Jak dbać o niekończące się letnie hortensje

Nauka pielęgnacji hortensji Endless Summer jest tak prosta, jak zapamiętanie idealnych warunków i pielęgnacji roślin. Endless Summer to odmiana hortensji Bigleaf, która zyskuje na popularności, ponieważ może kwitnąć na starym i nowym wzroście. Ten wydłużony okres kwitnienia sprawia, że ​​jest to godna roślina do każdego ogrodu.

Ta kwitnąca hortensja została opracowana przez szkółki Bailey, aby stworzyć hortensje, które będą miały dużą liczbę dużych kwiatów od wiosny do jesieni. Przycinanie hortensji Endless Summer powinno odmłodzić je ze względu na tę cechę, ale to tylko jedna praktyka, której należy się nauczyć. Aby wykorzystać zdolność odmiany do kwitnienia na dojrzałym i nowym drewnie, powinny być zdrowe i zadbane.

Jak dbać o niekończące się letnie hortensje

Jak dbać o niekończące się letnie hortensje, aby odnieść sukces

Idealne warunki

Gleba

Trzeba pamiętać o idealnych warunkach dla tych roślin. Na przykład gleba dla nich powinna być żyzna i dobrze przepuszczalna, ale zawsze wilgotna. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie gleby na swoich hortensjach.

Czy wiesz, że możesz również manipulować kolorem kwiatów, dostosowując pH gleby? Na przykład, gleby kwaśne dają niebieskie kwiaty, a gleby zasadowe dają kwiaty różowe. Do podłoża można dodać siarczan glinu, aby uzyskać niebieskie kwiaty i limonkę na różowe kwiaty późną jesienią lub wczesną wiosną.

Pogoda i lokalizacja

Jeśli chodzi o pogodę, unikaj ekstremalnych upałów i zimna. Utrzymuj glebę wilgotną, jeśli mieszkasz w zimnym regionie, a hortensje są w pełnym słońcu, ale umieść je w cieniu, jeśli mieszkasz w cieplejszym miejscu. Możesz nawet wykorzystać swoją strefę mrozoodporności jako wskazówkę, aby wiedzieć, ile słońca będzie tolerowane przez twoje rośliny.

Na przykład osoby w strefach 4 do 5b mogą mieć 6 godzin słońca rano, ale te na południu lub w strefach 8 do 9 powinny mieć maksymalnie 2 godziny. Zawsze możesz użyć apolitunelu do swoich hortensji Endless Summer, aby zapewnić im ochronę przed ostrym słońcem, dopóki pogoda na zewnątrz nie poprawi się. Pamiętaj, że zbyt duża ekspozycja na słońce jest jednym ze sprawców problemów z kwitnieniem w Endless Summer.

Ogólnie rzecz biorąc, mulczowanie 3 calami torfu lub kory powinno chronić hortensje Endless Summer przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i klimatycznymi.

Konserwacja

Przycinanie

Hortensje Endless Summer dobrze czerpią korzyści z przycinania. W końcu jego charakterystyczną cechą jest kwitnienie ze starego i nowego wzrostu, a przycinanie pomoże im zachować wigor. Chcesz usunąć martwe łodygi z roślin i pozostawić zielone pąki, ponieważ ich odcięcie oznacza również usunięcie tego, co zakwitnie.

Najlepszą porą na przycinanie hortensji jest moment po zakwitnięciu hortensji, a późna zima lub wczesna wiosna są idealne do usuwania uszkodzonych pędów. Warto również pamiętać o pominięciu przycinania jesienią, aby pojawiły się pąki, które przetrwały zimę. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest wiedzieć, że hortensje Endless Summer są wyrozumiałe, jeśli popełniłeś błędy w przycinaniu.

Podlewanie

Oprócz nadmiernej ekspozycji na słońce, zadania konserwacyjne, które mogą również wpłynąć na twoje kwiaty, to podlewanie i nawożenie. Te praktyki wydają się dość łatwe, ale mają kluczowe znaczenie dla właściwej opieki nad Endless Summer. Do podlewania tunel foliowy umożliwia zastosowanie systemu nawadniającego, który nie przeleje roślin.

Jeśli masz hortensje w pojemnikach, pamiętaj, że wysychają szybciej, więc zawsze je sprawdzaj. Doświadczeni ogrodnicy zawsze twierdzą, że najlepszym sposobem na poznanie, że rośliny potrzebują wody, jest wbicie palców w ziemię. Jeśli wyjmiesz palec do sucha, twoje rośliny potrzebują namoczenia.

Nawożenie

Ogólnie rzecz biorąc, wiosną lub wczesnym latem chcesz zastosować nawóz raz na hortensje Endless Summer. Przenawożenie roślin ostatecznie spali ich system korzeniowy i zapobiegnie kwitnieniu. Nie zapomnij sprawdzić na opakowaniu dodatkowych instrukcji dotyczących nawozu.

Szkodniki i problemy

Jako ogrodnik prawdopodobnie spotkałeś się ze szkodnikami i problemami, których mogą doświadczać również hortensje. Należą do nich mszyce, mączniak, zgnilizna korzeni, więdnięcie bakteryjne i plamy na liściach. Tym potencjalnym szkodnikom i chorobom można zapobiegać i zarządzać nimi, o ile utrzymujesz odpowiednią higienę i czystość na obszarze uprawy.

Pielęgnacja zimowa

Ciężkie zimy mogą być problematyczne dla Endless Summer Hortensja. Możesz jednak owinąć swoje rośliny siatką drobiową, a następnie wypełnić ją liśćmi, aby służyć jako ochrona zimowa. Jeśli masz szklarnię, niebezpieczeństwo przymrozków jest mniej stresujące, ponieważ możesz kontrolować warunki w pomieszczeniu i zapewnić idealną temperaturę.

Wniosek

Niekończące się hortensje letnie pozwalają ogrodnikom utrzymać ich kwitnienie przed starym i nowym wzrostem. Ale aby upewnić się, że twoje rośliny poradzą sobie z tym oczekiwaniem, musisz nauczyć się dbać o hortensje Endless Summer. Możesz uprościć zadania, pamiętając o idealnych warunkach i praktykach utrzymania roślin.

Ogólnie rzecz biorąc, hortensje Endless Summer są łatwe w pielęgnacji. Dopóki nie narażasz ich na ekstremalne warunki, takie jak ostre słońce i zima lub błędy w utrzymaniu, takie jak przekarmianie i podlewanie, nie powinieneś napotkać żadnych wad. Najlepiej byłoby również przyciąć hortensje, aby wspierać zdrowy wzrost i kwitnienie.