Jak czyścić filtr węglowy w 4 praktycznych krokach

Musisz nauczyć się czyścić węglowy filtr wody, jeśli chcesz, aby Twoje rośliny miały piękne kwiaty i dużo owoców. Jako ogrodnik nie chcesz niczego poza tym, co najlepsze dla swoich ukochanych roślin. Oznacza to, że bez względu na to, co to jest, musisz upewnić się, że otrzymuje odpowiednią ilość składników odżywczych z gleby, nawozów, kompostu i innych źródeł.

Jeśli nie jesteś świadomy, woda, której używasz do picia, może nie być najlepszą wodą dla twoich roślin. Aby woda w Twoim mieście była zdatna do picia, zbiorniki miejskie są uzdatniane chemikaliami, takimi jak chlor i inne. Celem tego jest zabicie bakterii i wirusów, które się w niej rozwijają, i upewnienie się, że ludzie nie zachorują podczas picia wody.

Jak czyścić filtr węglowy w 4 praktycznych krokach

Poza tym woda z tego samego źródła jest pełna wapnia, żelaza i siarki, które zmieniają zasadowość gleby, osłabiając zdolność rośliny do pobierania składników odżywczych z gleby. Chociaż możesz zdecydować się na zakup wody destylowanej, aby temu zaradzić, istnieje znacznie tańsza alternatywa: węglowy filtr do wody.

Wiadomo, że węgiel jest dobrym materiałem, który skutecznie filtruje szkodliwe chemikalia, takie jak chlor i siarka, z wody z kranu. Ale tak jak zwykły filtr gromadzi brud, bakterie i inne cząsteczki i wymaga czyszczenia od czasu do czasu, filtry węglowe również wymagają takiej samej pielęgnacji.

Jak czyścić filtry węglowe

Oprócz gromadzenia się brudu i drobnoustrojów, nieczyszczenie filtra węglowego spowoduje nieprzyjemny zapach w ogrodzie lub szklarni. Aby do tego nie doszło, musisz czyścić filtry węglowe i dbać o to, aby powietrze w środku cały czas pachniało świeżością. Oto jak możesz wyczyścić swój ogród lub filtry węglowe tunelowe:

Krok 1. Wyjmij filtr węglowy

Pierwszym krokiem w czyszczeniu filtra węglowego jest wyjęcie go z rur wodociągowych i wyjście z pokoju do uprawy na otwartą przestrzeń. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli Twój ogród w domu zaczyna brzydko pachnieć. Najpierw postukaj w węgiel, aby usunąć worki z kurzem i zanieczyszczeniami, które zostały uwięzione w filtrze.

Krok 2. Odkurz filtr

Ten krok jest opcjonalny, ale zalecany, jeśli masz odkurzacz, którego możesz użyć do filtra węglowego. Czyszczenie filtrów przez odkurzanie zapewni, że żadne zanieczyszczenia nie pozostaną na filtrze. Najlepiej odkurzać co drugi tydzień, aby uniknąć bałaganu, jaki tworzy wyjątkowo zabrudzony i śmierdzący filtr.

Jeśli konsekwentnie odkurzasz, istnieje duża szansa, że ​​będziesz w stanie uniknąć nieprzyjemnego zapachu w swoim ogrodzie. Jeśli jednak zaczniesz odczuwać dziwny zapach, być może będziesz musiał umyć filtry (krok 3).

Krok 3. Namocz filtr węglowy w mieszaninie wody i mydła

Następnie stwórz mieszankę wody i łagodnego mydła, aby namoczyć filtr. Przed włożeniem filtrów węglowych do mieszanki wody najpierw spryskaj łóżka wodą. Pozostaw filtry w wodzie na co najmniej 15 minut przed wyjęciem.

Krok 4. Wysusz filtry

Na koniec wyjmij filtry węglowe i pozwól wodzie kapać z łóżek węglowych. Osusz filtry węglowe na słońcu lub w innych źródłach ciepła.

Uprawa roślin w hobbystycznej szklarni: jakie są korzyści?

Jeśli jesteś wielkim fanem ogrodnictwa, jedną z najważniejszych rzeczy, w które powinieneś zainwestować, jest szklarnia hobbystyczna. Nie tylko zapewni Twoim roślinom optymalne środowisko, ale także zapewni im odpowiednią ochronę przed czynnikami środowiskowymi (ciepło, zimno). Oto zalety korzystania z hobbystycznego tunelu foliowego podczas uprawy roślin:

Możesz cieszyć się dłuższym okresem wzrostu dla określonych roślin

Jedną z największych zalet posiadania hobbystycznego tunelu foliowego jest możliwość przedłużenia okresu wegetacji roślin. Dzięki zamkniętej przestrzeni nie będziesz musiał polegać na sezonie, aby wyhodować dowolną roślinę. Będziesz w stanie uprawiać niemal każdą roślinę, która inaczej nie przetrwałaby w normalnych warunkach posadzona bezpośrednio w ogrodzie.

Uprawiaj rośliny, które zazwyczaj nie rosną w Twojej lokalizacji

Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym konkretna roślina, która Ci się podoba, zwykle nie rośnie, możesz użyć tunelu foliowego do uprawy tej rośliny. Używając wentylatorów i innych materiałów, możesz zapewnić swoim uprawom niemal każdy rodzaj warunków środowiskowych, jakich potrzebują. Dzięki optymalnym warunkom wzrostu Twoje rośliny miałyby również większe szanse na przeżycie.

Zapobiegaj wszelkim zagrożeniom dla roślin

Wiele rodzajów roślin jest podatnych na inwazje drapieżników i szkodników. Jednak dzięki szklarni będziesz mieć pewność, że twoje rośliny będą miały wystarczającą ochronę przed tymi atakami. Za pomocą folii lub pokryć z tworzywa sztucznego w szklarni hobbystycznej możesz kontrolować, co wchodzi i wychodzi, i upewnić się, że twoje rośliny będą chronione przed chorobami i gryzoniami, które mogą próbować to zjeść.

Jak czyścić filtr węglowy do wody: ostatnie słowa

Filtry węglowe to świetny sposób na ograniczenie substancji chemicznych z wody, które mogą utrudniać wzrost roślin. Jako oddany hodowca musisz nauczyć się, jak prawidłowo czyścić węglowy filtr do wody, aby zagwarantować, że będzie skutecznie odfiltrowywał wszelkie zanieczyszczenia. Wykonując czynności opisane powyżej, możesz rozpocząć czyszczenie filtra i upewnić się, że twoje rośliny otrzymują czystą wodę, której potrzebują.