Jak zrobić podróżną poszewkę na poduszkę. Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Jeśli jesteś ciekaw, jak zrobić podróżną poszewkę na poduszkę, powinieneś bez problemu ją wyprodukować po trzech krokach. Ten artykuł jest najłatwiejszą metodą i gwarantuje idealne dopasowanie poduszki podróżnej. Warto jednak zauważyć, że najlepiej sprawdza się w przypadku tradycyjnych, przyjaznych w podróży poduszek kwadratowych i prostokątnych.

Jeśli masz poduszkę w kształcie litery U, będziesz potrzebować innego wzoru, aby uzyskać idealne dopasowanie. Możesz również zdecydować się na użycie materiałów nadających się do prania na poduszkę podróżną, jeśli nie możesz osobno zdjąć pokrowca. Wracając do tego przewodnika, użyjesz zwykłej poszewki na poduszkę i przekształcisz ją w wersję podróżną.

Jak zrobić podróżną poszewkę na poduszkę. Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Jak uszyć podróżną poszewkę na poduszkę

Krok 1. Projekt

Zanim zaczniesz, warto zauważyć, że ten przewodnik przetwarza istniejącą tradycyjną poszewkę na poduszkę do łóżka, aby zamienić ją w poszewkę podróżną. Dlatego użyjesz innego wzoru, jeśli robisz pokrowiec na poduszkę pod szyję. Pamiętaj, że poszewki na poduszki występują w różnych rozmiarach, więc dostosuj odpowiednio wymiary i kroje.

Wspaniałe w tym projekcie jest to, że możesz wykorzystać pozostałe osłony do zbierania kurzu w szufladach. A ponieważ będziesz go ciąć zgodnie z poduszką podróżną, uzyskasz najlepsze dopasowanie. Zacznij od odwrócenia zwykłej poszewki na poduszkę i połóż na niej poduszkę podróżną.

Zmierz, jaką część materiału lubisz na poduszkę, zwłaszcza jeśli ma wzór. Przydatną wskazówką jest wykorzystanie jednej strony poszewki na poduszkę, aby szybciej ją wykończyć. Zaznacz położenie szpilkami i zdejmij poduszkę do przycięcia.

Krok 2. Wytnij

Teraz, gdy już wiesz, jak będzie wyglądać Twoja poszewka na poduszkę, przytnij szpilki. Upewnij się, że przeznaczasz pół cala naddatku na szew, tak jak podczas szycia innych poszewek na poduszki. Możesz również sprawdzić boki pod kątem materiałów na kaca, aby upewnić się, że wszystkie boki będą jednolite podczas szycia w następnym kroku.

Twój krój powinien być czysty i nie spowoduje strzępienia się materiału. Wybierz ostre nożyczki do przycinania lub krajalnicę rotacyjną, jeśli jest ci wygodniej. Niektórzy mogą nawet woleć oznaczyć poduszkę kredą zamiast szpilkami.

Krok 3. Szyć

Ostatnim krokiem jest zszycie poszewki na poduszkę i możesz zacząć od dolnej krawędzi. Możesz szyć ręcznie lub maszynowo, a następnie obrócić poszewkę na poduszkę, aby zakończyć ściegi z boku. Teraz, gdy ukończyłeś obie strony, możesz skrócić róg, aby uzyskać ładniejszy wygląd.

Musisz również przyciąć obie strony około pół cala, jeśli skończyłeś z dodatkowym materiałem. Odwróć poduszkę na prawą stronę i włóż poduszkę podróżną. I voila, właśnie stworzyłeś niestandardową podróżną poszewkę na poduszkę.

Zwróć uwagę, że ten projekt nie dodał zamknięcia do okładki. W przypadku poduszki podróżnej wygodniej jest, jeśli poszewkę można szybko zdjąć i wyprać w celach higienicznych. Jednak zawsze możesz zmodyfikować tę poszewkę na poduszkę według własnych upodobań.

Rodzaje poduszek podróżnych

Pomocne jest zapoznanie się z różnymi rodzajami poduszek podróżnych, które pomogą Ci stworzyć odpowiednią poszewkę na poduszkę. Możesz od razu pomyśleć o poduszce na szyję w kształcie litery U, gdy przychodzą Ci na myśl poduszki podróżne, ale inne style nie ograniczają się do wspierania tych, którzy muszą spać w pozycji pionowej.

Prostokątny

Poszewka, którą właśnie poznałeś wcześniej, jest przeznaczona na prostokątne lub kwadratowe poduszki podróżne. Poduszki te wyglądają jak poduszki do łóżka, ale są lżejsze i mniejsze dla wygody w podróży. Te modele są przydatne dla podróżnych, którzy zwykle śpią w pozycji leżącej niż podróżujący długim samolotem i samochodem.

Wykonanie poszewki podróżnej jest również pomocne jako dodatkowa ochrona podczas korzystania z poduszek w hotelach i hostelach. Jeśli jesteś na kempingu lub podróżujesz z plecakiem, możesz również zabrać ze sobą te prostokątne poduszki, aby zapewnić maksymalne wsparcie w porównaniu z poduszkami w kształcie litery U i J. Następnie maluch może wykorzystać tę poduszkę jako wstępną poduszkę do spania.

W kształcie litery U i J

Być może najczęstszymi poduszkami podróżnymi są te, które mogą Cię wspierać, gdy przechylasz się na bok podczas długich podróży samochodem lub samolotem. Te poduszki obejmują poduszki w kształcie litery U, które owijają się wokół szyi, aby zachować twoją postawę. Z drugiej strony poduszkę w kształcie litery J można uznać za odmianę poduszki w kształcie litery U, którą założysz na ramię, aby podeprzeć głowę.

Materiały do ​​tych stylów będą się różnić od pianki z pamięcią, a nawet nadmuchiwanych. Ich unikalny kształt może być nieporęczny dla niektórych podróżnych, więc wybór nadmuchiwanych modeli może być lepszy do przechowywania i przenoszenia. Jednak pianka z pamięcią kształtu jest zawsze godnym pochwały materiałem ze względu na jej wyjątkową zdolność dopasowywania się do użytkownika.

Klepsydra

Jeśli chcesz mieć bardziej wszechstronną poduszkę podróżną, możesz wybrać styl klepsydry. W porównaniu z poprzednimi modelami w kształcie litery J i U, możesz również użyć go do podparcia kolan w celu poprawy krążenia. Kształt jest również pomocny w łagodzeniu bólu dolnej części pleców.

Wniosek

Czy masz poduszkę podróżną, która wymaga pokrowca? Nie musisz kupować, ponieważ możesz od razu nauczyć się robić podróżną poszewkę na poduszkę ze starych poszewek. Dzięki powyższemu przewodnikowi możesz przerobić zwykłą poszewkę na poduszkę, aby idealnie pasowała do Twojej poduszki podróżnej.

Oczywiście ten projekt najlepiej nadaje się do mniejszych kwadratowych lub prostokątnych poduszek podróżnych. Jeśli używasz innych kształtów, musisz wyciąć inny wzór. Podróżowanie nie oznacza jednak zaniedbywania wygodnego snu, więc zdecyduj się na poduszkę do łóżka przyjazną w podróży.