Główne cele hodowli drobiu w 7 łatwych terminach

Chcesz poznać cele hodowli drobiu? Głównym celem hodowli drobiu jest hodowanie różnych gatunków ptaków domowych w celu dostarczenia piór, jaj i mięsa. Ten proces odbywa się komercyjnie, dzięki czemu można zarobić trochę pieniędzy.

Na całym świecie zwykle hodowane ptaki drobiowe to kurczaki. Wystarczy wyobrazić sobie miliony kurcząt hodowanych w ciągu roku. A jak myślisz, dlaczego to możliwe? To dlatego, że ten kurczak jest dobrym źródłem pożywienia. Jak wszyscy wiemy, kurczak jest doskonałym źródłem jaj i mięsa.

Główne cele hodowli drobiu w 7 łatwych terminach

Hodowla drobiu

Czy słyszałeś kiedyś o tym, co hodowcy nazywają kurczakiem warstwowym? Te rodzaje są używane do hodowli jaj. Z drugiej strony, kurczaki hodowane do produkcji mięsa nazywane są kurczakami brojlerami.

A oto szokujący fakt:

Wykazano, że USA i Włochy, w porównaniu z innymi krajami na całym świecie, mają wyższe spożycie jaj kurzych i mięsa. Spożycie samych Włoch wynosi ponad 29 milionów, a liczba ta jest prawdziwa każdego dnia.

Dlatego jeśli zajmujesz się hodowlą drobiu, wiesz, jak ważne jest dla Ciebie sprostanie wymaganiom produktów z kurczaka.

Oto, co jest ekscytujące:

Jeśli zajmujesz się komercyjną hodowlą drobiu, na pewno możesz DUŻO zyskać! I nie jest to dla wielu z nas niczym nowym, ponieważ ten rodzaj rolnictwa jest niewątpliwie jednym z tradycyjnych przedsięwzięć, które kochamy.

Dlaczego warto angażować się w hodowlę drobiu?

Istnieje wiele korzyści, gdy zdecydujesz się na hodowlę drobiu. Nie ma wątpliwości, dlaczego wielu rolników uwielbia inwestować w tego rodzaju technikę.

Oto tylko niektóre z powodów, dla których warto zaangażować się w hodowlę drobiu:

#1. Zapewnij jaja kurze i mięso

Zwykle powodem lub głównym celem hodowli drobiu jest dostarczanie mięsa i jaj dla ogółu społeczeństwa, a tym samym generowanie wysokich zysków.

#2. Większy kapitał nie jest wymagany

Być może jednym z najlepszych powodów, dla których rolnicy inwestują w ten rodzaj rolnictwa, jest fakt, że nie wymaga on dużego kapitału. Mając to na uwadze, jestem pewien, że każdy z was może sobie pozwolić na założenie takiego.

Wszystko, czego potrzebujesz, to kapitał podstawowy, aby rozpocząć hodowlę drobiu. Nie martw się; większość ptaków drobiowych jest sprzedawana po rozsądnych kosztach.

#3. Większa przestrzeń nie jest potrzebna

Jeśli chcesz mieć komercyjną fermę drobiu, nie musisz mieć ogromnej przestrzeni. Oczywiście ten czynnik może zależeć, a inaczej jest, jeśli chcesz hodować dużo tych ptaków.

Zasadniczo niektóre ptaki można wyhodować bezpośrednio na twoim podwórku. I możesz po prostu zainstalować klatki lub kurniki, w zależności od preferencji.

#4. Pewny wysoki zwrot z inwestycji

Wiem- każdy tutaj chce zarobić. I prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których chciałbyś mieć firmę, w tym przypadku hodowlę drobiu.

Powiem ci to:

Wychowanie kurczaka może zapewnić wyższą wydajność. I że możesz to osiągnąć w krótkim czasie.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się na kurczaka brojlery, masz gwarancję, że dojrzeją w krótszym czasie, co pozwoli Ci generować większy zysk.

#4. Wymagana mniejsza konserwacja

W przeciwieństwie do innych przedsięwzięć rolniczych, musisz ponosić wyższe koszty utrzymania. Zadziwiające w tej hodowli drobiu jest to, że nie wymaga ona dużej konserwacji.

Istnieją jednak proste zasady, których należy przestrzegać, a zasady te są tak proste, jak przestrzeganie właściwej pielęgnacji i higieny, żeby wymienić tylko jedną.

Nie martw się zbyt łatwo, przyjacielu. Ptaki drobiowe, takie jak indyki i przepiórki, nie są podatne na choroby.

#5. Licencja nie jest wymagana

W większości przypadków hodowanie kurczaków nie wymaga uzyskania licencji. Dlaczego tak?

Prawie każdy rodzaj ptaków drobiowych jest uważany za domowy. Tak, mogą istnieć obszary, które wymagają licencji od osób u władzy, ale to po prostu łatwe.

#6. Zapewnia pożywną i świeżą żywność

Oprócz korzyści, możesz zyskać na hodowli drobiu; możesz także dzielić się tymi korzyściami ze swoimi konsumentami.

To nie tylko proces odbioru. Na pewno możesz zapewnić im pożywną i świeżą żywność.

Twoje ciało, to znaczy nasze, potrzebuje wystarczającej ilości składników odżywczych, aby przeżyć. To, co jest doskonałe w tego rodzaju jedzeniu, to to, że nie jest zbyt drogie. Ty i ja zdecydowanie możemy sobie pozwolić na mięso, zwłaszcza jajka.

I nie ma wątpliwości, dlaczego ludzie zwykle jedzą jajka podczas śniadania.

#7. Łatwy na rynku

Produkty drobiowe nie są rzadkie; są bardzo powszechne. Poza tym większość ludzi uwielbia mieć produkty drobiowe.

To jest powód, dla którego nie będzie Ci trudno sprzedawać te produkty.

Rynek produktów drobiowych jest już ugruntowany. Biorąc to pod uwagę, nie musisz szukać strategii marketingowych. Z pewnością możesz sprzedawać te produkty na rynku.

To okładka!

Hodowla drobiu to technika hodowli ptaków w celach komercyjnych. Można wymienić wiele głównych celów hodowli drobiu, w tym dostarczanie mięsa i jaj, sprostanie wysokim wymaganiom rynku, dostarczanie ludziom pożywnej żywności i tak dalej.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu jesteś już oświecony celem hodowli drobiu i że zdecydowałeś się w to zaangażować, wszystko zależy od Ciebie.

Miłego wzrostu!