Czy potrzebuję światła podczas uprawy nasion w tunelu foliowym?

Uzyskiwanie odpowiedzi na pytanie „Czy potrzebuję światła do uprawy nasion w szklarni?” jest ciekawa do omówienia. Podobnie jak w każdym ogrodzie, niezbędne jest oświetlenie. Możemy zejść do ogólnych zalet tego, czym jest światło.

Oświetlenie sprawi, że pomieszczenie wyda się większe, rzucając na pomieszczenie piękne cienie. Zbyt słabe oświetlenie sprawi, że miejsce będzie wydawać się przygnębiające lub smutne, powodując, że ludzie zasypiają. Najlepsze oświetlenie może pochodzić z oświetlenia, takiego jak lustra, świece, okna i inne urządzenia.

Czy potrzebuję światła podczas uprawy nasion w tunelu foliowym?

Co przyniesie ci dyskusja? Na końcu artykułu dowiesz się, co następuje:

  • Czy musisz hodować światła w szklarni, czy nie
  • Jak rozpocząć wysiew w pomieszczeniu za pomocą świateł
  • Jak sprawdzić, czy roślina dostaje za dużo światła
  • Co się dzieje, gdy w szklarni jest za dużo światła

Czy potrzebuję hodować światła w mojej szklarni?

Odpowiedź brzmi: tak. Jednak nasi drodzy czytelnicy najlepszym wyborem powinno być Wasze naturalne światło. Podczas oświetlania szklarni nic nie może być lepsze niż naturalne światło. Jeśli używasz tunelu foliowego do wzrostu roślin w zimie lub jeśli struktura rozmieszczenia szklarni ma tendencję do ograniczania uchwyconego widoku, wtedy musisz wyhodować światła. Wybierz odpowiednie światło.

Niewystarczające oświetlenie

Jednym z najczęstszych problemów z oświetleniem apolitunel jest niewystarczająca ilość światła. Jeśli te rośliny nie otrzymają wystarczającej ilości światła, mogą mieć tendencję do rozciągania się, wzrostu wyżej i poszukiwania większej ilości światła. Rośliny, które nie mają wystarczającego oświetlenia, mogą stać się kręte, a także ciężkie.

Energia, która może zamienić się w liście, owoce i kwiaty, może dostać się do łodyg, powodując osłabienie roślin. Zapewnienie roślinom odpowiedniego światła wymaga zapewnienia, że ​​sztuczne żarówki również będą miały wystarczającą moc.

Za dużo oświetlenia

A co, jeśli światła jest za dużo? Roślina może osłabnąć. Polega to na upewnieniu się, że w przypadku korzystania z nienaturalnego lub sztucznego światła żarówki mają odpowiednią moc. Oznacza to również upewnienie się, że światło jest blisko rośliny. W przypadku sadzonek światło musi znajdować się około dwóch cali od żarówki.

Rośliny są również wrażliwe na światło, ponieważ wykorzystują zarówno to, jak i wodę do produkcji skrobi i tlenu. W nocy roślina zamienia je w cukry do przechowywania.

Jednak jednym z największych problemów z oświetleniem tunelu foliowego jest to, że można go pozostawić przez całą dobę, aby spowodować szybszy wzrost. Jednak takie postępowanie zagraża zdrowiu roślin. Przy tak dużej ilości światła rośliny mogą mieć tendencję do blednięcia lub oparzenia słonecznego. Osiem godzin ciemności każdej nocy pomoże roślinom zachować dobry stan zdrowia.

Jak zacząć nasiona w pomieszczeniu pod oświetleniem

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu nasion pod oświetleniem w pomieszczeniach, jest dostarczenie odpowiedniej ilości światła. Sadzonki potrzebują więcej światła niż w pełni wyrośnięte rośliny, najlepiej nawet 18 godzin dziennie. W miesiącach zimowych dla nasion może być potrzebne więcej światła.

Przystępne cenowo oświetlenie roślin można znaleźć w kilku sklepach z artykułami ogrodniczymi za mniej niż 100 USD, dodając prostszy zegar, całkowicie włączając i wyłączając światło, a następnie tworząc prosty, ale skuteczny system do uprawy.

Są zaawansowani ogrodnicy, którzy radzą, że przy zastosowaniu parapetu, takiego jak ganek słoneczny, światło może nie być wystarczająco mocne, aby pomieścić zdrowe rośliny. Oświetlenie sztuczne i świetlówki muszą zapewnić jakość światła i prostotę ich posiadania przy niskich kosztach eksploatacji i zakupu.

Gdy twoja sadzonka pojawi się, aby zbliżyć światło do roślin, musisz również być w stanie uważnie obserwować ich wzrost, gdy przesuwasz światła do progresji. Daj około 12 godzin światła dziennie.

Potrzebujesz kompostu? Nie ma potrzeby, ponieważ rośliny zaczną rosnąć w fazie kiełkowania. Ogrodnicy muszą wyhodować tylko to, co jest zawarte w nasionach.

Skąd wiesz, że Twoja roślina dostaje za dużo światła?

Wielu specjalistów od roślin nazywa to „objawami ekspozycji na światło” i można dowiedzieć się, czy roślina otrzymuje zbyt dużo światła. Najczęstszym objawem musi być żółknięcie liści, wydłużone łodygi, zahamowanie wzrostu liści i pojawienie się matowego zielonego koloru.

Gdy roślina dostanie zbyt dużo światła, liście mogą mieć spalone plamy, mogą odpaść i mogą mieć przypalone końcówki. Jeśli roślina dostanie odpowiednią ilość światła, to musi mieć przyjemny, bogaty kolor zieleni. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy uzyskać pełną historię rośliny z objawami z wielu przyczyn, więc kontekst ma duże znaczenie.

Co się stanie, jeśli rośliny dostaną za dużo światła?

Światło słoneczne i rośliny muszą iść w parze i powinna to być jedna z zasad ogrodniczych, na które należy zwrócić uwagę. Potraktuj to jako swoją praktyczną zasadę.

Jednak zbyt dużo światła słonecznego może tworzyć szkodliwe wolne rodniki, a naukowcy identyfikują mechanizmy, które rośliny wykorzystują do ochrony. Mógłby również wziąć udział w rozwoju GMO lub genetycznie modyfikowanych upraw, które potrafią dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych.

Czy potrzebuję światła do uprawy nasion w szklarni? Częste pytanie, na które mogą zajrzeć nawet zaawansowani ogrodnicy. Rośliny pozyskują energię ze słońca za pomocą chlorofilu i karotenoidu, dwóch cząsteczek rejestrujących zdjęcia. Jednak gdy rośliny są wystawione na zbyt dużo słońca, molekuły mogą wchłonąć więcej energii, niż mogą sobie z nimi poradzić.

Na podstawie badań pozostaje tajemnicą, w jaki sposób rośliny chronią się przed uszkodzeniem.