Wypełnienie skórzanego fotela: 10 najlepszych wskazówek dotyczących wyściełania

Wyściełanie skórzanego fotela to łatwy sposób, aby Twoje ulubione meble wyglądały jak nowe przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy ponownie wypełniasz poduszki krzesła, czy po prostu dodajesz dodatkową piankę dla zwiększenia komfortu, ten przewodnik pokaże Ci, jak to zrobić. Korzystając z tych 10 wskazówek i sztuczek, przeprowadzę Cię przez proces łatwego wyściełania skórzanego fotela.

Kroki, jak wyściełać skórzany fotel

Krok 1. Najpierw zdejmij poduszki. Ułatwi to pracę i zapewni równomierne wypełnienie siedzenia.

Wypełnienie skórzanego fotela: 10 najlepszych wskazówek dotyczących wyściełania

Krok 2. Po zdjęciu zmierz, ile materiału będziesz potrzebować na każdą poduszkę lub podkładkę (lub ile warstw).

Krok 3. Sprawdź, jak głębokie jest Twoje krzesło, próbując wyczuć, jak nisko może zejść Twoja ręka, zanim dotknie dna krzesła.

Krok 4. W razie potrzeby odpowiednio przytnij piankę, a następnie umieść ją na poduszce lub podkładce, upewniając się, że pokryjesz, ile potrzebujesz do wyściełania – czyli jak głębokie jest twoje krzesło. Ułatwi to również zszycie wszystkiego razem, ponieważ będziesz mieć tylko jedną stronę do pomiaru zamiast dwóch.

Krok 5. Usuń spód tkaniny (na wierzchu) i umieść go na wierzchu pianki, upewniając się, że zakryjesz, ile potrzebujesz na wyściółkę – to znaczy, jak głębokie jest twoje krzesło.

Krok 6. Zszyj wszystko ręcznie lub maszynowo, w zależności od tego, jak ci to odpowiada. Uważaj, aby nie naciągnąć materiału.

Krok 7. Połóż poduszkę lub podkładkę na siedzisku krzesła, upewniając się, że zakryjesz, ile potrzebujesz do wyściełania – czyli jak głębokie jest krzesło i jak szerokie musi być, aby zmieściło się wokół całej krawędzi siedziska .

Krok 8. Dodaj obramowanie, składając dodatkowy materiał i zszywając obie strony razem ściegiem prostym.

Krok 9. Dodaj krawaty, aby utrzymać poduszkę na miejscu, umieszczając je na górze i na dole, tak jak chcesz, aby była przymocowana do krzesła.

Krok 10. Umieść stary ręcznik lub ściereczkę między spodem nowej podkładki a skórzanym siedziskiem, a także innymi powierzchniami, które mogą mieć kontakt z podkładką. Użyj maszyny do szycia lub ściegów szytych ręcznie, aby przyszyć nową poduszkę tak, jak będzie wyglądać po zakończeniu; uważaj, aby nie naciągnąć tkaniny.

Krok 11. Zadbaj o wszelkie luźne nitki, odcinając je i upewniając się, że nikt nie widzi spodu, jeśli to możliwe.

Krok 12. Umieść nowy pad tak, jak chcesz i przytnij nadmiar materiału, który wisi nad krawędzią. Użyj ściegu prostego lub ściegu zygzakowatego, szyjąc wokół krawędzi, jak chcesz, aby wyglądały. Zwróć szczególną uwagę, aby nie przeszywać zbyt wielu warstw na raz; w takim przypadku należy wyciągnąć igłę i ponownie nawlec ją przed kontynuowaniem.

Krok 13. Szyj tak, jak chcesz szyć rogi, pozostawiając niewielką przestrzeń między nimi, aby miały miejsce na rozciąganie po zakończeniu.

Krok 14. Jeśli widzisz, jak duży obszar, taki jak cała poduszka lub siedzisko kanapy, użyj szpilek i zacznij od jednej strony i uszyj jak jak wzdłuż krawędzi.

Krok 15. Po zszyciu rogów usuń jak najwięcej szpilek; zostaw niektóre na miejscu, aby działały jako prowadnice i użyj ich, aby kontynuować szycie, jak chcesz, na drugą stronę tego, nad czym pracujesz. Usuń każdą szpilkę, wyciągając ją z jednego końca, a następnie jak uszyć, jak została zdjęta z drugiego.

Krok 16. Aby usunąć rogi, odwróć pracę i wyciągnij, co jest szyte, aby odsłonić sposób mocowania rogów; odetnij to nożyczkami lub nożem obrotowym.

Dlaczego powinienem wyściełać mój fotel?

Ma to sprawić, że Twój fotel będzie znacznie wygodniejszy.

Utrzyma elastyczność skóry, zapobiegając niepotrzebnemu zużyciu.

Wyściółka stanowi również barierę między tobą a tym, co znajduje się pod pokrowcem, dzięki czemu nie będzie się tak brudzić.

Sprawi, że Twój fotel będzie wyglądał bardziej reprezentacyjnie i mniej zużyty, co może zwiększyć jego wartość odsprzedaży, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że jest to pożądana opcja.

Meble wyściełane mają być miękkie i przytulne, ale dodanie pianki lub innego gęstego materiału sprawi, że Twój fotel będzie sztywniejszy niż bez wyściełania.

Dlaczego nie należy wkładać fotela

Jest droższy niż kupowanie go już wyściełanego, ponieważ koszt materiałów i robocizny będzie wyższy.

Ile czasu zajmuje wypełnienie

Zajmuje to godzinę lub dwie, w zależności od tego, ile elementów ma Twój fotel; będzie się różnić w zależności od tego, jak trudny jest kształt.

Zaleca się, aby pracowały nad nim dwie osoby, jedna osoba przypinająca i mierząca, a druga tnie i przyczepia paski rzepów lub guziki do zamykania.

Możesz potrzebować kilku różnych rodzajów wyściółki: mrugnięcia z przodu, pianki w środku i pakowanego próżniowo włókna poliestrowego z tyłu.

Jednak wraz z upływem czasu pianka zmięknie, a ciężar ciała może pomóc w jej rozbiciu.