jest on również niedrogi, łatwy w użyciu i zdrowy.

Jak zakotwiczyć mały tunel foliowy do podłoża?

Każdy system kotwiczący z Ziemią składa się z czterech kotew, znajdujących się w każdym rogu podstawy rolnika, wbijanej stali i osprzętu z materiału galwanizowanego, zabezpieczającego kotwice bezpośrednio u podstawy.

Krok 1: Jak umieścić kotwicę

Musisz mieć kotwicę na ziemi w odległości około sześciu cali od rogu podstawy. Umieść stalowy napęd w kotwie i użyj młotka, aby wbić go w ziemię.

Młot o wadze czterech funtów jest cięższy, aby wbić kotwicę przy dość dużej ilości gleby. Do przebijania twardych gleb potrzebny jest młot o większym rozmiarze, a ogrodnik musi być w stanie wbić go do końca kabla, aby lekko dotykał krawędzi podstawy.

Krok 2: Ciągnięcie napędu w stronę ziemi

Po zakończeniu wbijania kotwicy możesz odciągnąć metal napędowy od ziemi i umieścić go w pętli na samym końcu kabla. Odciągnij linkę od gleby na trzy cale. W ten sposób obrócisz kotwicę w pozycji poziomej, dzięki czemu będziesz mógł zamontować kotwicę na podstawie szklarni.

Krok 3: Procedury końcowe

Wreszcie, konieczne jest, aby uzyskać koniec kabla i uzyskać pętlę, układając śrubę opóźnienia, tak aby kabel w tunelu foliowym znajdował się między podstawą a podkładką. Przymocuj tę śrubę do podstawy i gotowe. Po prostu powtórz ten proces dla każdego z rogów szklarni.

Jak zakotwicza ogrodnik Apolitunneldo ziemi?

Wszystko, co musisz zrobić, aby zakotwiczyć mały tunel foliowy w ziemi, to proste kroki, które możesz łatwo wykonać. Najpierw przymocuj podstawę tunelu foliowego do podłoża za pomocą śrub kotwy lub zamontuj kołki o średnicy co najmniej 0,30 cala. Jeśli w tunelu foliowym nie ma punktów kotwiczenia do twardego podłoża, znajdź podpory, które idealnie pasują do płyty.

Następnie można rozłożyć na szerokość i długość tunelu foliowego i zamocować ramę tunelu foliowego. Aby zabezpieczyć ramę, użyj gwintowanego pręta i przykręć je po każdej stronie podpory, którą masz.

Jak ogrodnik może zabezpieczyć małą szklarnię?

Możesz użyć kołków, aby zabezpieczyć swoje mini szklarnie, ponieważ kołki będą odpowiadać za utrzymywanie tinierpolytunnelspace lub niskich konstrukcji w stylu tunelu foliowego. Jeśli uważasz, że jest to konieczne, nigdy nie wahaj się wykorzystać mocniejszego gruntu z kołkiem na kotwicy.

Kilka opcji może być dostępnych dla Twoich potrzeb ogrodniczych. W tej chwili istnieją różne możliwości, które znasz, ale te podejścia nigdy nie są idealne i nieskuteczne, jeśli chcesz stworzyć bardziej masywne obszary z tunelami wielowarstwowymi z mniejszą osłoną przed wiatrem.

W takich przypadkach właściwym rozwiązaniem jest zakotwienie konstrukcji wraz z podłożem za pomocą płyt. Płyty będą mocować krawędzie apolytunnelandu, zapewnią mu wytrzymałość i dobry zakres odporności, którego potrzebuje, tym bardziej w przypadku nawiewu powietrza.

Jaka może być najlepsza baza dla szklarni?

W przypadku szklarni najlepszą podstawą, czyli najtrwalszym i najpraktyczniejszym fundamentem konstrukcyjnym szklarni, musi być solidna betonowa podstawa. To samo w sobie jest idealną opcją dla dużych szklarni, które można łatwiej ustawić nad poziomem gruntu.

Można to również konserwować i czyścić za pomocą miotły, w razie potrzeby zmywać detergentem, aby uniknąć niepożądanych problemów lub chorób. Dzięki temu możesz zapobiec przedostawaniu się gryzoni do wnętrza konstrukcji.

Jednak może być konieczne przyjrzenie się problemowi stojącej wody, ponieważ może ona spływać z obszarów w pobliżu krawędzi podstawy szklarni. Alternatywnie, co możesz zrobić, to wywiercić drenaż, aby złagodzić wszelkie problemy.

Ta opcja może wymagać zainwestowania środków finansowych, ale gdy wszystko zostanie przygotowane, aby wylać beton, będą gotowe do budowy. Użyj mocniejszych mocowań, w tym śrub, aby precyzyjnie rozszerzyć i utrzymać podstawę tunelu foliowego na swoim miejscu.

Zawijanie

Zwróć uwagę; jeśli są takie rzeczy, które są bardzo ważne w budowie szklarni, to jest to podstawa. Konstrukcja musi być wyważona i zabezpieczona. Wiele szklarni ma u podstawy metalowe ramy, które różnią się od samej konstrukcji. Jak zakotwiczyć mały tunel foliowy w ziemi może wyglądać nieco technicznie, ale dla każdego z was, kto chce zobaczyć tę pracę, może to być łatwe dzięki odpowiedniemu sprzętowi i zasobom.