Dlaczego chrząszcz Ambrosia Redbay jest inwazyjnym gatunkiem niepokojącym?

Odpowiedzią na pytanie, dlaczego chrząszcz czerwonobrzuchy jest gatunkiem inwazyjnym, jest to, że mogą powodować śmierć różnych roślin drzewiastych. Jeśli śmierć nie jest bezpośrednim problemem, te chrząszcze mogą nadal uszkadzać kończyny i łodygi roślin. Są one również szczególnie niepokojące w różnych stanach w Stanach Zjednoczonych, ponieważ kilka gatunków nie jest rodzimych.

Ogrodnicy muszą wiedzieć, jak trzymać robaki z dala od szklarni, aby zapewnić zdrowie i wydajność upraw. I chociaż twoje rośliny mogą nie być podatne na chrząszcza czerwonobrzuchy, pomoże ci wiedzieć, jak je kontrolować, jeśli pojawi się problem. Rozróżnisz te ciemne chrząszcze w kształcie kuli po ich pysku, więc bądź na swoim tunelu foliowym.

Dlaczego chrząszcz Ambrosia Redbay jest inwazyjnym gatunkiem niepokojącym?

Dlaczego Ambrosia Beetle z Redbay jest gatunkiem inwazyjnym i jak sobie z nimi radzić

Dlaczego chodzi o chrząszcze Redbay ambrosia?

Prawdopodobnie widziałeś różne artykuły, w których stany wspominały o obawach związanych z chrząszczami ambrozja redbay. Na przykład w stanie Maryland owad ten stał się nawet tak zwanym „najeźdźcą” miesiąca ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się i liczbę roślin, które mogą zostać zainfekowane. Ale jaki wpływ mają chrząszcze redbay ambrosia na rośliny?

Wektor grzyba

Jednym z głównych problemów związanych z chrząszczami rdzawoskrzydłymi jest to, że są one nosicielami Raffaelea Lauricella, grzyba naczyniowego, który może uszkadzać i zabijać rośliny w krótkim czasie. Powoduje więdnięcie wawrzynu, co wpływa na układ naczyniowy drzew. Z biegiem czasu zauważysz więdnięcie liści, a drzewa mogą nawet umrzeć w ciągu tygodni lub miesięcy.

Chrząszcze redbay ambrosia stają się niepokojące, ponieważ stany odnotowały znaczne uszkodzenia i zmniejszenie populacji dotkniętych roślin, takich jak drzewa redbay. Stany takie jak Floryda i Południowa Karolina w krótkim czasie zwiększyły śmiertelność w Redbay. A to, co czyni te chrząszcze skutecznymi wektorami, to fakt, że sam ich lot umożliwia skuteczne przenoszenie grzyba.

Dobra wiadomość z wykorzystaniem apolytunnelis, że struktura skutecznie chroni rośliny przed inwazyjnymi gatunkami, takimi jak chrząszcze redbay ambrosia. Z dbałością o czystość i warunki sanitarne nie będziesz ryzykować przenoszenia tych owadów w pomieszczeniach. Niestety, z powodu tych chrząszczy niektóre obszary miały problemy ekonomiczne z uprawami, takimi jak awokado.

Rozprzestrzenianie się chrząszczy Redbay ambrosia w stanach, w których jest to nierodzimy owad, wynika z wprowadzenia drewnianych skrzyń i palet z południowo-wschodniej Azji. Brak traktowania tych materiałów jest jednym z powodów, dla których miejsca takie jak Georgia zidentyfikowały ten nierodzimy gatunek. W dalszej części tego artykułu omówimy dalsze sposoby radzenia sobie z tymi szkodnikami.

Jakie są skutki i oznaki zakażenia chrząszczami ambrozja redbay?

Od razu można zauważyć, że chrząszcze te infekują roślinę lub drzewo, nie tylko przez tunele, ale także szukając ich odchodów. Te żerujące chrząszcze pozostawiają wykałaczki z trocin na pniach i gałęziach zarażonych drzew. Ponadto możesz sprawdzić pień w środku, w którym więdnięcie laurowe pozostawiło niebieską plamę.

Jak zarządzać chrząszczami ambrozja Redbay?

Jak omówiono wcześniej, rozprzestrzenianie się chrząszczy ambrozji Redbay jest spowodowane przybyciem zainfekowanego drewnianego ładunku. Nie ma znaczenia, czy drewno zawiera chrząszcze jako dorosłe, czy larwy, ponieważ oba typy mogą powodować infekcję. Oprócz drewnianych akcesoriów i materiałów opakowaniowych, chrząszcze redbay ambrosia można również przenosić z drewna opałowego, drewna dymnego, zrębków i ścinków drzewnych.

Miejsca powinny również unikać pobierania drewna z rodzimego środowiska chrząszcza, takiego jak południowo-wschodnia Azja i stany, w których występuje wiele roślin żywicielskich redbay i sasafras. Stany te to Floryda, Georgia, Luizjana, Mississippi, Południowa Karolina i Teksas w USA. W związku z tym zapobieganie rozprzestrzenianiu się chrząszczy rdzawoskrzydłych można odliczyć w celu uniknięcia transportu drewna ze środowisk rodzimych.

Zamiast tego zainfekowane drzewa należy ściółkować i pozostawić na widoku. Niestety, nie ma lekarstwa, jeśli roślina już zostanie zarażona przez więdnięcie wawrzynu. Oprócz unikania transportu drewna, inne praktyki zarządzania chrząszczami ambrozja redbay ograniczają się do rozdrabniania i spalania porażonych drzew.

Czy możesz leczyć zaatakowane drzewa zaatakowane przez chrząszcze redbay ambrosia?

Czy istnieje środek chemiczny, który można zastosować w przypadku zainfekowanych roślin? University of Florida opracowuje możliwe produkty. Jednak obecnie nie ma innych metod poza profilaktyką, które można zastosować w celu zwalczania chrząszczy ambrozji redbay.

Opracowanie chemicznej metody zwalczania tych szkodników zajmuje dużo czasu, ponieważ może to być niepraktyczne, ponieważ dorosłe chrząszcze wgryzają się w drzewa. Zamiast tego powinieneś dbać o zdrowie swoich drzew i zapobiegać stresowi z powodu pogody, temperatury i niedoborów składników odżywczych. Olejek Manuka i olej Phoebe są również znanymi przynętami do monitorowania populacji chrząszczy.

Wniosek

Korzystanie z apolitunelu ułatwia ogrodnikom utrzymanie praktyk, które zapobiegną inwazji robaków. Jeśli jednak mieszkasz w jednym z jego rodzimych stanów, musisz wiedzieć, dlaczego chrząszcz czerwonobrzuchy jest inwazyjnym gatunkiem niepokojącym. Ogólnie rzecz biorąc, chrząszcze redbay ambrosia są problematyczne, ponieważ są nosicielami choroby więdnięcia laurowego.

Może to spowodować więdnięcie liści, a nawet śmierć drzew, co wpłynęło na przemysł awokado. Dlatego musisz unikać wprowadzania potencjalnie zainfekowanych materiałów drewnianych na swoją ziemię. A jeśli wykryłeś chrząszcze, mulcz zainfekowane drzewa.

Chociaż nie ma dostępnego leczenia chemicznego dla zarażonych drzew, praktyki zarządzania zapobiegające inwazji będą skuteczne przeciwko chrząszczom rdzawogrzbietowym. Dodatkowo bądź odpowiedzialny i stosuj zalecane metody dla zainfekowanych drzew po ich wykryciu.